x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اطلاعات کلی درباره اتریش

کشور اتریش با تهران به میزان 2 ساعت و نیم فاصله دارد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و البته زبان‌های کروات و مجارستانی نیز در این کشور دیده می‌شود. آب و هوای کشور اتریش معتدل اقیانوسی است به طوری که اغلب دارای تابستان‌های گرم بوده و دما به 35 درجه هم نمی رسد. این کشور دارای زمستان بسیار سرد است،مناطق کوهستانی مانند آلپ آب و هوای مرطوب دارد و بارش زیاد در این منطقه به چشم می‌خورد. وین پایتخت ملی این کشور است و البته بزرگترین شهر آن نیز محسوب می‌شود. جمعیت این شهر میلیونی است. دومین شهر در کشور اتریش که در لیست شهرهای بزرگ و البته زیبا قرار دارد گراز است، گراز مرکز ایالت استیریا محسوب می‌شود و جمعیت آن به میزان 250 هزار نفر اعلام شده است. این شهر دارای مرکز تجاری بسیار مهمی است و به طور کلی هنوز هم بافت تاریخی شهر حفظ شده است. مردم کشور اتریش کمی خشک و رسمی هستند اما هرگز نمی‌توان منکر مهربانی آنها شد. این افراد در عقاید خود میانه رو هستند و رفتارهای دوستانه آنها نیز در وضعیت رسمی دیده می‌شود،عموماً آرام صحبت می‌کنند و خوش رفتار هستند، احترام به قانون در این کشور بسیار مهم است،محافظه کار هستند و سعی می‌کنند به سنت ها پایبند باشند.رتبه کشور اتریش در زمینه صنعت و تجارت بالاست و از سال 2001 تا به امروز هیچ نوع کاهش رتبه ای از این کشور گزارش نشده است به طوری که صنعت خدمات کشور اتریش دارای حدود 13 درصد از GDP را به خود اختصاص داده است که رقم قابل قبولی است. تخمین‌های صورت گرفته برای رتبه کشور اتریش در زمینه صنعت در سال 2020 نشان می دهد که این کشور رشد 40 درصد نسبت به سال 2018 خواهد داشت که جای بسی تأمل است. کشور اتریش همواره در لیست 20 اقتصاد برتر در جهان قرار دارد. شاخص GDP در سال 2018 برای این کشور 286.5 میلیارد دلار تعیین شده است که به نسبت سال گذشته با رشد 3 درصدی همراه بوده است، میزان سرانه GDP 44498 دلار است. تورم در این کشور کمتر از 2 درصد بوده و تنها 6 درصد از افراد این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در زمینه علم نیز اتریش توانسته در سال‌های اخیر به رشد خوبی دست یابد به طوری که مهندسان کامپیوتر اغلب توانسته اند فضای برنامه نویسی بسیار مدرنی را در اتریش ایجاد نمایند. دانشگاه های کشور اتریش روز به روز در حال پیشرفت است و این موضوع به نوبه خود از دیگر ارزش های آن محسوب می‌شود.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور اتریش
مشاوره اطلاعات کلی درباره اتریش

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اتریش

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش همواره در لیست 20 اقتصاد برتر در جهان قرار دارد. شاخص GDP در سال 2018 برای این کشور 286.5 میلیارد دلار تعیین شده است که به نسبت سال گذشته با رشد 3 درصدی همراه بوده است، میزان سرانه GDP 44498 دلار است. تورم در این کشور کمتر از 2 درصد بوده و تنها 6 درصد از افراد این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نیروی کار در کشور اتریش 5 میلیون نفر اعلام شده است. این طور که شواهد نشان می‌دهد این کشور در زمینه صادرات 141.9 میلیارد دلار را به سهم خود قرار داده است. بیشترین کشورهای صادراتی با کشور اتریش آلمان و ایالت متحده بوده و رتبه های بعدی ایتالیا، سوئیس و فرانسه است.

