x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سفر به برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر به برونئی

سفر به برونئی، سفر به کشوری است که به داشتن مساجد زیبا و بسیار مجلل معروف است. کشور ثروتمند برونئی Brunei یک کشور کوچک در جزیره بورنئو است که توسط مالزی و دریای چین جنوبی احاطه شده است. این منطقه به دلیل سواحل و جنگلهای بیولوژیکی آن شناخته شده است که بخش اعظمی از آن در داخل مناطق حفاظت شده قرار دارند.
در اطلاعات تاریخی سفر به برونئی می­خوانید که بریتانیا در سالهای 1888 تا 1971 برونئی را جزو اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع قرار داد که باعث شد این سرزمین از یک جزیره دزدان دریایی به کشوری دارای نظم تبدیل گردد. برونئی در سال 1984 استقلال از انگلیس را اعلام کرد و از آن زمان تاکنون، تنها یک سلسله بر این کشور، سلطنت کرده است، هرچند که این نهاد سلطنتی به قرن 14 باز می‌گردد. سلطان حسن البولکیاه پادشاه فعلی کشور با ثروت کل 28 میلیارد دلار در مقام دوم پادشاهان ثروتمند دنیا قرار دارد. او دارای گران‌ترین کلکسیون اتومبیل دنیا است که بسیاری از آنها به سفارش انحصاری او ساخته شده‌اند.
سلطان برونئی رئیس دولت و سلطنت مطلق برونئی است. وی همچنین به عنوان نخست وزیر برونئی، رئیس دولت است.
با کشف نفت در سال ۱۹۲۹، اوضاع اقتصادی برونئی متحول شد و آن را به یک کشور ثروتمند تبدیل نمود. در سفر به برونئی می­بینید که صادرات عمده کشور شامل نفت، الوار، کائوچو و گاز طبیعی ‌است که ژاپن بیشترین سهم واردات از این کشور را دارد.
بندر سری بگاوان  Bandar Seri Begawan پایتخت برونئی است که کاخ و مسجد جامع حسن البولکیاه با 29 گنبد طلایی در آن واقع است.کاخ عظیم ایستانا نورالایمان محل اقامت سلطان حاکم برونئی است.
جمعیت این کشور طبق سرشماری 2017 حدود 430 هزار نفر بوده است. حدود 66 درصد‏ مردم برونئی از نژاد مالايى بوده و مابقی مردم اكثرا از نژاد چينى هستند.
در سفر به برونئی خواهید دید که گویش محلی مردم، ملایو برونئی یا برونئی مالایی است که پرکاربردترین زبان در کشور است و توسط حدود 266000 نفر صحبت می­شود. دين اغلب مردم اسلام اهل سنت است.

مشاوره سفر به برونئی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف برونئی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاهای دیدنی بندر سری بگاوان،
بندر سری بگاوان پایتخت برونئی است. بعضی معتقدند کلمه بندر از فارسی گرفته شده، چون در گذشته، بازرگانان ایرانی با این کشور مراوده داشته اند. در سفر به برونئی می­بینید که ویژگی بارز این شهر این است که قسمتی از شهر بر روی دریا بنا شده است. این قسمت از شهر که کامپونگ آیر نامیده می­شود، به ‌صورت دهکده‌ای روی آب است. خانه های این بخش، بر روی تیرک­های چوبی واقع در داخل دریا، ساخته شده‌اند و در طول ۵۰۰ متر از سطح دریا را گرفته است.
این شهر به داشتن مسجد سلطان عمر علی سیف الدین مشهور است که با لوسترها، شیشه های رنگی و سنگ­های مرمر ایتالیایی آراسته شده و اطراف آن با یک تالاب احاطه شده است. در نزدیکی آن، ساختمان نشان­های سلطنتی است که یک کالسکه طلا و هدایای مجلل به سلطان را نشان می­دهد. در شمال غربی آن، مسجد جامع حسن بلکیه با 29 گنبد طلایی قرار دارد.
دیدنی های بندر سری بگاوان که از لحاظ تاریخی مهم هستند، شامل تالار مراسم سلطنتی، مرکز تاریخ شناسی برونئی و ساختمان نشان­های سلطنتی می­باشد.

