x
مشاوره رایگان:021 43000 021

اطلاعات کلی درباره اتریش

موسسه اعزام دانشجو-اطلاعات کلی درباره کشور اتریش- go2tr

کشور اتریش با تهران به میزان 2 ساعت و نیم فاصله دارد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و البته زبان‌های کروات و مجارستانی نیز در این کشور دیده می‌شود. آب و هوای کشور اتریش معتدل اقیانوسی است به طوری که اغلب دارای تابستان‌های گرم بوده و دما به 35 درجه هم نمی رسد. این کشور دارای زمستان بسیار سرد است،مناطق کوهستانی مانند آلپ آب و هوای مرطوب دارد و بارش زیاد در این منطقه به چشم می‌خورد. وین پایتخت ملی این کشور است و البته بزرگترین شهر آن نیز محسوب می‌شود. جمعیت این شهر میلیونی است. دومین شهر در کشور اتریش که در لیست شهرهای بزرگ و البته زیبا قرار دارد گراز است، گراز مرکز ایالت استیریا محسوب می‌شود و جمعیت آن به میزان 250 هزار نفر اعلام شده است. این شهر دارای مرکز تجاری بسیار مهمی است و به طور کلی هنوز هم بافت تاریخی شهر حفظ شده است. مردم کشور اتریش کمی خشک و رسمی هستند اما هرگز نمی‌توان منکر مهربانی آنها شد. این افراد در عقاید خود میانه رو هستند و رفتارهای دوستانه آنها نیز در وضعیت رسمی دیده می‌شود،عموماً آرام صحبت می‌کنند و خوش رفتار هستند، احترام به قانون در این کشور بسیار مهم است،محافظه کار هستند و سعی می‌کنند به سنت ها پایبند باشند.رتبه کشور اتریش در زمینه صنعت و تجارت بالاست و از سال 2001 تا به امروز هیچ نوع کاهش رتبه ای از این کشور گزارش نشده است به طوری که صنعت خدمات کشور اتریش دارای حدود 13 درصد از GDP را به خود اختصاص داده است که رقم قابل قبولی است. تخمین‌های صورت گرفته برای رتبه کشور اتریش در زمینه صنعت در سال 2020 نشان می دهد که این کشور رشد 40 درصد نسبت به سال 2018 خواهد داشت که جای بسی تأمل است. کشور اتریش همواره در لیست 20 اقتصاد برتر در جهان قرار دارد. شاخص GDP در سال 2018 برای این کشور 286.5 میلیارد دلار تعیین شده است که به نسبت سال گذشته با رشد 3 درصدی همراه بوده است، میزان سرانه GDP 44498 دلار است. تورم در این کشور کمتر از 2 درصد بوده و تنها 6 درصد از افراد این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در زمینه علم نیز اتریش توانسته در سال‌های اخیر به رشد خوبی دست یابد به طوری که مهندسان کامپیوتر اغلب توانسته اند فضای برنامه نویسی بسیار مدرنی را در اتریش ایجاد نمایند. دانشگاه های کشور اتریش روز به روز در حال پیشرفت است و این موضوع به نوبه خود از دیگر ارزش های آن محسوب می‌شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اتریش

موسسه اعزام دانشجو-اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کشور اتریش- go2tr

صنعت کشور اتریش بیش از هر صنعتی در حال رشد است به طوری که به میزان یک ششم از نیروی کار این کشور در زمینه صنعتی مشغول به فعالیت هستند و البته بخش تجاری کشور اتریش نیز دارای نیروی کار قابل توجهی است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اتریش

موسسه اعزام دانشجو-رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کشور اتریش- go2tr

کشور اتریش در زمینه بهداشت در رتبه خوبی قرار دارد به طوری که تسهیلات بهداشتی در رده‌های مختلف را برای کودکان و بزرگسالان در یک بسته بندی دقیق فراهم ساخته است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی اتریش

موسسه اعزام دانشجو-نوع حکومت و ساختار سیاسی کشور اتریش- go2tr

در حال حاضر کشور اتریش دارای شش حزب در شورای ملی است. دو حزب آن مشهور به حزب مردم اتریش و همینطور حزب آزادگی اتریش است. البته حزب‌های دیگر نیز با عنوان سوسیال دموکرات اتریش وجود دارد.

