x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

برونئی

کشور برونئی از کشورهای کوچک آفریقا محسوب می‌شود به طوری که به آبهای آزاد راهی ندارد و دارای آب و هوای استوایی است. این کشور بخشی از کافت آلبرتی محسوب می‌شود و در امتداد غربی کافت شرق آفریقا قرار گرفته است. اینطور که مشخص است کشور برونئی بر روی فلاتن تپه ماهوری واقع شده است و دارای ارتفاعات مخصوص به خود است. این کشور دارای قله های بلندی بوده و شامل ارتفاعات 2685 متری می‌شود. سرچشمه رودخانه نیل در استان بوروری قرار گرفته است و از طریق دریاچه ویکتوریا به آب های بالا دسترسی دارد. می‌دانیم که دریاچه ویکتوریا یکی از دریاچه های بزرگ بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و در جنوب غربی کشور برونئی قرار گرفته است. اقتصاد کشور برونئی در شرایط تولید ناخالص داخلی به مرز 389/6 میلیارد دلار رسیده است.

نام انگلیسی: Brunei
نام عربی: بروناي
پایتخت: گیتگا
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: فرانسوی
زبان‌های رایج: انگلیسی
واحد پول: فرانک معادل با 0.00053 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 41
جمعیت: بیش از 10.86 میلیون نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+2)
دامنه اینترنتی: (GMT+2)
پیش شماره تلفن: 00257

سفر به برونئی

سفر به برونئی، سفر به کشوری است که به داشتن مساجد زیبا و بسیار مجلل معروف است. کشور ثروتمند برونئی Brunei یک کشور کوچک در جزیره بورنئو است که توسط مالزی و دریای چین جنوبی احاطه شده است. این منطقه به دلیل سواحل و جنگلهای بیولوژیکی آن شناخته شده است که بخش اعظمی از آن در داخل مناطق حفاظت شده قرار دارند. در اطلاعات تاریخی سفر به برونئی می­خوانید که بریتانیا در سالهای 1888 تا 1971 برونئی را جزو اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع قرار داد که باعث شد این سرزمین از یک جزیره دزدان دریایی به کشوری دارای نظم تبدیل گردد. برونئی در سال 1984 استقلال از انگلیس را اعلام کرد و از آن زمان تاکنون، تنها یک سلسله بر این کشور، سلطنت کرده است، هرچند که این نهاد سلطنتی به قرن 14 باز می‌گردد. سلطان حسن البولکیاه پادشاه فعلی کشور با ثروت کل 28 میلیارد دلار در مقام دوم پادشاهان ثروتمند دنیا قرار دارد. او دارای گران‌ترین کلکسیون اتومبیل دنیا است که بسیاری از آنها به سفارش انحصاری او ساخته شده‌اند. سلطان برونئی رئیس دولت و سلطنت مطلق برونئی است. وی همچنین به عنوان نخست وزیر برونئی، رئیس دولت است.

سفر به برونئی

مهاجرت به برونئی

براساس سرشماری سال 1991 ، کشور برونئی (مالایی یا كدیایان نیز خوانده می‌شود) 67٪ از جمعیت ، چینی ها 16٪ ، بومی ها 6٪ و سایرین (از جمله هندی ها) 12٪ بودند. گروه های بومی شامل مردم ایبان ، موروت (شاخه ای از مردم دایاک) ، دوسون و ملانائو هستند.تعداد اضافی افراد وارد کشور به مهاجرت خالص (به عنوان مثال ، 3.56 مهاجر / 1000 نفر جمعیت) گفته می‌شود. تعداد اضافی از افرادی که به عنوان مهاجرت خالص از کشور خارج می‌شوند (به عنوان مثال ، -9.26 مهاجر / 1000 جمعیت). نرخ خالص مهاجرت بیانگر سهم مهاجرت در سطح کلی تغییر جمعیت است. نرخ مهاجرت خالص بین مهاجران اقتصادی ، پناهندگان و سایر مهاجران فرق نمی‌گذارد و همچنین بین مهاجران قانونی و مهاجران بدون سند فرق نمی‌گذارد. یک مطالعه با هدف تعیین ابعاد خدمات سلامت الکترونیکی در برونئی داروسلام از دیدگاه مشتری انجام شده است. این مطالعه به دنبال شناسایی ، درک ، تحلیل و ارزیابی انتظارات از سلامت الکترونیکی در برونئی داروسلم است. پرسشنامه ای برای جمع آوری داده های کمی و کیفی برای بررسی بیماران ، خانواده بیمار و پزشکان بهداشتی در بیمارستان ها ، کلینیک ها یا مراکز مراقبت از منزل در برونئی داروسلام از فوریه تا مارس 2011 طراحی شده است.