توریسم سلامت در برونئی

توریسم سلامت در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مرکز پزشکی پارک جرودانگ،
بیمارستان JPMC یکی از بهترین بیمارستانهای تخصصی خصوصی برونئی است که در منطقه پارک جرودانگ واقع شده است. در سفر به برونئی خواهید دید که این بیمارستان خصوصی طیف وسیعی از خدمات تخصصی را ارائه می­دهد که شامل قلب و عروق، عصب شناسی و همچنین سکته مغزی و توانبخشی است. بیمارستان JPMC دارای یک سالن ورزشی، استخر کاملاً مجهز و سونای مناسب برای بازدید کنندگان زن و مرد در سفر به برونئی است.
مرکز ملی سرطان،
مرکز درمانی خصوصی سرطان که به عنوان NCC شناخته می شود، در حال حاضر در بیمارستان JPMC واقع شده است. این مرکز دارای یک مرکز مراقبت کاملا جدید و تخصصی در معالجه بیماران سرطانی است که پذیرای مسافران بیمار در سفر به برونئی نیز می­باشد. مرکز NCC که در سال 2014 تأسیس شد، هم اکنون تنها بیمارستان تخصصی سرطان در جزیره بورنئو است.
مرکز پزشکی تخصصی قلب،
مرکزGleneagles  که در همان مجموعه JPMC قرار دارد، یک مرکز پزشکی عالی است که در معالجه تخصصی بیماریهای قلبی را دارد. این مرکز یک سری خدمات غربالگری و تشخیصی و همچنین قلب و عروق و جراحی قلب را به بیماران و توریست­های سلامت در سفر به برونئی، ارائه می­دهد و با استفاده از متخصصین قلب و عروق، جراح قلب، متخصص بیهوشی، کارکنان پاراکلینیکی و پرستاران متخصص در زمینه قلب و عروق و جراحی قلب فعالیت می­کند.

توریسم مذهبی در برونئی

توریسم مذهبی در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برونئی به دلیل داشتن مساجد زیبا و معماری اسلامی در جنوب شرقی آسیا مشهور است. در بین مذاهب در برونئی، اسلام سنی غالب است. براساس آمار منتشر شده، 79 درصد از جمعیت برونئی مسلمان هستند. با این حال ، سایر مذاهب نیز در برونئی جایگاه قابل توجهی دارند. 9 درصد از جمعیت مسیحی و 8 درصد دیگر بودایی هستند.
در بندر سری بگاوان، مساجد عمر علی سیف الدین و مسجد جامع حسن البولکیاه جاذبه های بسیار خوبی برای جذب گردشگران برای سفر به برونئی دارند. منظره این مسجد در کناره رودخانه برونئی و کنار یک تالاب مصنوعی بسیار چشمگیر است.
مسجد عمر علی سیف الدین،
مسجدی اسلامی در بندر سری بگاوان، پایتخت برونئی است. این مسجد به عنوان یکی از زیباترین مساجد آسیا در منطقه اقیانوس آرام در نظر گرفته می­شود. این مسجد که مکان عبادت برای جامعه مسلمانان است، یک مکان تاریخی و یک جاذبه گردشگری معروف برای سفر به برونئی است. این مسجد به نام عمر علی سیف الدین سوم، بیست و هشتمین سلطان برونئی که ساخت آن را آغاز کرد، نامگذاری شده است. این ساختمان در سال 1958 به پایان رسید و نمونه ای از معماری مدرن اسلامی است.

