x
مشاوره مهاجرت:02143000021
مهاجرت پناهندگی به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت پناهندگی به اتریش

مهاجرت پناهندگی به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر صورت ما نیز اصل قانون را به جا می‌اوریم و توصیه می‌کنیم که مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را آخرین گزینه قرار دهید و یا به طور کلی به سراغ این روش نروید.

برای درخواست پناهندگی در کشور اتریش باید در ابتدا سوابق متقاضی در زمینه دوبلین به طور دقیق ارزیابی شود. دوبلین یعنی فرد قبلاً در کشور دیگری پناهنده نشده باشد و یا درخواست پناهندگی خود را در کشور دیگری نداده باشد دقت نمایید که این موضوع بسیار مهم است و در صورتی که مشخص شود شما قبلاً درخواست پناهندگی به کشور دیگری داده‌اید برای همیشه از لیست خارج خواهید شد.

در صورتی که فرد بتواند مرحله اول را به خوبی پشت سر بگذارد باید در یکی از مرکز پذیرش کشور اتریش درخواست وی مورد ارزیابی قرار بگیرد. در این دوره فرد می‌تواند در یکی از اردوگاه‌های پناهندگان اتریشی اقامت نماید. در نظر داشته باشید که شما می‌بایست به محض ورود به کشور اتریش درخواست خود را حتی از اداره پلیس اعلام نمایید در غیر این صورت به عنوان یک مهاجر در وضعیت غیر قانونی ( قاچاق ) قرار می‌گیرید و بازداشت خواهید شد. در صورتی که در اداره پلیس درخواست خود را اعلام نمایید افسر مربوطه باید چمدان و ساک خود شما را به طور دقیق ارزیابی نماید تا مشخص شود که از نظر امنیتی مشکلی ایجاد خواهید کرد یا خیر.مهاجرت از طریق un اتریش بسیار پیچیده است.

 یک سری سوالات از فرد متقاضی پرسیده می‌شود و باید مشخص شود که چرا کشور خود را ترک کرده است و برای چه کشور اتریش را انتخاب کرده است. بهتر است پاسخ شما در وضعیت خلاصه شده قرار بگیرد. پاسخ‌ها مکتوب هستند و همیشه یک سند بزرگ محسوب می‌شود. دقت نمایید که اگر تمامی مراحل تا به اینجا به درستی صورت بگیرد وارد مرحله دوبلین سه می‌شوید و باید از این مرحله نیز به درستی خارج شوید. در صورتی که در آخرین مرحله با درخواست وی مخالفت شد او به مدت یک هفته زمان اعتراض دارد و پرونده وی مجدداً ارزیابی می‌شود. در نظر داشته باشید در صورتی که پرونده فرد به صورتی باشد که نیاز به دوبلین سه نباشد به وی کارت سفید داده می‌شود و این کارت نشان می‌دهد که پرونده شما برای پناهندگی در کشور اتریش در وضعیت رسیدگی قرار گرفته است. در نهایت یک جلسه مصاحبه برگزار می‌شود و بهتر است که علت دقیق پناهندگی مشخص شود.