مهاجرت به برونئی

زندگی در برونئی

مانند بسیاری از کشورهای جهان ، غذای سنتی کشور برونئی یکی از اجزای مهم فرهنگ است و اغلب مردم آن را گرد هم می‌آورد. با گذشت سالها ، غذاهای سرو شده در این کشور تحت تأثیر کارهای آشپزی کشورهای همسایه و جوامع مهاجر آن قرار گرفته است. دین اسلام مصرف برخی غذاها و نوشیدنی ها را ممنوع می‌کند ، بنابراین گوشت خوک ممکن است یافتن آن دشوار باشد و الکل در اینجا مجاز نیست. تقریباً هر غذای سرو شده در این کشور شامل برنج یا نودل است که ممکن است همراه آن از سبزیجات و گوشت ها سرو شود. غذای ملی برونئی جنجالی است. این ظرف شامل یک خمیر چسبنده است که از نشاسته درخت نخل ساگو تهیه شده است. بر اساس حقوق و گزارش های ارسالی اخیر ، حقوق برونئی در سال 2020 در حال افزایش است. همانطور که نشان داده شده است ، حقوق در سال 2019 1٪ نسبت به سال 2018 است. این روند نشان می‌دهد افزایش کند و در عین حال مداوم در پرداخت در سال 2021 و سال های آینده. این تعداد ممکن است از صنعت به دیگری متفاوت باشد.حقوق متوسط ​​34040 BND در هر ماه است ، بدین معنی که نیمی (50٪) از مردم کمتر از 3240 BND درآمد کسب می‌کنند ، در حالی که نیمی دیگر بیش از 3240 BND کسب می‌کنند. مبلغ متوسط ​​حقوق دستمزد را نشان می‌دهد. به طور کلی ، شما می‌خواهید در سمت راست نمودار باشید با این گروه بیشتر از درآمد متوسط.

زندگی در برونئی

تحصیل در برونئی

آموزش رسمی در کشور برونئی شامل آموزش اجباری ، متوسطه و بالاتر است. آموزش اجباری ممکن است دو نوع باشد: آموزش عمومی که دوازده سال طول می‌کشد و شامل پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه است  و آموزش ابتدایی دینی اسلامی که هفت سال به طول می انجامد و برای دانش آموزان مسلمان در برونئی اجباری است.آموزش عمومی ممکن است در مدارس دولتی یا خصوصی بدست آید ، همانگونه که در مدارس مذهبی دولتی به آموزش دینی می‌رسد.تحصیلات پس از دوره متوسطه ممکن است از فرم ششم گانه تشکیل شده باشد ، که یک دوره متوسطه است و امکان ورود مستقیم به آموزش عالی را فراهم می‌کند و آموزش فنی و حرفه ای که در موسسات دولتی و کالج های خصوصی ارائه می‌شود.  آموزش عالی از مقطع لیسانس در چهار دانشگاه دولتی ارائه می‌شود. مدرسه برای آموزش اجباری توسط دولت برای شهروندان برونئی به طور کامل یارانه داده می‌شود و معمولاً تا دوره های متوسطه و دانشگاه ادامه می‌یابد. پذیرش در دانشگاه UBD بسیار رقابتی است.