طبق آرما سازمان ملل کشور اتریش دارای رتبه چهاردهم بوده و از نظر میزان ثروتمندی رتبه 17 به این کشور سیده است. کشور اتریش دارای بازار توسعه یافته است به طوری که کیفیت زندگی در این کشور رشد 50 درصدی به نسبت سال‌های قبل داشته که رقم قابل قبولی است.  در سال 1980 بیشترین شرکت‌های صنعتی در کشور اتریش تأسیس شد اما امروزه خصوصی سازی در این کشور یک سری فضای کنترلی قدرتمند ایجاد کرده است که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

اگر اولین منبع درآمد کشور اتریش را شرکت‌های صنعتی بدانیم، قطعاً دومین فضای گردش مالی قدرتمند در این کشور ، گردشگری بین المللی است که توانسته اقتصاد اتریش را نجات دهد. واحد پول کشور اتریش یورو اعلام شده است به طوریکه در دوره‌های قبل شیلینگ واحد پول این کشور بوده است. در حدود یک سوم از انرژی مصرفی در کشور اتریش توسط صنایع ملی انرژی فراهم شده است به طوریکه بیش از 70 درصد از انرژی از یک سری منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود. آب و هوا در لیست همین منابع قرار دارد.

صنعت کشور اتریش بیش از هر صنعتی در حال رشد است به طوری که به میزان یک ششم از نیروی کار این کشور در زمینه صنعتی مشغول به فعالیت هستند و البته بخش تجاری کشور اتریش نیز دارای نیروی کار قابل توجهی است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اتریش

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه کشور اتریش در زمینه صنعت و تجارت بالاست و از سال 2001 تا به امروز هیچ نوع کاهش رتبه ای از این کشور گزارش نشده است به طوری که صنعت خدمات کشور اتریش دارای حدود 13 درصد از GDP ا به خود اختصاص داده است که رقم قابل قبولی است. تخمین های صورت گرفته برای رتبه کشور اتریش در زمینه صنعت در سال 2020 نشان می دهد که این کشور رشد 40 درصدی نسبت به سال 2018 خواهد داشت که جای بسی تأمل دارد.

کشور اتریش در زمینه گردشگری بزرگترین درآمد خارجی محسوب می‌شود. این کشور دارای فضای دیدنی و تفریحات بسیار مهیج است به طوری که مردم بسیار علاقمند به بازدید از آنها هستند به همین دلیل گردشگری در کشور اتریش از بیشترین رشد برخوردار بوده است به طوریکه بیش از 10 درصد از خروجی اقتصاد این کشور از اقامت گردشگران فراهم می‌شود. در سال 2007 کشور اتریش توانسته با بیش از 19 میلیارد دلار آمریکا رتبه 9 و بیشترین میزان درآمد از توریسم را به اسم خود به ثبت برساند که این رقم بسیار ارزشمند است. بیشتر افرادی که کشور اتریش را برای بازدید انتخاب می‌کنند از کشورهای هلند،ایتالیا و آلمان هستند. ایرانیان نیز کشور اتریش را یکی از بهترین مقصدهای گردشگری می‌دانند،آب و هوای بسیار مطبوع این کشور یکی از دلایل محبوبیت آن در بین ایرانیان محسوب می‌شود.

کشور اتریش در زمینه کشاورزی نیز رشد خوبی داشته است به طوری که به میزان 7 میلیون هکتار از زمینه های این کشور به بخش کشاورزی و دامداری تعلق دارد که رقم جالبی است. سهم دامداری در این بین در حدود 30 درصد اعلام شده است. در حدود 47 درصد از این کشور جنگل است و این موضوع نشان می‌دهد که چوب یک منبع تجدیدپذیر بسیار ارزشمند محسوب می‌شود.

کشور اتریش در زمینه بهداشت در رتبه خوبی قرار دارد به طوری که تسهیلات بهداشتی در رده‌های مختلف را برای کودکان و بزرگسالان در یک بسته بندی دقیق فراهم ساخته است. اینطور که شواهد نشان می دهد فرآیند اقتصادی در مالیات این کشور نیز رتبه بالایی دارد اما گردش مالیاتی در کشور اتریش به نسبت آمریکا کمتر است و نرخ مالیات در این کشور نیز در وضعیت کنترل شده قرار دارد.

