x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
برونئی

برونئی

کشور برونئی از کشورهای کوچک آفریقا محسوب می‌شود به طوری که به آبهای آزاد راهی ندارد و دارای آب و هوای استوایی است. این کشور بخشی از کافت آلبرتی محسوب می‌شود و در امتداد غربی کافت شرق آفریقا قرار گرفته است. اینطور که مشخص است کشور برونئی بر روی فلاتن تپه ماهوری واقع شده است و دارای ارتفاعات مخصوص به خود است. این کشور دارای قله های بلندی بوده و شامل ارتفاعات 2685 متری می‌شود. سرچشمه رودخانه نیل در استان بوروری قرار گرفته است و از طریق دریاچه ویکتوریا به آب های بالا دسترسی دارد. می‌دانیم که دریاچه ویکتوریا یکی از دریاچه های بزرگ بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و در جنوب غربی کشور برونئی قرار گرفته است. اقتصاد کشور برونئی در شرایط تولید ناخالص داخلی به مرز 389/6 میلیارد دلار رسیده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Burundi عربی: بوروندي
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک معادل با 0.00053 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00257
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 41
 • پایتخت: گیتگا
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 10.86 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .zi
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 3.478

سفر به برونئی

سفر به برونئی، سفر به کشوری است که به داشتن مساجد زیبا و بسیار مجلل معروف است. کشور ثروتمند برونئی Brunei یک کشور کوچک در جزیره بورنئو است که توسط مالزی و دریای چین جنوبی احاطه شده است. این منطقه به دلیل سواحل و جنگلهای بیولوژیکی آن شناخته شده است که بخش اعظمی از آن در داخل مناطق حفاظت شده قرار دارند.
در اطلاعات تاریخی سفر به برونئی می­خوانید که بریتانیا در سالهای 1888 تا 1971 برونئی را جزو اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع قرار داد که باعث شد این سرزمین از یک جزیره دزدان دریایی به کشوری دارای نظم تبدیل گردد. برونئی در سال 1984 استقلال از انگلیس را اعلام کرد و از آن زمان تاکنون، تنها یک سلسله بر این کشور، سلطنت کرده است، هرچند که این نهاد سلطنتی به قرن 14 باز می‌گردد. سلطان حسن البولکیاه پادشاه فعلی کشور با ثروت کل 28 میلیارد دلار در مقام دوم پادشاهان ثروتمند دنیا قرار دارد. او دارای گران‌ترین کلکسیون اتومبیل دنیا است که بسیاری از آنها به سفارش انحصاری او ساخته شده‌اند.
سلطان برونئی رئیس دولت و سلطنت مطلق برونئی است. وی همچنین به عنوان نخست وزیر برونئی، رئیس دولت است.

سفر به برونئی

زندگی در برونئی

مانند بسیاری از کشورهای جهان ، غذای سنتی کشور برونئی یکی از اجزای مهم فرهنگ است و اغلب مردم آن را گرد هم می‌آورد. با گذشت سالها ، غذاهای سرو شده در این کشور تحت تأثیر کارهای آشپزی کشورهای همسایه و جوامع مهاجر آن قرار گرفته است. دین اسلام مصرف برخی غذاها و نوشیدنی ها را ممنوع می‌کند ، بنابراین گوشت خوک ممکن است یافتن آن دشوار باشد و الکل در اینجا مجاز نیست. تقریباً هر غذای سرو شده در این کشور شامل برنج یا نودل است که ممکن است همراه آن از سبزیجات و گوشت ها سرو شود. غذای ملی برونئی جنجالی است. این ظرف شامل یک خمیر چسبنده است که از نشاسته درخت نخل ساگو تهیه شده است. بر اساس حقوق و گزارش های ارسالی اخیر ، حقوق برونئی در سال 2020 در حال افزایش است. همانطور که نشان داده شده است ، حقوق در سال 2019 1٪ نسبت به سال 2018 است. این روند نشان می‌دهد افزایش کند و در عین حال مداوم در پرداخت در سال 2021 و سال های آینده. این تعداد ممکن است از صنعت به دیگری متفاوت باشد.حقوق متوسط ​​34040 BND در هر ماه است ، بدین معنی که نیمی (50٪) از مردم کمتر از 3240 BND درآمد کسب می‌کنند ، در حالی که نیمی دیگر بیش از 3240 BND کسب می‌کنند. مبلغ متوسط ​​حقوق دستمزد را نشان می‌دهد. به طور کلی ، شما می‌خواهید در سمت راست نمودار باشید با این گروه بیشتر از درآمد متوسط.