تحصیل در برونئی

کشور برونئی از کشورهای کوچک آفریقا محسوب می‌شود به طوری که به آبهای آزاد راهی ندارد و دارای آب و هوای استوایی است. این کشور بخشی از کافت آلبرتی محسوب می‌شود و در امتداد غربی کافت شرق آفریقا قرار گرفته است. اینطور که مشخص است کشور برونئی بر روی فلاتن تپه ماهوری واقع شده است و دارای ارتفاعات مخصوص به خود است. این کشور دارای قله های بلندی بوده و شامل ارتفاعات 2685 متری می‌شود. سرچشمه رودخانه نیل در استان بوروری قرار گرفته است و از طریق دریاچه ویکتوریا به آب های بالا دسترسی دارد. می‌دانیم که دریاچه ویکتوریا یکی از دریاچه های بزرگ بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و در جنوب غربی کشور برونئی قرار گرفته است. اقتصاد کشور برونئی در شرایط تولید ناخالص داخلی به مرز 389/6 میلیارد دلار رسیده است. به طور کلی این وضعیت تولید ناخالص داخلی در حدود 44 درصد به بخش کشاورزی وابسته است و تنها 9.20 درصد آن در بخش صنعت دخالت داشته است بیش از 1.34 درصد نیز در بخش خدمات رویت می‌شود مشخص است که تولید در بخش در بخش خدمات نیاز به پیشرفت و البته ک سرمایه های بیشتری دارد در سال های اخیر وضعیت اقتصادی کشور بروندی رشد خوبی داشته است اما اینطور که پیش بینی ها نشان می‌دهد اقتصاد این کشور وابسته به منابع مالی ارزیابی خواهد شود.

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی برونئی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی برونئی

اقتصاد کشور برونئی در شرایط تولید ناخالص داخلی به مرز 389/6 میلیارد دلار رسیده است. به طور کلی این وضعیت تولید ناخالص داخلی در حدود 44 درصد به بخش کشاورزی وابسته است و تنها 9.20 درصد آن در بخش صنعت دخالت داشته است بیش از 1.34 درصد نیز در بخش خدمات رویت می‌شود مشخص است که تولید در بخش در بخش خدمات نیاز به پیشرفت و البته ک سرمایه های بیشتری دارد در سال های اخیر وضعیت اقتصادی کشور برونئی رشد خوبی داشته است اما اینطور که پیش بینی ها نشان می‌دهد اقتصاد این کشور وابسته به منابع مالی ارزیابی می‌شود. محصولات صادراتی در این کشور بیشتر در بخش قهوه و چای و شکر و همینطور پنبه یکی از بخش های اقتصادی بسیار مهم در کشور بروندی محسوب می‌شود شکر و پنبه به کشورهای سوئیس با درصد 7.33 درصد رویت شده است صادرات به انگلیس در حدود 2.12 درصد بوده و پاکستان در این زمینه در رتبه 5.8 درصدی دنبال شده است. اینطور که مشخص است صادرات به کشور روندا به مرز 3.5 درصد رسیده است کشور مصر در کشور بروندی مرز 2.4 درصدی را دنبال کرده است. مشخص است که صادرات در این کشور وابستگی های گسترده‌ای دارد بخش های صادراتی در این کشور می‌تواند پذیرش منابع مالی دقیق و اصولی را شامل شود. اقتصاد و منابع مالی در این کشور می‌تواند در زمینه اصولی دنبال شود البته که درآمدزایی در این کشور می‌تواند ارزش در بخش بانکداری را نیز پیش بینی کند. 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های برونئی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های برونئی

محصولات وارداتی در کشور برونئی وابسته به کالاهای اساسی و نفت و یک سری محصولات پتروشیمی صورت می‌گیرد البته که واردات یک سری محصولات در این زمینه به واسطه مواد غذایی ارزیابی می‌شود. واردات بیشتر از کشورهای عربستان سعودی است و رتبه 6.12 درصدی را شامل شده است از سوی دیگر واردات از کشور کنیا با رتبه 2.8 درصد را شامل می‌شود و روال وارداتی از کشور ژاپن نیز رتبه 8.7 درصد است. رتبه وارداتی برای از کشور روسیه به کشور بروندی نیز 7.4 درصد پیش بینی شده است البته که رتبه های جهانی در این کشور می‌تواند وابسته به اصول حرفه ای دنبال می‌شود این کشور در راستای رسیدن به بخش های جهانی مشخص رتبه بندی های دقیقی را شامل شده است. رتبه های جهانی در این کشور در زمینه انواع محصولات پیش بینی می شود مثلاً محصولات صادراتی به کشور برونئی اغلب از نظر اقتصادی و نرخ توسعه به رشد خوبی رسیده است. در این کشور یک سری قوانین وجود دارد که رتبه های جهانی و دقیقی را شامل می شود. نیروی کار در این کشور خود یک بخش رتبه بندی محسوب می‌شود. نیروی کار در این کشور به مرز 3 میلیون نفر رسیده‌اند و بیش از 93 درصد از آنها در بخش کشاورزی فعالیت می کنند مشخص است که رتبه های جهانی در این کشور در نظام بانکداری پیگیری های بهتری را شامل شده است. در کشور بروندی یک سری رتبه های ملی گزارش شده است که بیشتر در زمینه ساخت و ساز و عمران است عمران در این کشور خود نیاز به سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف دارد و وضعیت ساخت و ساز بر اساس جدیدترین عملکردهای دولتی پیش بینی می‌شود.