پایتخت و 9 شهر بزرگ اتریش

موسسه اعزام دانشجو-پایتخت و 9 شهر بزرگ کشور اتریش- go2tr

برگنتس یک شهر دانشگاهی در این کشور است که بهترین گزینه برای ویزای تحصیلی است. اشتات  و اشتایر و ولز از دیگر شهرهای مشهور و بزرگ در کشور اتریش محسوب می‌شوند.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کشور اتریش- go2tr

میزان مهاجرت از ایران به کشور اتریش در سال 2018 در حدود 21 درصد به نسبت سال گذشته افزایش داشته است،این در حالی است که در سال 2015 یک توقف 11 درصدی در زمینه مهاجرت از ایران به کشور اتریش صورت گرفته بود.

عجایب اتریش

موسسه اعزام دانشجو-عجایب کشور اتریش- go2tr

اگر دوست دارید یکی از مشهورترین مکان‌های برجسته در کشور اتریش را مورد ارزیابی قرار دهید به سراغ کوچه پس کوچه‌های آلتستادتس بروید. این مکان دارای خانه‌های بسیار دیدنی و خاص است و از هزاران کاشی مسی طلا کاری شده برای بناهای مهم استفاده شده است.

خلاصه تاریخ اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خلاصه تاریخ کشور اتریش- go2tr

در سال 1960 فرماندهی نیروی سلطنتی به شخصی به نام یوجین ساووی اعطا شد. تاریخ کشور اتریش بسیار وسیع است.

خلاصه ای از جغرافیای اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خلاصه ای از جغرافیای کشور اتریش- go2tr

بهترین فصل برای سفر به این کشور بهار است، پاییز کشور اتریش زیباست اما بادهای سوزناکی دیده می شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اتریش

موسسه اعزام دانشجو-مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اتریش- go2tr

هربرت فون کارایان موسیقیدان برجسته اتریشی محسوب می‌شود. او نابغه بزرگ عالم موسیقی است. او آموختن را از سن 5 سالگی آغاز کرد.

کشورها و مناطق وابسته اتریش

موسسه اعزام دانشجو-کشورها و مناطق وابسته کشور اتریش- go2tr

کشور اتریش از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک هم مرز است. همسایگان شرقی آن اسلواکی و مجارستان هستند. از سمت جنوب با ایتالیا و اسلوونی مرز مشترک دارد و از سمت غرب با سوئیس هم مرز است.

فرهنگ مردم اتریش

موسسه اعزام دانشجو-فرهنگ مردم کشور اتریش- go2tr

لباس‌های مردم این کشور هرگز جنبه خودنمایی ندارد، اما اصول سفت و سختی در انتخاب لباس بر اساس مناسبت‌های مختلف دارند. مثلاً برای تئاتر و کنسرت‌ها از لباس‌های رسمی استفاده می‌کنند.

پیشرفت در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-پیشرفت در کشور اتریش- go2tr

در زمینه علم نیز اتریش توانسته در سال های اخیر به رشد خوبی دست یابد به طوری که مهندسان کامپیوتر اغلب توانسته اند فضای برنامه نویسی بسیار مدرنی را در اتریش ایجاد نمایند.

قوانین عمومی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-قوانین عمومی در کشور اتریش- go2tr

پرچم کشور اتریش یکی از قدیمی ترین پرچم های دنیا محسوب می‌شود و اجازه تغییر رنگ آن از ابتدا تا به امروز داده نشده است.

در کشور اتریش اجازه ندارید در روز در خیابان موسیقی بنوازید مگر اینکه مجوز داشته باشید.