x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اطلاعات کلی درباره آلبانی

کشور آلبانی کشوری است در جنوب شرقی اروپا که از نظر جغرافیایی بسیار حائز اهمیت است. کشور آلبانی از شمال غرب با مونته نگرو همسایه است و از سمت شرق نیز با کوسوو هم مرز است. این کشور از سمت جنوب با یونان و از سمت جنوب شرق با مفدونیه مرز مشترک دارد. فاصله کشور آلبانی تا ساحل ایتالیا 72 کیلومتر اعلام شده است. این کشور لقب کوچکترین کشور بالکان را به خود اختصاص داده است. در اقتصاد این کشور در حدود 21 درصد کشاورزی سهم دارد و حدود 20 درصد نیز در بخش صنعت دیده می‌شود اما بیشترین رشد اقتصادی در بخش خدمات به چشم می‌خورد که 58 درصد را شامل شده است. نیروی کار در این کشور حدود یک میلیون و 120 هزار نفر و نرخ اشتغال، 60.30 است. این کشور دارای منابع طبیعی زیادی است و معادل زغال سنگ و همین‌طور فلزاتی مانند کروم و مس و نیکل بخش مهمی از اقتصاد این کشور را شکل می‌دهند. یکی از مهم‌ترین محصولات کشاورزی در این کشور گندم است، به طور کلی کشور آلبانی یک اقتصاد کشاورزی محور دارد. این کشور نظام مالیاتی منصفانه‌ای را در دنیا پیش گرفته است و در این زمینه بسیار موفق بوده است، میزان مالیاتی که در کشور آلبانی دیده بر اساس میزان درآمد افراد ارزیابی شده و مبرهن است که اگر کسی درآمد مشخصی ندارد از مالیات معاف است. به طور کلی در این کشور رئیس جمهور، رئیس کشور و شورای وزیران سه عضو مهم به حساب می‌آیند. رئیس جمهور این کشور با رأی مخفی اعضای پارلمان برای دوره های 5 سال انتخاب می‌شود و رئیس جمهور ، نخست وزیر را انتخاب می‌کند. مردم کشور آلبانی بسیار مهربان هستند، در این کشور در زمان سلام و احوال‌پرسی، مردم با هم دست می‌دهند و بانوان در زمان احوال‌پرسی همدیگر را در بغل می‌گیرند. مردم آلبانی به هیچ عنوان به فکر فخر فروشی نیستند، در این کشور زندگی ساده یک اصل بسیار مهم محسوب می‌شود.

مشاوره اطلاعات کلی درباره آلبانی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آلبانی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از زمان آغاز تحولات سیاسی در کشور آلبانی که در سال 1991 صورت گرفته است تا به امروز اقتصاد این کشور در وضعیت کلان در مقایسه با کشورهای اروپای مرکزی قرار روند بهتری را طی کرده است و به طور کلی اقتصادی این کشور بیشتر در زمینه کشاورزی و صادرات کروم دیده می‌شود. این کشور دارای منابع طبیعی زیادی است و معادن زغال سنگ و همینطور فلزاتی مانند کروم و مس و نیکل بخش مهمی از اقتصاد این کشور را شکل می‌دهند. یکی از مهمترین محصولات کشاورزی در این کشور گندم است؛ به طور کلی کشور آلبانی یک اقتصاد کشاورزی محور دارد. این کشور از نظر تولید کرومیت رتبه سوم در دنیا را دارد و محصولات تولید شده در این کشور به طور کلی جنبه های صادراتی مشخصی را دنبال کرده است.قیمت لک کشور آلبانی به دلار آمریکا 0.0092 اعلام شده است.

این کشور دارای کوهستان های زیادی است و چراگاه های سرسبزی نیز دارد که سبب شده است دامپروری در این کشور رونق خوبی داشته باشد. در این کشور محصولات کشاورزی از جمله غلات و نیشکر و توتون و سیب زمینی بخش مهمی از تولید و صادرات محسوب می‌شوند. صنایع نساجی نیز در این کشور در زمینه چرم سازی، غذایی، فلزی، شیمیایی و همینطور الکتریکی استقرار دارند.