جاذبه های طبیعی در برونئی

جاذبه های طبیعی در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگرچه برونئی به عنوان یکی از کوچکترین کشورها محسوب می شود، اما بهتر است بدانید Istana Nurul Iman که محل خانه سلطان و خانواده او است، بزرگترین اقامتگاه جهان است. اگر می­خواهید در سفر به برونئی فضای داخلی کاخ را ببینید، بهتر است در انتهای ماه رمضان سفر به بندر سری بگاوان داشته باشید، زیرا در روزهای دیگر بسته است.
دهکده کامپونگ آیر،
از دیگر نکات برجسته برونئی می توان به گشت و گذار در اطراف بزرگترین دهکده استیل جهان که با نام کامپونگ آیر معروف است، اشاره کرد. در سفر به برونئی برای لذت بردن از منظره خانه های چوبی شناور می­توانید یک تاکسی آبی کرایه کنید. اگر علاقه مند به سفرهای جانبی دیگری هستید، می توانید از یک سفر دریایی برای جستجوی میمون­های گونه Proboscis لذت ببرید.
پارک تاسک لاما،
اگر در سفر به برونئی به گرفتن آرامش و تمرکز در یک جنگل سرسبز نیاز دارید، درست فراتر از دفاتر و دستگاه­های تهویه مطبوع، یک جنگل برونئی در مرکز شهر قرار دارد، در واقع پارک شهری  Tasek Lama کار جنگل را برای شما انجام دهد. پارک تفریحی تاسک لاما واحه جنگلی در وسط شهر است که از ساعت 6 صبح تا 6 عصر باز است. صدای وزوز حشرات، صدای جیرجیرک­ها و صدای خش خش برگ­های این جنگل های بارانی باعث تسکین مردم از شلوغی مناطق تجاری اطراف می­شود.
این پارک که در 2 کیلومتری مرکز شهر بندر سری بگاوان، واقع شده است، یک مکان ورزشی محبوب برای دوچرخه سواران و علاقمندان به پیاده روی در سفر به برونئی است. مسیرهای کوه نوردی به دریاچه ها، آبشارها، مناطق پیک نیکی و برج تپه ای منتهی می­شوند که منظره ای از شهر و اشغال فضای سبز توسط بناهای شهری را نشان می­دهد. این دریاچه همچنین به عنوان مخزنی عمل می کند که بیشترین آب شرب شهر را تأمین می­نماید. برای پیاده رویهای طولانی مسیرهای جنگلی سخت تری وجود دارد که می­تواند تا 6 ساعت طول بکشد.

مکان های تاریخی در برونئی

مکان های تاریخی در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه فناوری مالایی،
آثار مستندات زندگی و میراث سنتی برونئی- مالزی را که تاکنون ثبت و ضبط شده است، در سفر به برونئی در موزه فناوری مالایی می­توانید مشاهده کنید. در این موزه، می­توانید از هنر سنتی ساخت قایق های چوبی، خانه هایی در کامپونگ آیر، کارهای فلزی، طلا سازی، صنایع دستی بافندگی و ماهیگیری بازدید نمایید. این موزه در سال 1984 توسط شرکت سلطنتی شل هلند در زمان استقلال برونئی حمایت مالی شد و در سال 1988 توسط سلطان برونئی افتتاح گردید.
خانه دوازده سقف،
خانه Bubungan Dua Belas یا خانه دوازده سقف که در بالای تپه کنار محل اقامت Bukit بنا شده است، یکی از قدیمی ترین ساختمان ها در برونئی است که نمونه ای از تلفیق جایگاه قوی اسلامی و نفوذ انگلیس است. این ساختمان استعماری،  نمونه ای از معماری انگلیس است که در سال 1906 ساخته شده است. امروزه، این موزه حاوی عکس های تاریخی است که تاریخچه برونئی را به گردشگران در سفر به برونئی نشان می­دهد.
مرکز تاریخ برونئی،
مرکز تاریخ برونئی در سال 1982 برای تحقیق در زمینه تاریخ و تبارشناسی سلاطین برونئی افتتاح شد. این مرکز در سلطان جلان واقع شده است. اسناد موجود در مرکز تاریخ برونئی، شامل اسناد تاریخی مربوط به خانواده سلطنتی از جمله ماکت ها و تزئینات برنجی مقبره ها است. شجره نامه سلسله سلاطین برونئی را می­توانید در ورودی مرکز یافت. در سفر به برونئی از این مرکز دیدن نمایید.
موزه برونئی،
موزه برونئی که از کل موزه های برونئی بزرگتر است، در تپه ای در کوتا باتو در نزدیکی آرامگاه سلطان البولکیاه قرار دارد. این موزه در مساحت 48 هکتار زمین نمونه ای عالی از معماری اسلامی را به نمایش گذاشته، و از بسیاری از الگوهای طراحی از میراث برونئی - مالایی الهام گرفته است. تاریخ طبیعی، تاریخ نگاری بورنئو و نمایش تاریخ اسلام به همراه قرآن های قرون قدیمی، برجسته ترین آثار این موزه است. علاوه بر این، در سفر به برونئی، ظروف سرامیکی، ظروف شیشه ای، پرده­های نقش دار و مصنوعات نظامی را مشاهده می­کنید که به همان اندازه جالب توجه هستند.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در برونئی