نوع حکومت و ساختار سیاسی اتریش

نوع حکومت و ساختار سیاسی اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اتریش یک جمهوری پارلمانی دارد. در این کشور فضای سیاسی و نوع حکومت رانی به صورت دموکراتیک و در وضعیت تفکیک قوا دیده می‌شود. اگر بخواهیم دسته بندی حکومتی برای این کشور داشته باشیم مشخص می‌شود که بالاترین نماینده دولت رئیس جمهور فدرال است. به طوری که مدت تصدی او به میزان 6 سال اعلام شده است. در بخش مجلس کشور اتریش به دو دسته بندی تقسیم شده است، بخش شورای ملی که شورای پایین نام گرفته و بخش شورای ایالتی که شورای بالاتر نامیده می‌شود، روال کاری این دو بخش با هم فرق دارد. اما هر دو گزینه وظیفه اصلی قانونگذاری را به عهده دارند. صدر اعظم در کشور اتریش در مقام ریاست دولت قرار گرفته است به طوریکه انجام وظیفه آن در  همین مورد در نظر گرفته می‌شود. زیر بنای قانونی اساسی در کشور اتریش دسته بندی مشخصی دارد. به طوری که قانون اساسی فدرال ، پیمان دولتی، و همینطور توافق نامه اتحادیه اروپا در مبنای قانون اساسی جمهوری این کشور دیده می‌شود. تاریخ نشان می‌دهد که کشور اتریش در اول ماه ژانویه سال 1995 عضو اتحادیه اروپا شناخته شد.

در حال حاضر کشور اتریش دارای شش حزب در شورای ملی است. دو حزب آن مشهور به حزب مردم اتریش و همینطور حزب آزادگی اتریش است. البته حزب‌های دیگر نیز با عنوان سوسیال دموکرات اتریش وجود دارد.

در حزب مردمی این کشور 58 نماینده وجود دارد به طوری که در حزب سوسیال دموکرات اتریش SPO 52 نماینده دیده می‌شود و در حزب آزادی این کشور نیز 51 نماینده مشغول به فعالیت هستند. یک بخش دیگر در ساختار سیاسی کشور اتریش با عنوان اتریش نوین و انجمن آزادی خواه شناخته شده است به طوری که آخرین آمارها نشان می‌دهد که برای این بخش 10 نماینده در نظر گرفته شده که می‌توانند یک فضای کاری دقیق ایجاد کنند. در حال حاضر در این کشور ائتلافی از دو حزب سوسیال دمکرات و همینطور حزب مردمی حاکم هستند. طبق قانون اساسی مشخص در این کشور انتخابات بعدی برای شورای ملی مربوط به سال 2022 میلادی خواهد بود.

پایتخت و 9 شهر بزرگ اتریش

پایتخت و 9 شهر بزرگ اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش دارای 9 ایالت است و شهر وین پایتخت مهم این کشور محسوب شده و البته در لیست یکی از ایالت های آن قرار دارد. هر یک از ایالت های این کشور توسط یک حکومت ایالتی اداره می‌شود و به طور کلی در رأس همه آنها رئیس جمهوری فدرال دیده می‌شود.

وین پایتخت ملی این کشور است و البته بزرگترین شهر آن نیز محسوب می‌شود جمعیت این شهر میلیونی است. دومین شهر در کشور اتریش که در لیست شهرهای بزرگ و البته زیبا قرار دارد گراز است، گراز مرکز ایالت استیریا محسوب می‌شود و جمعیت آن به میزان 250 هزار نفر اعلام شده است. این شهر دارای مرکز تجاری بسیار مهمی است و به طور کلی هنوز هم بافت تاریخی شهر حفظ شده است.

لینتز از دیگر شهرهای بزرگ در این کشور محسوب می‌شود و مرکز ایالت اتریش علیا است. اگر به بخش‌های مختلف شهر نگاه کنید ترکیبی از معماری های قدیم و جدید دیده می‌شود. در این شهر تالار و کنسرت های بزرگی برگزار شده است . در میدان اصلی ستون طاعون وجود دارد. هر یک از شهرهای کشور اتریش ارزش خود را دارند.

سالزبورگ در لیست، چهارمین شهر بزرگ اتریش قرار دارد و در بخش های مختلف آن معماری مشهور باروک دیده می‌شود.

افرادی که از ویزای توریستی برای کشور اتریش استفاده می‌کنند این شهر را در اولویت بازدید خود قرار می دهند دیدنی های این شهر خارق العاده است.

اینسبروک میزبان بازی های المپیک زمستانی است و از این رو شهرت زیادی دارد جمعیت این شهر به میزان 121 هزار نفر اعلام شده است. این شهر در قرن 15 مرکز مهم سیاسی اروپا به شمار می‌رفت.

"کلاگن فورت" از دیگر شهرهای بزرگ کشور اتریش است که در ایالت کرنتن قرار دارد. این شهر توسط مناطق جنگلی و کوهستانی محاصره شده است.

زانکت پولتن دقیقاً در مجاورت کوه های آلپ قرار دارد و اغلب دارای آب و هوای بارانی است. 

