x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور اتریش -  go2tr

نظام آموزشی اتریش

موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور اتریش -  go2tr

نظام آموزشی اتریش و آلمان تقریبا شبیه به هم عمل می‌کنند و نقاط مشترک بسیاری دارند. نظام آموزشی در اتریش نیز مانند اکثر کشورهای دنیا شامل مدارس و مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی است. تمامی کودکانی که در اتریش زندگی می‌کنند باید تحصیل کنند، اما ورود به دانشگاه برای تمام افراد الزامی نیست. از طرفی این مدارس دانش آموزان را برای ورود به بازار کار یا دانشگاه‌ها آماده می‌کند. همچنین زبان تحصیل در مدارس کشور اتریش به زبان آلمانی است.

دانش آموزان پس از به پایان رساندن دوره‌ی متوسطه می‌توانند برای آمادگی ورود به دانشگاه و شرکت در آزمون‌های ورودی وارد کالج‌ها شوند. همچنین دانشجویان بین المللی که موفق به معادل سازی مدارک خود برای تحصیل در اتریش نشده‌اند، باید یک دوره‌ی آموزشی در کالج‌های این کشور سپری کنند تا با مدرک دیپلم بتوانند وارد دانشگاه شوند.

دوره‌ی متوسطه‌ی دانش‌ آموزان اتریشی در دو مرحله تقسیم بندی‌ می‌شوند. دوره‌ی اول که دانش آموزان از سن ده سالگی وارد آن می‌شوند و دانش آموزان با توجه به استعداد و علاقه‌ی خود در آن‌ها تحصیل می‌کنند. پس از آن دانش آموزان وارد دوره‌ی دوم می‌شوند که از سن 15 سالگی آغاز می‌شود و 5 ساله است. در این‌جا دانش آموزان می‌توانند در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود در مدارس فنی، هنری و... تحصیل کنند. پس از گذراندن این دوره دانش آموزان می‌توانند وارد کالج‌ها شوند تا برای ورود به دانشگاه درس بخوانند یا وارد بازار کار شده و در حرفه‌ی مورد علاقه‌‌ی خود مشغول شوند.