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به برونئی خواهید دید که فستیوال­ها و جشن­های برونئی برای مناسبت­های مختلف ملی و مذهبی برپا می­شود. جشن های مذهبی شامل برپایی جشن برای روزهای اعیاد مسلمانان مانند عید فطر، عید قربان و روز تولد پیامبر اسلام است. در این کشور همچنین جشن های سال نو برای بزرگداشت کریسمس و سال نو چینی نیز برگزار می­گردد. جشن های ملی این کشور شامل روز ملی برونئی، روز تولد سلطان برونئی و روز نیروی ارتش سلطنتی برونئی می­باشد. روز تولد سلطان در 15 ژوئیه است که در سفر به برونئی می­بینید با جشن هایی از جمله آتش بازی و رژه در سراسر کشور برگزار می­شود.
روز ملی برونئی،
بیست و سوم فوریه به دلیل بزرگداشت روز ملی برونئی از نظر برونئی­ها بسیار ارزشمند است. در این روز فرخنده، همه گروه­های مردمی می­توانند روحیه شادی، لذت و خوشی را به اشتراک بگذارند. در حقیقت، مردم از چند ماه قبل آماده سازی امکانات جشن برای برگزاری این مناسبت را آغاز می­کنند. این یک زمان ویژه برای کودکان مدرسه ای، کارمندان دولت و مراکز خصوصی است، زیرا آنها می­توانند به طور مساوی در برپایی روز جشن شرکت کنند. در سفر به برونئی می­بینید که در این روز همچنین نماز و مراسم در مساجد برگزار می­شود.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در برونئی

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس و نمایشگاه انجمن گردشگری آسه آن 2020،
چین بیشترین میزان توریست در سفر به برونئی را دارد. هر ساله جهت بزرگداشت روابط گردشگری برونئی و چین، انجمن گردشگری ASEAN واحد سلطان نشین برونئی، اقداماتی را برای افزایش ترافیک گردشگری در ماه ژانویه انجام داده و میزبان توریست ها برای سفر به برونئی و بازدید از این کشور خواهد بود. در سال 2020، حدود 800 مقام مسئول و غرفه دار تورهای گردشگری، از 12 تا 16 ژانویه برای 39مین انجمن گردشگری آسه آن در برونئی جمع شدند.
نمایشگاه مرکز کشف نفت و گاز (سریا)،
مرکز اکتشاف نفت و گاز برونئی در سریا، دارالسالام برونئی مکانی ایده آل برای بازدید کنندگان کنجکاو است که می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد فرآیندهای اکتشاف نفت و گاز بدانند. حدود 100 نمایشگاه در این مرکز وجود دارد که بر اساس علم و مهندسی جدید استوار است و همچنین موضوع حفاظت از طبیعت را نیز تبلیغ می­کند. مسافران در سفر به برونئی در صورت بازدید از این نمایشگاه­ها، می­توانند با شرکت در جلسات پرسش و پاسخ، سوالات خود را مطرح کرده و از مسئولین پاسخ دریافت کنند.