 

نوع حکومت و ساختار سیاسی برونئی

نوع حکومت و ساختار سیاسی برونئی

در کشور برونئی سیاست به این صورت است که رئیس جمهور قدرت را در دست دارد و می‌تواند رئیس حکومت نیز باشد و البته که رئیس دولت نیز محسوب می‌شود وظایف سه گانه برای بخش های حکومتی در کشور برونئی خود شامل مسائلی است که گاهاً با اعتراض مردم روبرو می‌شود مردم در این کشور معتقد هستند که رئیس جمهور نمی‌تواند از پس همه بخش های حکومتی بر آید مشخص است که این روال می‌تواند ساختار سیاسی دقیقی را شامل شود. کشور برونئی دارای دو مجلس است، مجلس سنا و ملی که هر یک دارای قوانین مخصوصی هستند. قدرت اجرایی در این کشور به دست دولت پیش بینی می‌شود دولت همه سعی خود را می کند که قانون گذاری بین دو مجلس را به صورت دقیق تقسیم کند. در اقتصاد این کشور یک سری بخش ها مهم است و سیاست نیز به صورت الزامی در آن دخالت دارد. مشخص است که وضعیت سیاسی و اقتصادی در این کشور می‌تواند در بخش های خدماتی نیز رویت شده باشد. سیاست کشور برونئی وابستگی گسترده‌ای به بخش قانونگذاری دارد. قانون هایی که در کشور بروندی به ثبت می‌رسد بدون هماهنگی با مردم است و حتی مشخص نیست که در انتخاب رئیس جمهور در این کشور مردم چقدر نقش دارند این موضوعات بسیار مشکل ساز شده است و مردم معتقد هستند که دوگانگی بین خود و گروه های سیاسی کشور ایجاد شده است. در کشور بروندی یک سری کالاهای اساسی دیده می‌شود که با توجه به محدودیت گمرکی در ورود و خروج دچار سختی هستند و سیاست در این زمینه بسیار نقش دارد.

پایتخت و 9 شهر بزرگ برونئی

پایتخت و 9 شهر بزرگ برونئی

شهر کانکوزو پایتخت کشور برونئی بوده و البته که یکی از 18 استان مشهور و معتبر در این کشور محسوب می‌شود. این شهر مرکز استانی هم نام با خود بوده و البته که مساحت مشخصی را شامل شده است.

نگوزی شهری در استان نگوزی بوده و در کشور برونئی قرار دارد بیش از 14 هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند. اینطور که مشخص است جمعیت گردشگری این شهر به نسبت سایر شهرها بیشتر است. در سال های اخیر یک سری مناطق گردشگری در کشور بروندی رویت شده است که بیشتر به همین منطقه مربوط هستند.

روتانا شهری در این کشور وابسته به فضای گردشگری مشخص است. این شهر توانسته در زمینه اصول گردشگری از جدیدترین ایده های روز دنیا استفاده کند. روتانا یک شهر بسیار جذاب و دیدنی است که مردمان آن اهمیت زیادی به تفریح می دهند بسیار هزینه در این راستا پرداخت می کنند و این رویه به صورت کاملاً دقیق دنبال می‌شود. این شهر دارای مرز های مشخصی است و یکی از بهترین مناطق برای بازدید های چند بخشی است.

بوروی شهری در استان بوروری بوده و البته که جمعیتی وابسته به دوره های قبل دارد این شهر در زمینه تحصیلی خوب عمل کرده و روند تحصیلی بسیار منظمی را شامل شده است. بوروی یکی از شهرهای خوب با شرایط اقتصادی مطلوب محسوب می‌شود.

