x
مشاوره:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در اتریش- go2tr

جشن های دانشگاه ها در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در اتریش- go2tr

تحصیل در اتریش می‌تواند یکی از پرخاطره‌ترین دوران زندگی شما باشد. شما در این کشور می‌توانید به سبک مردمانی با فرهنگ غنی و شاد زندگی کنید. در این کشور جشن‌ها و مناسبت‌های بسیار زیادی برگزار می‌شود و شما می‌توانید در شهر محل تحصیل خود در این مراسم شرکت کنید. در ادامه چند نمونه از این مراسم را به شما معرفی می‌کنیم.

اولین تعطیلات در کشورهای اروپایی تعطیلات سال نو است. همه ساله در روز سال نو در وین کنسرت ارکستر فیلارمونیک برگزار می‌شود. این کنسرت طرفداران زیادی دارد و بلیط آن از ماه‌های قبل از شروع سال نو به فروش می‌رسد. 

اتریش کشور تفریحات زمستانی است. جشنواره‌ی وینرایسترام یکی از مراسم زمستانی است که در این کشور برگزار می‌شود. در این جشنواره مردم به اسکیت بازی روی یخ می‌پردازند. وسعت زمین اسکیت رو به روی تالار شهر وین حدود 1800 متر مربع است. در این جشنواره برنامه‌های هنری خاصی مانند اجرای گروه‌های موسیقی اجرا می‌شود.

در اکثر جشنواره‌هایی که در کشور وین برگزار می‌شود، حضور گروه‌های موسیقی بسیار پررنگ است و شادی این جشن‌ها را دو چندان می‌کند. جشنواره‌ی وین هر ساله حدود پنج یا شش هفته در این شهر برگزار می‌شود. گروه‌های موسیقی، تئاتر، تئاترهای موزیکال و گروه‌های رقص در این جشنواره هنرنمایی می‌کنند و از سراسر جهان بازدیدکننده‌ها را به وین، پایتخت اتریش، می‌کشانند. 

جشنواره‌ی جزیره‌ی دانوب یکی از بزرگترین جشنواره‌های موسیقی جهان است که همه ساله به مدت سه روز در جزیره‌ی دانوب برگزار می‌شود. شرکت در این جشنواره رایگان است و تعداد بسیار زیادی گردشگر خارجی برای تماشای این جشنواره وارد اتریش می‌شوند.

شب‌های طولانی در موضوعات مختلف نیز از دیگر مراسم موجود در اتریش هستند. برای مثال در شب طولانی موسیقی از ساعت هفت شب تا ساعاتی بعد از نیمه شب در همه‌ جای شهرهای اتریش صدای موسیقی به گوش می‌رسد. شب طولانی علوم، شب طولانی موزه و شب طولانی کلیساها نیز دارای همین روال هستند و مردم به این محل‌ها مراجعه می‌کنند.

مراسم‌های دیگری نیز در اتریش برگزار می‌شوند که می‌توان گفت همه‌ی آن‌ها حول رقص، موسیقی و شادمانی مردم می‌چرخند. برای همین می‌گوییم تحصیل در اتریش می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های زندگی شما باشد. در پایان لیستی از روزهای عید و تعطیلات رسمی اتریش را برای شما بیان می‌کنیم: 

  • سال نو در روز اول ژانویه
  • روز سه پادشاه مقدس در روز ۶ ژانویه
  • ایسترن (عید پاک) در روزهای ۲۴ و ۲۵ مارس
  • روز جهانى کارگر در روز اول ماه می
  • پفینگستین در روزهاى ۱۴ و ۱۵ ماه می
  • دفن جسدحضرت مسیح در روز ۲۵ ماه می
  • روز ملى اتریش در روز۲۶ اکتبر
  • کریسمس در روز ۲۵ دسامبر
  • روز استفان‌ام (Stephan M)در روز ۲۶ دسامبر

در این روزها تمامی ادارات و دانشگاه‌ها تعطیل هستند.