برگنتس یک شهر دانشگاهی در این کشور است که بهترین گزینه برای ویزای تحصیلی است. اشتات  و اشتایر و ولز از دیگر شهرهای مشهور و بزرگ در کشور اتریش محسوب می‌شوند.

 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اتریش

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جمعیت ایرانی در کشور اتریش به طور روزانه در حال افزایش است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور فضای کاری بسیار عالی برای ایرانیان فراهم ساخته است به طوری که بیش از 500 شرکت در ایران دارای شعبه در اتریش هستند. این کشور به طور کلی دارای فضای کاری خدماتی بسیار گسترده ای دارد. شرکت‌های صنعتی در کشور اتریش در سال‌های اخیر به نسبت سال‌های گذشته با رشد 71 درصدی همراه بوده است که نشان می‌دهد پتانسیل درآمدزایی در این کشور بیشتر شده است. میزان مهاجرت از ایران به کشور اتریش در سال 2018 در حدود 21 درصد به نسبت سال گذشته افزایش داشته است،این در حالی است که در سال 2015 یک توقف 11 درصدی در زمینه مهاجرت از ایران به کشور اتریش صورت گرفته بود. و همچنین این کشور توانسته رتبه خود را در زمینه ثبت شرکت برای اتباع خارجی در وضعیت نرمال قرار دهد.

عجایب اتریش

عجایب اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از دیدنی‌های بسیار جالب و البته عجیب در کشور اتریش صومعه ملک ابی است. این صومعه در بالای یک صخره غول پیکر قرار دارد و دقیقاً بر آب‌های دانوبقرار گرفته است. این فضا بسیار آرامش بخش و در عین حال خوف انگیز است. این مکان اوج شکوفایی موسیقی و هنر لیبرال بوده است.

اپرای ملی وین از دیگر عجایب کشور اتریش محسوب می‌شود، این فضا بسیار خیره کننده است به طوری که یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در سال های اخیر محسوب می‌شود. ارکستر این مرکز در کل دنیا شناخته شده است.

یفلد تیرول از دیگر عجایب کشور اتریش محسوب می‌شود. این منطقه برای المپیک زمستانی یک گزینه بسیار عالی محسوب شده است به طوری که دارای زمین‌های مناسب و هموار برای اسکی بازهای مبتدی و همینطور حرفه ای است. مناظر خیره کننده در این مکان بسیار بهت انگیز است.

قلعه سالزبورگ از دیگر عجایب اتریش محسوب می‌شود، این قلعه بزرگترین و سالم ترین باقی مانده های قرون وسطی است. در بالای این شهر برج های قلعه ای بسیار زیادی دیده می‌شود. زندگی در این منطقه بی نظیر است. معماری قرون وسطی در این منطقه به عنوان نماد قلب شهر سالزبورگ محسوب می‌شود.

کاخ سلطنتی هافبورگ در شهر وین قرار دارد. این قلعه اقامتگاه زمستانی خاندان هافبورگ محسوب می‌شود. این اقامتگاه تابستانی به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

اگر دوست دارید یکی از مشهورترین مکان‌های برجسته در کشور اتریش را مورد ارزیابی قرار دهید به سراغ کوچه پس کوچه‌های آلتستادتس بروید. این مکان دارای خانه‌های بسیار دیدنی و خاص است و از هزاران کاشی مسی طلا کاری شده برای بناهای مهم استفاده شده است.

خلاصه تاریخ اتریش

خلاصه تاریخ اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از نیمه دوم قرن دوم بعد از میلاد شاهد تاخت و تاز قبایل ژرمن ها بر رومی ها هستیم که می‌خواستند قلمرو خود را گسترش دهند. در سال 800 میلادی،شارلمان ،پادشاه فرانک ها،که بعدها امپراطور مقدس روم شد. قلمرویی در دره دانوب ایجاد کرد که نام اصلی آن مارچ شرقی بود. در سال 1996 اسم " اطاریش" برای این منطقه انتخاب شده که ریشه کلمه اتریش محسوب شده و به زبان آلمانی است.