کاروزی شهری در استان کاروزی بوده و در حدود 3 هزار جمعیت را شامل شده است. این شهر به طور کلی وابسته به فضای تحصیلی مشخص دنبال شده است و در لیست شهرهایی قرار دارد که وابسته به امکانات سایر شهرها پیش بینی می‌شود.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در برونئی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در برونئی

بیشترین شرکت های خارجی در پایتخت کشور برونئی یعنی شهر بوجومبورا قرار دارد اینطور که مشخص است همه جریان های اقتصادی وابسته به پایتخت این کشور صورت می‌گیرد مشخص است که برخی از شرکت های ایرانی در کشور بروندی از چند سال گذشته تا به امروز فعالیت خود را متوقف کرده‌اند. در این کشور بیشترین شرکت های خارجی در زمینه بسته بندی چای و صادرات آن صورت می‌گیرد چای و محصولات وابسته به آن در کشور بروندی یک اصل مهم محسوب می‌شود. اینطور که مشخص است مواد غذایی در این کشور نیز یک محصول پر اهمیت است و در لیست محصولاتی قرار دارد که افراد می‌توانند از طریق آن درآمدزایی داشته باشند این محصولات در دوره های زمانی مختلف مورد حمایت گروه های مخصوصی قرار گرفته است مردم برای استفاده از فضای درآمدزایی در شرکت های خارجی کشور بروندی این نظر را دارند که برخی از شرکت ها می‌توانند با جذب نیروهای خارجی نیز اقدام کنند این اقدامات سبب می‌شود که فعالیت در بخش های گسترده تری صورت بگیرد. شرکت های سرمایه گذاری در کشور بروندی بسیار کم هستند و سرمایه گذاری در این کشور در بخش های مواد غذایی و پتروشیمی صورت می‌گیرد برای سرمایه گذاری در کشور بروندی نیاز است که عملکردهای دولتی پیش بینی شود البته که مردم برای داشتن یک پروسه سرمایه گذاری قوی نیاز است که دو شاخص علمی را ارزیابی کنند. در این کشور یک سری بخش ها هستند که می‌تواند برای سرمایه های کلان استفاده شود.

عجایب برونئی

عجایب برونئی

رودخانه روزیزی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور برونئی محسوب می‌شود و صدها هزار نفر از دیدن آن لذت می‌برند، این رودخانه دارای 771 کیلومتر طول بوده و به طور کلی وابسته به دریاچه های مخصوص است. قایق سواری در این بخش یکی از تفریحات بسیار خوب محسوب می‌شود این زیستگاه امروزه در حال تخریب بوده و این موضوع بسیار پر اهمیت است.

پارک ملی کیبریا یکی از پارک های جذاب و دیدنی در کشور برونئی است که به طور کلی وابسته به انواع گونه های جانوری پیش بینی می‌شود. این پارک دارای انواع گونه های جانوری مانند فیل و شیر و کرگدن بوده و تورهای سافاری گسترده‌ای را پوشش می‌دهد.

کوه ها از دیگر مکان های طبیعی در کشور برونئی محسوب می‌شوند بازدید از این کوه یک روز کامل زمان نیاز دارد این کوه دارای ارتفاع 2 هزار و 600 متری بوده و یکی از مرتفع ترین نقاط کشور بروندی به شمار می‌آید. تورهای محلی و نقاط گردشگری گسترده ای در این بخش وجود دارد.

پارک ملی روووبو دارای مساحتی در حدود 577 کیلومتر مربع بوده و در لیست بزرگترین پارک های ملی کشور برونئی قرار دارد این پارک دارای جاذبه های دیدنی بسیار خوبی است و در فصول گرم مورد بازدید قرار می‌گیرد.

جاذبه های طبیعی در این پارک ارزش مخصوصی دارد البته که مهمترین قسمت این پارک وابسته به منابع طبیعی رویت می‌شود. هر یک از موقعیت های طبیعی در این کشور می‌تواند شرایط خاص خود را شکل دهد مشخص است که این پارک یکی از بهترین مکان های گردشگری خواهد بود.

خلاصه تاریخ برونئی

خلاصه تاریخ برونئی

کشور بروندی در سال 1993 الی 2006 به یک جنگ داخلی همه گیر تبدیل شده بود به طوری که نیروهای ارتشی در هم غلطیده و این روند سبب شده است که تونسی ها درگیری های قومی را شامل شوند. اینطور که مشخص است درگیری های قومی در این دوره سبب شده است که جان بیش از 300 هزار نفر گرفته شود.