زندگی در برونئی

مهاجرت به برونئی

براساس سرشماری سال 1991 ، کشور برونئی (مالایی یا كدیایان نیز خوانده می‌شود) 67٪ از جمعیت ، چینی ها 16٪ ، بومی ها 6٪ و سایرین (از جمله هندی ها) 12٪ بودند. گروه های بومی شامل مردم ایبان ، موروت (شاخه ای از مردم دایاک) ، دوسون و ملانائو هستند.تعداد اضافی افراد وارد کشور به مهاجرت خالص (به عنوان مثال ، 3.56 مهاجر / 1000 نفر جمعیت) گفته می‌شود. تعداد اضافی از افرادی که به عنوان مهاجرت خالص از کشور خارج می‌شوند (به عنوان مثال ، -9.26 مهاجر / 1000 جمعیت). نرخ خالص مهاجرت بیانگر سهم مهاجرت در سطح کلی تغییر جمعیت است. نرخ مهاجرت خالص بین مهاجران اقتصادی ، پناهندگان و سایر مهاجران فرق نمی‌گذارد و همچنین بین مهاجران قانونی و مهاجران بدون سند فرق نمی‌گذارد. یک مطالعه با هدف تعیین ابعاد خدمات سلامت الکترونیکی در برونئی داروسلام از دیدگاه مشتری انجام شده است. این مطالعه به دنبال شناسایی ، درک ، تحلیل و ارزیابی انتظارات از سلامت الکترونیکی در برونئی داروسلم است. پرسشنامه ای برای جمع آوری داده های کمی و کیفی برای بررسی بیماران ، خانواده بیمار و پزشکان بهداشتی در بیمارستان ها ، کلینیک ها یا مراکز مراقبت از منزل در برونئی داروسلام از فوریه تا مارس 2011 طراحی شده است.

مهاجرت به برونئی

تحصیل در برونئی

آموزش رسمی در کشور برونئی شامل آموزش اجباری ، متوسطه و بالاتر است. آموزش اجباری ممکن است دو نوع باشد: آموزش عمومی که دوازده سال طول می‌کشد و شامل پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه است  و آموزش ابتدایی دینی اسلامی که هفت سال به طول می انجامد و برای دانش آموزان مسلمان در برونئی اجباری است.آموزش عمومی ممکن است در مدارس دولتی یا خصوصی بدست آید ، همانگونه که در مدارس مذهبی دولتی به آموزش دینی می‌رسد.تحصیلات پس از دوره متوسطه ممکن است از فرم ششم گانه تشکیل شده باشد ، که یک دوره متوسطه است و امکان ورود مستقیم به آموزش عالی را فراهم می‌کند و آموزش فنی و حرفه ای که در موسسات دولتی و کالج های خصوصی ارائه می‌شود.  آموزش عالی از مقطع لیسانس در چهار دانشگاه دولتی ارائه می‌شود. مدرسه برای آموزش اجباری توسط دولت برای شهروندان برونئی به طور کامل یارانه داده می‌شود و معمولاً تا دوره های متوسطه و دانشگاه ادامه می‌یابد. پذیرش در دانشگاه UBD بسیار رقابتی است.

تحصیل در برونئی