تورهای تفریحی یک روزه برونئی

تورهای تفریحی یک روزه برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تور بازدید از موزه ها،
موزه ها و گالری های برونئی، در واقع نمایشگاه­هایی جهت ادای احترام به سلاطین گذشته است که تلاش کرده اند، جای پای محکمی را برای کشور در جزیره بورنئو ایجاد کنند. اشیاء با ارزش آنها، مدارک مستند، بایگانی تاریخی، آثار باستانی، و نمادهای سلطنتی برای گردشگران در سفر به برونئی، به نمایش گذاشته می­شوند تا از آن لذت ببرند و قدردانی کنند.
 مراکز فرهنگی و گالری ها نیز به عنوان نمایشگاه هایی از صنایع دستی سنتی مردم برونئی ایجاد شده اند. همچنین در این مراکز می­توان شیوه ساخت هنر و صنایع دستی مالایی- برونئی را مشاهده کرده و یاد گرفت.
تور پارک تفریحی برونئی،
پارک تفریحی مشهور برونئی واقع در مرکز جرودانگ Jerudong ، دارای تعداد زیادی از لوازم بازی و فعالیتهایی است که می توانید هر کدام را انتخاب کنید. فعالیت انتخابی شما می­تواند از یک تجربه رانندگی کارتینگ گرفته تا بازی های پارک آبی و انواع بازی در یک زمین بزرگ بازی باشد.
پارک در بعد از ظهرهای پنج شنبه تا یکشنبه باز است. این پارک برای بسته های مختلف خانوادگی موجود نرخ های مختلفی از 5 تا 50BND  دارد. این پارک، یکی از ارزان ترین نرخ ها برای یک پارک تفریحی در سراسر جنوب شرقی آسیا است، که مردم و گردشگران در سفر به برونئی، می­توانند از آن لذت ببرند.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به برونئی

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور برونئی جزیره ای است که در شرق اقیانوس هند و در جنوب دریای چین واقع است. ایرانیان علاقمند به سفر به برونئی از راه غیر هوایی، می­توانند ترکیب سفر زمینی به برونئی و سفر هوایی به برونئی را انتخاب نمایند.
فاصله زمینی تهران تا بندر سری بگاوان حدود 11350 کیلومتر است. برای سفر به برونئی از راه زمینی از تهران به سمت شرق حرکت خود را شروع کنید. در مسیر خود از کشورهای افغانستان، پاکستان و شمال هند عبور کرده و وارد کشور آسام شوید. در این کشور سفر خود را در جهت جنوب ادامه داده و وارد کشور میانمار گردید. در آنجا مسیر خود در جهت جنوب را ادامه داده و در نواحی ساحلی این کشور در کناره دریای آندامان حرکت نموده به کشور تایلند وارد شوید. نوار ساحلی تایلند در کناره خلیج تایلند را به سمت جنوب ادامه داده و وارد کشور مالزی گردید. سپس از جنوب مالزی وارد کشور سنگاپور گردید.
در بنادر این کشور سفر دریایی خود را در جهت شرق به سمت برونئی آغاز نمایید. فری های سنگاپور به طور مکرر رفت و آمد نمی­کنند، بنابراین در سفر به برونئی، رفتن از سنگاپور به برونئی ممکن است طول بکشد، مگر اینکه خوش شانس باشید و بتوانید با برنامه فری ها هماهنگ شوید. دو مسیر اصلی به بورنئو وجود دارد. کشتی های PELNI تقریباً هر 2 هفته از بندر Kijang به طور مستقیم از سنگاپور به سمت Pontianak حرکت می­کنند.
در گذر از تمامی این کشورها، مدارک مورد نیاز گمرکی و ویزای کشورها را لازم است آماده نمایید.

