x
مشاوره مهاجرت:02143000021
مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر بخواهیم به طور کلی شرایط کار حین تحصیل در اتریش را در نظر بگیریم، باید بیان کنیم که دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر از دانشجویان مقطع کاردانی یا کارشناسی موفق به پیدا کردن شغل مورد نظر خود می‌شوند. البته این مسئله درباره‌ی شغل‌های عمومی مانند نگهداری از کودکان، کار در رستوران‌ها و کافه ها و مشاغلی از این قبیل صادق نیست.

کشور اتریش برای معرفی فرصت‌های شغلی به دانشجویان دارای سامانه‌ای مانند سامانه‌ی ارائه‌ی لیست خوابگاه‌ها است. شما می‌توانید با مراجعه به این سامانه از مشاغل مورد نیاز در شهر محل تحصیل خود آگاه شوید و شغل پاره وقت خود را پیدا کنید. 

تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی به شما در یافتن کار کمک می‌کند. همچنین مهارت‌های خاص می‌تواند شما را به کار مورد علاقه‌تان پیوند دهد. این مهارت‌ها لزوماً نباید در زمینه‌ی رشته‌ی تحصیلی خودتان باشند. دانشجویانی وجود دارند که به دلیل مهارت در آشپزی به کار در رستوران‌ها می‌پردازند و با وجود این که شغل پاره وقت دارند، می‌توانند تمام هزینه‌های تحصیل خود را تأمین کنند. 

به فرصت‌های شغلی پیش رو تنها به چشم درآمد نگاه نکنید، سعی کنید شغلی را انتخاب کنید که جای پیشرفت داشته باشد تا امکان اقامت پس از فارغ التحصیلی را داشته باشید. اتریش کشوری است که در آن می‌توانید آینده‌ی خوبی برای خود بسازید و فرصت‌های خوبی برای خودتان به دست آورید.