پس از اینکه رئیس جمهور کشور برونئی یعنی ملشیور اندادایه به دست افسران توتسی به قتل می‌رسد در فاصله ده روز ده ها توتسی به قتل رسیده و تاریخ کشور بروندی در همین شرایط رویت می شود.وی اولین رئیس جمهوری بود که 4 ماه پیش از کشته شدن همسایه های رواندا توانست نسل کشی در این کشور را مورد بررسی قرار دهد. در تاریخ کشور بروندی قراردادهایی وابسته به صلح آروشوا رویت شده است و حزب سیاسی در این زمینه انجمن قدرت دفاع از خود را شکل داده است. نیروهای ملی آزادی در این زمینه حمایت های جنبشی را شامل شده‌اند و واقع گرایی مذهبی و آزادی خواهی به نوبه خود مورد ارزیابی قرار گرفته است. توتسی ها مسئولیت قتل عام گروه های مختلفی را در نظر داشته  و این روند سبب شد تا اصول تاریخی مشخص دنبال شود. البته که شرایط تاریخی در این راستا بر اساس عضو انجمن های ملی پیش بینی شده است و شرایط تاریخی نیز به صورت دقیق و کاربردی پیش بینی می‌شود.152 پناهنده اهل کنگو در اردوگاه های گاتومبا به قتل رسیده و این روند سبب شد تا گروه های انتخاباتی نیز خود را وابسته به اقتصاد بدانند و مسیر علمی خوبی را شامل شوند.

خلاصه ای از جغرافیای برونئی

خلاصه ای از جغرافیای برونئی

کشور برونئی از کشورهای کوچک آفریقا محسوب می شود به طوری که به آبهای آزاد راهی ندارد و دارای آب و هوای استوایی است. این کشور بخشی از کافت آلبرتی محسوب می‌شود و در امتداد غربی کافت شرق آفریقا قرار گرفته است. اینطور که مشخص است کشور بروندی بر روی فلاتن تپه ماهوری واقع شده است و دارای ارتفاعات مخصوص به خود است. این کشور دارای قله های بلندی بوده و شامل ارتفاعات 2685 متری می‌شود. سرچشمه رودخانه نیل در استان بوروری قرار گرفته است و از طریق دریاچه ویکتوریا به آب های بالا دسترسی دارد. می‌دانیم که دریاچه ویکتوریا یکی از دریاچه های بزرگ بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و در جنوب غربی کشور بروندی قرار گرفته است. زمین های بوروندی بیشتر زراعتی هستند و البته که جمعیت سکونت در بخش های روستایی منطقه بسیار زیاد است. فرسایش خاک و همینطور زیستگاه های موجود در این ناحیه نشان می‌دهد که محافظت برای حیات وحش بسیار گسترده است.

همه زیستگاه های کشور برونئی مورد تغییر قرار گرفته است مشخص است که این کشور برای سال های آینده دیگر نمی‌تواند برای بسیاری از حیوانات گزینه خوبی باشد محاظفت از حیات وحش در این کشور وابسته به عملکردهای مشخص دنبال می‌شود البته که هر یک از شهرهای کشور برونئی دارای شرایط جغرافیایی مخصوص به خود هستند. قیمت فرانک کشور برونئی بر اساس موقعیت شهری فرق دارد. محافظت از بخش های شهری بیشتر از مناطق روستایی اهمیت دارد. کوه ها در ارتفاعات قرار گرفته است و البته که موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد.تعیین نرخ فرانک کشور برونئی به عهده دولت است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری برونئی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری برونئی

سیلونه کینیگی یک سیاست مدار اهل کشور برونئی است. او یک دوره رئیس جمهور این کشور بوده است و در دانشگاه های زیادی نیز تدریس کرده است. وی همیشه در زمینه کار و فعالیت شرایط مشخصی را در نظر گرفته است. سیلونه کارآفرینی را بسیار قبول داشت و سعی می‌کرد زمان زیادی صرف کارآفرینی در کشور برونئی نماید او زاده کشور برونئی است و در دوره های مختلف فعالیت های فرهنگی و هنری گسترده ای داشته است. او به صورت جدی تلاش کرده است که در زمینه نخست وزیری نیز به رشد برسد البته که موفق نبوده است. اینطور که مشخص است سیلونه در زمینه علمی و ادبی بسیار ایده آل فکر می کرد وی ادبیات را دوست داشت و زمان زیادی برای ادبیات در نظر می‌گرفت او سعی داشته در زمینه تحصیل وابسته به یک سری از دانشگاه‌ها پیش بینی های دقیقی داشته باشد. او در هر شرایط تلاش خود را کرد تا بتواند فعالیت شخصی در بین جذب ها را به شکل ایده آل دنبال کند و البته که بسیار موفق بوده است.