در اقتصاد این کشور، حدود 21 درصد کشاورزی سهم دارد و حدود 20 درصد نیز در بخش صنعت دیده می‌شود اما بیشترین رشد اقتصادی در بخش خدمات دیده می‌شود که 58 درصد از صادرات را شامل می‌شود. نیروی کار در این کشور حدود یک میلیون و 120 هزار نفر هستند و نرخ اشتغال، 60.30 است. 

در این کشور اغلب فرآورده های صادراتی در زمینه منسوجات و پاپوش و آسفالت و سنگ آهن دیده می‌شود و نف خام و میوه و تنباکو نیز از دیگر بخش های صادراتی این کشور به شمار می‌آیند. بیشترین میزان صادرات کشور آلبانی به ایتالیا با 67 درصد صادرات و به صربستان با 5 درصد صادرات است؛ این کشور صادرات به یونان را نیز 4 درصد اعلام کرده است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آلبانی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه جهانی کشور آلبانی در زمینه محصولات کشاورزی در دنیا 9 است، با وجود کوچک بودن این کشور، به دست آوردن چنین رتبه‌ای در دنیا بسیار ارزشمند است و نشان از نظام کشاورزی قوی و برنامه ریزی دقیق کشور آلبانی است.

در این کشور صنعت نیز رشد خوبی داشته است، صنعت در این کشور دارای شرایط مخصوص به است و جذب نیرو در این زمینه نیز بیشتر از سایر بخش ها دیده می‌شود. صنعت کشور آلبانی روز به روز بهتر می‌شود و در دنیا پتانسیل خوبی را شکل داده است اما در بخش خدمات امتیاز های بهتری را کسب کرده است و رتبه 8 در دنیا را به دست آورده است. 

صادرات کشور آلبانی رشد 30 درصدی داشته است و کشورهای مختلفی را در نظر گرفته است، صادرات کشور آلبانی بر اساس جدیدترین روال های تجاری صورت می گیرد. در این کشور صادرات جنبه مالیاتی کمی دارد و اغلب تاجران در این کشور می‌توانند ورود به یک مسیر تجاری را بهتری گزینه بدانند.

این کشور در زمینه تحصیل در دنیا رشد 11 درصدی داشته، کشور آلبانی دانشگاه های بسیار ضعیفی داشت اما امروزه نظام تحصیلی در این کشور نت حد زیادی بهبود داشته است و خوشبختانه این روال به رشد چند درصد رسیده است که می‌تواند مسیر یادگیری دروس را برای افراد بهتر نماید.

هزینه تحصیل در کشور آلبانی نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر اعلام شده است و مشخص است که دولت این کشور علاقه زیادی به مهاجرپذیری در زمینه تحصیل دارد.

این کشور نظام مالیاتی منصفانه‌ای را در دنیا پیش گرفته و در این زمینه بسیار موفق بوده است، مالیات این کشور بر اساس میزان درآمد افراد ارزیابی می‌شود و مبرهن است که اگر کسی درآمد مشخصی ندارد از مالیات معاف است.

 روابط سیاسی در کشور آلبانی به نوبه خود در دنیا مشهور است، این کشور برنامه ریزی خوبی در نظام سیاسی خود داشته است به طوری که در جامعه آماری این کشور خبری از رویدادهای سیاسی نامناسب نبوده و مشکلاتی از این قبیل دیده نمی‌شود. کشور آلبانی یک کشور قدرتمند سیاسی است که توانسته خود را از بحران های سیاسی نجات دهد. خوشبختانه وضعیت امنیت در این کشور نیز روتین است و مردم این کشور از نظر امنیتی در شرایط خوبی هستند.