آغاز حکومت هابزبورگ در حدود صد سال پس از رودولف اول است. به طوری که او آغازگر ششمین حکومت در کشور اتریش بود. او در کاخ سلطنتی وین قلمرو داشت. در حال حاضر این کاخ تبدیل به موزه گنجینه و موزه سیاسی شده است که برای افرادی که قصد دارند تاریخ این کشور را مرور کنند یک گزینه بسیار عالی است. در سال 1683 ترک ها لهستان، ونیز و روسیه را تهدید کردند و این کشور ها برای دفع تهدید مجبور به پیوستن به امپراتوری هابزربورگ شدند. در سال 1960 فرماندهی نیروی سلطنتی به شخصی به نام یوجین ساووی اعطا شد. تاریخ کشور اتریش بسیار وسیع است.

 

خلاصه ای از جغرافیای اتریش

خلاصه ای از جغرافیای اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اتریش یک کشور بسیار زیبا در قاره اروپا محسوب می‌شود. طبیعت بکر این کشور و همینطور دره‌های عمیق آن سبب شده است که در ذهن‌ها نقش بندد. معماری تاریخی ساختمان‌ها و جذابیت‌های شهری در این کشور نیز بسیار مشهور است. اتریش مشهور به کشور موسیقی است.افرادی که به این کشور می‌روند، می‌توانند از دوچرخه سواری در کوهستان‌های خارق العاده لذت ببرند. در دل طبیعت پیاده روی کنند و همینطور از اسکی بازی بر روی برف‌ها نیز لذت ببرند. کشور اتریش با تهران به میزان 2 ساعت و نیم فاصله دارد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند و البته زبان های کروات و مجارستانی نیز در این کشور دیده می‌شود. آب و هوای کشور اتریش معتدل اقیانوسی است به طوری که اغلب دارای تابستان‌های گرم بوده و دما به 35 درجه هم نمی رسد.این کشور دارای زمستان های بسیار سرد است و تابستان های گرم داردو مناطق کوهستانی مانند آلپ آی و هوای مرطوب دارد و بارش زیاد در این منطقه دیده می‌شود. زمستان بهترین فصل برای ورزش های زمستانی در این کشور محسوب می‌شود. فستیوال‌های مختلفی در کشور اتریش برگزار می‌شود و توریست‌ها اغلب سعی می‌کنند در دوره فستیوال به این کشور سفر نمایند. بهترین فصل برای سفر به این کشور بهار است، پاییز کشور اتریش زیباست اما بادهای سوزناکی دیده می شود. شایان ذکر است که پوشش گیاهی در برخی از ایالت های کشور اتریش در وضعیت نرمالی قرار دارد. اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور در لیست کشورهای امن قرار دارد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اتریش

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هربرت فون کارایان موسیقیدان برجسته اتریشی محسوب می‌شود. او نابغه بزرگ عالم موسیقی است. او آموختن را از سن 5 سالگی آغاز کرد.

 ژان اشتراوس دومین رهبر ارکستر لایز بود و نبوغ بالای آن در موسیقی رقص به همه ثابت شده است. او توانست ارکستر تشکیل دهد و موسیقی های بسیار مشهور در دنیا به دست او نواخته شده است.

ریچادر اشتراوس پسر ژان بود که در وین به دنیا آمد او در نیز در زمینه آهنگسازی در رتبه بالایی قرار دارد به طوری که مدیریت ارکستر را به عهده گرفته است. این سال‌ها در زمینه موسیقی فعالیت کرده است به طوری که توانست یک سمفونی تلفیقی بسیار ارزشمند را ابداع نماید.

آلبان برگ یک آهنگساز اتریشی بسیار مشهور است و شاگرد شونبرگ بوده است و به نوعی دارای سبک های عجیب و غریبی برای خود است او در زمینه ویولن رتبه خوبی دارد.

فرانس پتر یک موسیقیدان مشهور کشور اتریش است که در یک خانواده بسیار فقیر متولد شد. او در سن 12 سالگی به دسته آواز دربار معرفی می‌شود و در همان دوره آغاز کار وی به طور دقیق فراهم می‌شود. او تدریس‌های گسترده ای در زمینه موسیقی به افراد بی بضاعت داده است.

موتسارت یکی از بزرگترین نابغه‌های موسیقی در جهان به شمار می‌آید. او در 4 سالگی به موسیقی علاقه مند شد در سن 5 سالگی در یک مسابقه کمدی شرکت کرد و توانست به رتبه خوبی دست یابد. او در سن 13 سالگی به مدیریت موسیقی مذهبی کلیسای ارفلینا دست یافت.