ملچیور ندادایه یک سیاستمدار اهل کشور برونئی است او توانست جایزه بین المللی حقوق بشر قذافی برای خود به ثبت برساد او همیشه در زمینه کارهای سیاسی شرایط خوبی را پیش بینی کرده است. وی تلاش خود را کرد که وابسته به گروه های علمی یک سری ساختار اقتصادی ایجاد نماید.

کشورها و مناطق وابسته برونئی

کشورها و مناطق وابسته برونئی

کشور برونئی با رواندا از بخش های شمالی و با تانزانیا از بخش جنوب همسایه است. این کشور با جمهوری دموکراتیک کنگو نیز از سمت غرب همسایه است و همه این کشور ها در اشغال کشور بروندی بسیار دست داشته‌اند. کشور برونئی در سال 1961 استقلال خود را اعلام کرد. این روند تا به امروز سبب شد تا اختلاف زیادی بین مردم توتس و هوتو ایجاد نماید به هر صورت این اختلاف ها هنوز ادامه دارد. در حال حاضر دو گروه توتس و هوتو در این کشور در شرایط آتش بس هستند که البته شرایط ناپایدار اعلام شده است. اینطور که مشخص است این کشور در سال 1903 تحت اشغال آلمان بوده است و در جنگ جهانی اول نیز تحت سلطه بلژیک قرار گرفته است. کشور بروندی از قرن شانزدهم توانست پادشاهی مستقل خود را در قاره آفریقا اعلام کند اما پس از این دوره شرایط اشغالی زیادی برای کشور بروندی ایجاد شد که با دردسرهای گسترده ای همراه بوده است. مشخص است که کشور بروندی در لیست کشورهایی قرار دارد که هرگز تصمیم درست حکومتی را به اجرا در نیاورده است. پرچم کشور بروندی در سال های اخیر با تغییرات طراحی گسترده ای همراه بوده است یک سری طراحی هایی که شاید در ابتدا بی معنی به نظر برسد اما نشان از اهمیت کشور بروندی برای کشورهای همسایه است. استفاده از رنگ سبز و قرمز در پرچم این کشور خود یک موضوع بسیار مهم در روند سیاسی ایجاد کرده است به طوری که گروه های سیاسی این اعتقاد را دارند که چنین رنگ هایی می‌تواند نظام اقتصادی کشور برونئی را تحت تأثیر قرار دهد. در این کشور پرچم توسط یک فرد آلمانی در دوره استعمار طراحی شده است.

فرهنگ مردم برونئی

فرهنگ مردم برونئی

کشور برونئی در حدود 9 میلیون نفر جمعیت دارند و بیشتر مردم این کشور ترجیح می دهند که در پایتخت آن زندگی کنند مشخص است که وضعیت فرهنگی شهرهای بزرگ و کوچک با هم فرق دارد. مردم شهرهای بزرگ دوست دارند فرزندانی با سواد داشته باشند و سواد علمی برای این افراد بسیار پر اهمیت است این موضوع در جوامع روستایی به ندرت دیده می شود و کودکان در جوامع کوچک سعی می‌کنند تنها به خواندن و نوشتن اکتفا کنند و سعی می کنند فرهنگ زندگی در این راستا را پیش بینی کنند. امید به زندگی در این کشور برای بانوان 52 سال اعلام شده است این موضوع نشان می دهد که بانوان کمتر خود را درگیر کارهای دشوار می‌کنند امید به زندگی آقایان در حدود 50 سال است.

فرهنگ زبانی در این کشور بسیار جالب است، زبان کشور بروندی به صورت رسمی کیروندی اعلام شده است، اما برخی از مردم زبان فرانسوی را یک زبان خوب برای صحبت می‌دانند فرهنگ زندگی در این گروه ها پیش بینی می شود البته که فرهنگ زبانی در این کشور نشان می دهد که مردم دو دسته هستند، 85 درصد از مردم هوتو هستند و 14 درصد نیز توتسی هستند مردم هوتو اغلب لباس های رسمی و مخصوص و به خود دارند سعی می‌کنند لباس هایی به تن کنند که تفاوتشان با سایر افراد مشخص شود اما مردم توتسی اغلب سعی می‌کنند لباس های چند رنگ استفاده کنند و قانون خاصی برای حجاب کشور بروندی رویت نمی‌شود. از یاد نبرید که در فرهنگ زبانی این کشور مردم شعرخوانی را بسیار دوست دارند و زمان زیادی صرف شعر خوانی می‌کنند.