نوع حکومت و ساختار سیاسی آلبانی

نوع حکومت و ساختار سیاسی آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور آلبانی رئیس جمهور، رئیس حکومت است و نخست وزیر وظیفه ریاست در کابینه را دارد. این کشور دارای جمهوری پارلمانی است و ساختار سیاسی که در این کشور بر اساس تفکیک قوا تعریف شده است. به طور کلی در این کشور رئیس جمهور، رئیس کشور و شورای وزیران سه عضو مهم کشور محسوب می‌شوند. رئیس جمهور با رأی مخفی اعضای پارلمان برای دوره های 5 سال انتخاب می‌شود و رئیس جمهور ، نخست وزیر را انتخاب می‌کند و عموماً نخست‌وزیر از بین حزب اکثریت در پارلمان انتخاب می‌شود. در این کشور پارلمان دارای 140 عضو بوده که برای دوره 4 ساله انتخاب می‌شود. پارلمان بالاترین مرجع قانون‌گذاری به شمار می‌آید و یک سیستم چند حزبی در این کشور دیده می‌شود، احزاب سوسیالیست و دموکراتیک از دیگر بخش های این کشور هستند. 

پایتخت و 9 شهر بزرگ آلبانی

پایتخت و 9 شهر بزرگ آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تیرانا پایتخت کشور آلبانی و بزرگترین شهر در این کشور محسوب می‌شود. در این شهر هیجان و جنب و جوش مردم به سادگی حس می‌شود. مردم در این شهر در پیاده‌روها قدم می‌زنند و انواع موزه ها و رستوران های رنگارنگ را تماشا می‌کنند، در این شهر صدای هیاهوی مردم هرگز حوصله شما را سر نمی‌برد. 


برات یکی از مهم‌ترین شهرهای آلبانی است که بسیار دیدنی است، در این شهر می‌توانید خانه های سفیدی که از دوران عثمانی به جا مانده است را مشاهده کنید. این شهر در لیست آثار باستانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر دارای جاذبه های تاریخی و بسیار جذابی است .


ساراندا از مناسب ترین شهرهای آلبانی محسوب می‌شود که برای تابستان بی‌نظیر است. این شهر سراسر تفریح است و گزینه خوبی برای ماهیگیری و شنا محسوب می‌شود.


والبونا از دیگر شهرهای آلبانی است که افراد در این شهر می‌توانند به سادگی یک زندگی لوکس را برای خود فراهم سازند.

از دیگر شهرهای مهم در آلبانی می‌توان به اشکودر، فیر، الباسان و همین‌طور آپولونیا اشاره نمود که هر یک از این شهرها می‌توانند بهنرین گزینه برای زندکی باشند.


جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آلبانی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیشتر شرکت های ایرانی در کشور آلبانی در زمینه تنباکو فعالیت می‌کنند زیرا این محصول جنبه های صادراتی مشخصی دارد و یکی از بخش های صادراتی پول ساز محسوب می‌شود. در کشور آلبانی فضا برای ثبت شرکت هایی که در زمینه محصولات معدنی فعالیت می‌کنند نیز دیده می‌‍‌شود. در دو سال اخیر شرکت های ایرانی در کشور آلبانی در زمینه ماشین‌آلات و تجهیزات فعالیت کرده‌اند و به رشد اقتصادی بیش از 49 درصد رسیده‌اند. این کشور در تولید برق نیز رشد خوبی دارد و نخبگان ایرانی در کشور آلبانی در این زمینه بسیار موفق بوده‌اند. کشور آلبانی، مهاجرپذیری عالی‌ای برای کسانی دارد که در رشته های برق به مهارت خوبی رسیده‌اند؛ در نظر داشته باشید که مهاجرپذیری در این کشور در زمینه برق به بهترین شکل ممکن صورت گرفته است. خوشبختانه کشور آلبانی از دسته کشورهایی است که توانسته تولید برق کم مصرف را نیز به نام خود ثبت نماید.

مهاجرانی که به کشور آلبانی برای تحصیل مهاجرت کرده‌اند، بیشترین درصد را به خود اختصاص داده‌اند، به این ترتیب در حدود 69 درصد از ایرانیانی که به کشور آلبانی مهاجرت کرده‌اند با ویزای تحصیلی وارد شده و سایر افراد، ویزای کاری این کشور را انتخاب می‌کنند.

عجایب آلبانی

عجایب آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میدان اسکندربیگ یکی از دیدنی های بسیار عجیب در آلبانی است که بازدید از آن می‌تواند بسیار جالب و جذاب باشد. این میدان به یادبود یکی از قهرمانان ملی آلبانی طراحی شده است و در مرکز شهر تیرانا قرار دارد. این میدان به طور کلی دارای دیدنی های بی نظیری است و فضای اپرا و موسیقی‌ای که در اطراف این میدان شکل می‌گیرد بسیار دیدنی است.