کشورها و مناطق وابسته اتریش

کشورها و مناطق وابسته اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک هم مرز است. همسایگان شرقی آن اسلواکی و مجارستان هستند. از سمت جنوب با ایتالیا و اسلوونی مرز مشترک دارد و از سمت غرب با سوئیس هم مرز است. این کشور در زمینه اقتصادی با آلمان و ایتالیا بسیار وابستگی دارد به طوری که خیلی از قانون های صادراتی کشور اتریش و آلمان یکسان است. زبان کشور اتریش آلمانی است و مردم فرهنگی مشابه با مردم آلمان دارند.

فرهنگ مردم اتریش

فرهنگ مردم اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور اتریش کمی خشک و رسمی هستند اما هرگز نمی‌توان منکر مهربانی آنها شد. این افراد در عقاید خود میانه رو هستند رفتارهای دوستانه آنها نیز در وضعیت رسمی دیده می‌شود، عموماً آرام صحبت می‌کنند و خوش رفتار هستند، احترام به قانون در این کشور بسیار مهم است، محافظه کار هستند و سعی می‌کنند به سنت‌ها پایبند باشند. حس شوخ طبعی در این افراد به نسبت سایر کشورها کمتر است. به خانواده بسیار اهمیت می‌دهند به طوری که سعی می‌کنند آخر هفته را در کنار هم بگذارنند و شام را دور هم می‌خورند، به پدربزرگ و مادر بزرگ خود احترام می‌گذارند و عاشق گردش در طبیعت هستند و به طور کلی یک فضای دوستانه بین آنها حاکم است. آقایان کشور اتریش عموماً لباس‌های عجیب به تن می‌کنند کلاه‌های جالبی از جنس مخمل دارند، استفاده از رنگ قهوه ای روشن در لباس هایشان یک امر طبیعی است. تابستان ها شلوارک به تن دارند و عموماً از بندهای فیک کننده لباس استفاده می‌کنند. در ارتباط با مردم در وضعیت نرمال قرار داند، با توریسم‌ها رفتار رسمی دارند اما هرگز بی احترامی نمی‌کنند، شاید نتوانید از نظر آدرس روی مردم اتریش حساب کنید. این افراد همیشه آرام هستند، اصول همسایگی را به طور کامل رعایت می کنند. برای ورود به خانه باید کفش را درآورید و این روال همانند ایران در نظر گرفته می‌شود. عموماً روابط خودمانی مربوط به داخل خانه افراد است و بیرون از خانه رسمی تر هستند.

لباس‌های مردم این کشور هرگز جنبه خودنمایی ندارد، اما اصول سفت و سختی در انتخاب لباس بر اساس مناسبت‌های مختلف دارند. مثلاً برای تئاتر و کنسرت‌ها از لباس‌های رسمی استفاده می‌کنند . دست دادن محکم در زمان احوالپرسی در این کشور بسیار مرسوم است. حجاب کشور اتریش آزاد است.

پیشرفت در اتریش

پیشرفت در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش در زمینه اقتصاد و صنعت روز به روز در حال رشد است به طوری که مشاهده شده است این کشور دارای فضای رشد بسیار قدرتمندی در زمینه خدمات است. اقتصاد کشور اتریش مثال زدنی است.

در زمینه علم نیز اتریش توانسته در سال های اخیر به رشد خوبی دست یابد به طوری که مهندسان کامپیوتر اغلب توانسته اند فضای برنامه نویسی بسیار مدرنی را در اتریش ایجاد نمایند. دانشگاه های کشور اتریش روز به روز در حال پیشرفت است و این موضوع به نوبه خود از دیگر ارزش های آن محسوب می شود. قیمت یورو کشور اتریش طبق استاندارد های جهانی مشخص می شود. تغییر نرخ یورو انگلیس عموماً با بررسی های مشخص همراه است.

قوانین عمومی در اتریش

قوانین عمومی در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پرچم کشور اتریش یکی از قدیمی ترین پرچم های دنیا محسوب می‌شود و اجازه تغییر رنگ آن از ابتدا تا به امروز داده نشده است.

در کشور اتریش اجازه ندارید در روز در خیابان موسیقی بنوازید مگر اینکه مجوز داشته باشید.

اگر به مردم کشور اتریش بیش از حد لبخند بزنید به شما مشکوک می‌شوند.

رانندگی در کشور اتریش با قوانین عجیب و غریبی همراه است.

در کشور اتریش اجازه ساخت خانه های کروی شکل وجود ندارد این قانون از سال 2000 اعلام شده است.

در کشور اتریش حق ندارید با صدای بلند صحبت کنید و داد بزنید.