پیشرفت در برونئی

پیشرفت در برونئی

اگر دقت کنید در سال های گذشته بسیاری از خانه ها بدون سند هستند، خانه هایی که سند نداشتند پس از دوره ای در شهرداری به مشکل بر خورده و بسیاری از املاک از دست صاحبانشان خارج می‌شد اما امروزه پیشرفت خوبی در بخش املاک کشور بروندی صورت گرفته است به صورتی که قوانین مشخص پیشرفتی در این کشور سبب شده تا بسیاری از املاک بتوانند از نظر سند زنی در شرایط خوبی قرار بگیرند. سند زنی بسیاری از املاک در این کشور می‌توانند شاخص های روتینی داشته باشد. پیشرفت در کشور بروندی در راستای برخی از موارد تحصیلی نیز گزارش شده است دیگر تحصیل در این کشور تنها به شهرهای بزرگ و پایتخت محدود نمی‌شود و شهرهای کوچک نیز دانشگاه و موسسه های تحصیلی مخصوص به خود دارند اینطور که مشخص است پیشرفت در زمینه مراکز پژوهشی و علمی نیز رویت می‌شود.

در کشور برونئی یک سری روال پیشرفته در زمینه نظام سپرده بانکی نیز دیده می‌شود. سپرده های بانکی در این کشور اغلب از نظر مالی در شرایط خوبی هستند مردمی که سعی می‌کنند از سپرده های بانکی کشور برونئی استفاده کنند این شانس را دارند که به سادگی به سود خوبی برسند و سرمایه های حاصل را در داخل کشور برونئی به کار بگیرند مشخص است که در این کشور دوره های صدور وام با کارمزد مشخص نیز رویت شده است.

در کشور برونئی هر شخص این امکان را دارد که بتواند از نظر سرمایه به دولت کمک کند و دولت نیز به وی این امکان را می‌دهد که سهام خریداری کند.

قوانین عمومی در برونئی

قوانین عمومی در برونئی

اگر به قوانین مربوط به ثبت شرکت در کشور برونئی دقت شود یک موضوع با قوانین ثبت شرکت در سایر کشورها فرق دارد. اول اینکه برای ثبت شرکت در این کشور مردم باید حامی مالی داشته باشند حامی مالی می بایست سپرده طولانی مدت در کشور برونئی داشته باشند و سود سپرده در این راستا ارزیابی شده باشد. مشخص است که در قوانین کشور برونئی بخش بانکداری بیشتر از سایر بخش ها مورد حمایت و ارزیابی قرار گرفته است. در این کشور یک سری بانک ها هستند که از نظر مالی شرایط خوبی ایجاد می کنند و سبب می‌شود که افراد با اندوخته خود ثبت شرکت داشته باشند ثبت شرکتی که حمایت های مالی مشخصی را شامل می‌شود اغلب می‌تواند از نظر اقتصادی نیز پیش بینی شده باشد. در قوانین این کشور برخی از بخش ها هستند که هنوز به صورت شخصی فعالیت می‌کنند.

کمترین میزان درآمد جهانی در این کشور سبب شد تا قوانین مالیاتی کمی سخت تر شود در قوانین مالیاتی که در کشور برونئی دیده می‌شود کسانی که به عنوان یک خارجی سعی می‌کنند در این کشور فعالیت داشته باشند باید درصد بیشتری از مالیات را پرداخت کنند. مالیات در زمینه صنعت بیشتر از خدمات است. این موضوع به دلیل محدودیت در زمینه خدماتی است مشخص است که مالیات در این کشور می‌تواند در بخش کشاورزی نیز لحاظ شود و البته که کشاورزی خود دارای پوشش مالی مشخص از سوی دولت است. خدمات نیاز به سرمایه گذاری های خارجی چند بخشی دارد و قوانینی که در این راستا رویت شده بیشتر در بخش بیمه و بانکی دیده می‌شود. 

 

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021