خیابان مراد توپتانی یک خیابان مخصوص پیاده روی در آلبانی محسوب می‌شود که دارای سه بخش مجزا است و به شما اجازه می‌دهد به مراکز خریدی دسترسی داشته باشید که بسیار جذاب هستند. این خیابان نام خود را از یک شاعر معروف آلبانی گرفته است و بهترین گزینه برای پیاده روی محسوب می‌شود.

هرم انوار هوکسا توسط یک دختر رهبر آلبانیایی ساخته شده است و به عنوانی سمبلی از دوره های گذشته محسوب می‌شود؛ بازدید از آن در هنگام غروب آفتاب بسیار زیبا و خاص است. ایده‌ی این هرم طراحی عجیبی دارد که تکرار نشدنی است.

 ما مسجد ادهم بی را نیز در لیست عجایب آلبانی قرار داده‌ایم، این مسجد دارای فضای دیدنی و بی نظیری است و تنوع ساختمان های این مسجد به طور کلی سبب شده است که معماران زیادی را به سمت خود بکشاند، این مسجد به شکل عجیبی طراحی شده است و در بخش ورودی این مسجد شیشه های رنگی خاصی دیده می‌شود.

خلاصه تاریخ آلبانی

خلاصه تاریخ آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نام بومی این کشور اشچیپری است که به زبان خود آلبانیایی تلفظ می‌شود. حدود 95 درصد از مردم این کشور از تبار آلبانیایی هستند و سایرین یونانی هستند. مردم آلبانی از ریشه قوم ایلیری هستند و از اقوام هندواروپایی شناخته شده‌اند. این کشور 431 سال در دست امپراطوری عثمانی بوده است و در دوران معاصر 50 سال را در وضعیت حکومت کمونیستی پشت سر گذشته است.

پس از آن 50 سال حاکمیت کمونیسم بر این کشور ورود کرده است که سبب شده بحران های تاریخی زیادی برای کشور آلبانی دیده شود، در سال 1990 این کشور توانست استقلال خود را به دست آورده است. با از هم پاشیدن نظام کمونیست در جهان حزب های دموکراتیک جدید وارد این میدان شدند و این روال سبب شد که سیستم قدرت و ایجاد زمینه در این کشور به سمت فرهنگ و فناوری پیش برود.خلاصه ای از جغرافیای آلبانی

خلاصه ای از جغرافیای آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


کشور آلبانی کشوری است در جنوب شرقی اروپا که از نظر جغرافیایی بسیار حائز اهمیت است است. کشور آلبانی از شمال غرب با مونته نگرو همسایه است و از سمت شرق نیز با کوسوو هم مرز است. این کشور از سمت جنوب با یونان و از سمت جنوب شرق با مفدونیه مرز مشترک دارد. فاصله کشور آلبانی تا ساحل ایتالیا 72 کیلومتر اعلام شده است. در این کشور 2 میلیون و 800 هزار نفر زندگی می‌کنند، مساحت این کشور 28.748 کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان مردم این کشور آلبانیایی است و واحد پول در این کشور لک اعلام شده است.

کشور آلبانی دارای آب و هوای نسبتاً معتدل است و هوای این کشور در فصل تابستان، گرم و خشک و در فصل زمستان سرد و مرطوب اعلام شده است. اغلب خاک این کشور را کوه و تپه پوشانده است؛ این کشور دارای فضای طبیعی و جنگلی بسیار زیبایی است و هنوز هم گونه های جانوری نادری در آلبانی دیده می‌شوند.


مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آلبانی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شمس الدین سامی یکی از مشاهیر معروف در آلبانی است که توانسته در زمینه رمان نویسی شهرت خوبی کسب نماید. همینطور اسماعیل کاداره از دیگر رمان نویسان مشهور در کشور آلبانی است.

نعیم فراشری یکی از شاعران بسیار قدرتمند در آلبانی است که شعرهای او به گوش کل دنیا رسیده است. ماسیلا لوشا از دیگر شاعران پر آوازه در این کشور است.

کشورها و مناطق وابسته آلبانی

کشورها و مناطق وابسته آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


این کشور در طی دوره های جنگ جزو مستعمرات امپراتوری روم غربی بوده است. این کشور توسط ایتالیا نیز اشغال شده است.

فرهنگ مردم آلبانی

فرهنگ مردم آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور آلبانی بسیار مهربان هستند، در این کشور، در زمان سلام و احوال‌پرسی مردم با هم دست می‌دهند و بانوان همدیگر را در آغوش می‌گیرند. مردم آلبانی به هیچ عنوان به فکر فخر فروشی نیستند، در این کشور زندگی ساده یک اصل بسیار مهم محسوب می‌شود. مردم آلبانی در زمان کار بسیار جدی هستند و به هیچ عنوان اهل شوخی و یا وقت گذرانی نیستند.

مردم این کشور، پرچم کشور آلبانی را بسیار مهم می‌دانند به طوری که معتقد هستند نشان ملی این کشور وابسته به پرچم است و برای آن ارزش قائلند. در کشور آلبانی کتاب‌خوانی بسیار رایج است. مردم این کشور اعتقادات دینی بالایی دارند این موضوع از حجاب کشور آلبانی نیز مشخص است. 

در این کشور بانوان نیز در فضای کاری و جامعه حضور دارند و برای بانوان بسیار ارزش قائل می‌شوند. خانواده از بخش های مهم زندگی در آلبانی است؛ مردم این کشور به خانواده خود بسیار اهمیت می‌دهند و این موضوع بخشی از فرهنگ این کشور است. یکپارچگی و وحدت در این کشور بسیار به چشم می‌خورد و مشخص است که طول مدت دوستی ها در آلبانی بسیار زیاد است و افراد به خواسته های هم اهمیت زیادی می‌دهند.

روند تربیت کودکان در آلبانی آنقدر صحیح و دقیق پیش می‌رود که افراد پس از بزرگ شدن و تشکیل خانواده نیز به بزرگان خود احترام می‌گذارند.

 در این کشور مادران احترام بالاتری نسبت به سایر افراد دارند و مردم کشور آلبانی معتقد هستند که مادر مهم‌ترین عضو خانواده است و بیشترین زحمت را کشیده است.پیشرفت در آلبانی

پیشرفت در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین بخش های پیشرفته در کشور آلبانی سیستم های بهداشتی و بیمارستان های این کشور است. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص است که این کشور در زمینه بهداشت دهان و دندان از نظر مالی وضعیت خوبی را شکل داده و موفق نیز بوده است. کشور آلبانی یک کشور بسیار مطمئن است و یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته امنیت اقتصادی خوبی ایجاد نماید. این کشور در زمینه فرهنگ و هنر نیز رشد خوبی داشته به طوری که مردم هنردوست در این کشور می‌توانند به سادگی وارد رشته های هنری شوند و در این زمینه موفق باشند، در کشور آلبانی پیشرفت خوبی در زمینه ورزش های آبی دیده می‌شود. به طوری که ورزش های آبی در این کشور رتبه های بین‌المللی را نیز شکل داده است. در این کشور سیستم های ایده‌آل اینترنت دیده می‌شود و این نظام در تحصیل در این کشور نیز نفوذ کرده است، برنامه‌نویسان در کشور آلبانی به درآمد خوبی دست یافته‌اند و خوشبختانه در این کشور سیستم های تحصیلی و کاری خوبی دیده می‌شود. 


قوانین عمومی در آلبانی

قوانین عمومی در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در آلبانی قوانین رانندگی کمی عجیب است!

مردم آلبانی در زمان غذا خوردن سکوت را تبدیل به قانون کرده‌اند و جز در موارد ضروری صحبت نمی‌کنند.

در این کشور تعطیلات رسمی زیادی دیده می‌شود که طبق قوانین در این روزها افراد نباید مغازه های خود را باز نمایند و کسب درآمد در چنین روزهایی اشتباه است.

در این کشور فریاد کشیدن و یا صحبت با صدای بلند مشکل می‌شود.