فصول مناسب سفر به برونئی

فصول مناسب سفر به برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فصل شلوغ مسافران در سفر به برونئی بین ژوئن تا سپتامبر است، اما بهترین زمان برای بازدید از برونئی بین ماه های ژانویه و می است. این در شرایطی است که هوا خشک و گرم است اما خیلی داغ نیست. ماه های فوریه و مارس خشک ترین ماه های سال هستند.
از آنجا که هوای برونئی در تمام سال گرم و مرطوب است، بنابراین انتخاب بهترین زمان برای رفتن به برونئی بستگی به زمان جشنواره های محلی و گشت و گذار در صباح و ساراواک دارد. قبل از سفر به برونئی با بررسی نمودار دما و بارندگی سالیانه، جزئیات بیشتری از آب و هوا را خواهید داشت، به علاوه بهترین زمان برای سفر به برونئی را انتخاب خواهید کرد.
در تمام طول سال، دما در برونئی به ندرت از 23 درجه سانتی گراد پایین می­آید و عامل رطوبت زیاد است، بنابراین شما می­توانید در هر زمان سفر به برونئی را انتخاب کنید، اما فوریه و مارس خشک ترین ماه ها هستند و شاید روز ملی که در 23 فوریه جشن گرفته می شود، بهترین زمان برای انتخاب سفر به برونئی باشد. از اواخر اکتبر تا ژانویه هوا نسبتاً سردتر است، اما این ماه ها مرطوب ترین ماه ها نیز هستند و ریزش باران می­تواند دسترسی به Temburong را محدود کنند.

هتل های برونئی

هتل های برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هتل ایمپایر برونئی،
هتل 5 ستاره Empire Brunei در بندر سری بگاوان قرار دارد. پارک جرودانگ و خلیج ایمپایر در نزدیکی هتل می­باشند. قیمت کرایه یک شب اقامت در اتاق دو نفره حدود 216 دلار است. امکانات هتل استخر و وایفای رایگان است. در سفر به برونئی، امکان اجاره خانه در بندر سری بگاوان و یا اجاره آپارتمان در بندر سری بگاوان زیاد نیست.
هتل رادیسون برونئی دارالسلام،
هتل 4ستاره Radisson در بندر سری بگاوان در نزدیکی موزه رگالیا و مسجد سلطان عمر علی سیف الدین واقع شده است. در سفر به برونئی، در صورت اقامت در این هتل از امکانات آن که استخر و وایفای رایگان است، استفاده نمایید. کرایه یک شب اقامت در اتاق دو نفره حدود 101 دلار است.
هتل بدیع،
هتل سه ستاره ممتاز Badi'ah  در نزدیکی کامپونگ آیر و مسجد سلطان عمر علی سیف الدین واقع است. امکانات آن وایفای رایگان و استخر است. کرایه یک شب اقامت در اتاق دو نفره در این هتل حدود 46 دلار است.
گردشگرانی که در سفر به برونئی به دنبال اجاره آپارتمان ارزان در بندر سری بگاوان هستند، می­توانند در این هتل اقامت بگیرند.

ویزای توریستی برونئی

ویزای توریستی برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دولت برونئی دارالسلام به شهروندان کشورهای خاص اجازه می­دهد تا بدون نیاز به گرفتن ویزا، به مدت 90، 30 یا 14 روز برای گردشگری یا تجارت سفر به برونئی داشته باشند. همه بازدید کنندگان باید دارای گذرنامه معتبر با اعتبار 6 ماه باشند.
برونئی تنها کشوری است که به اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل، ساکنان کشورهای آسیایی و سایر کشورهای عربی اجازه می­دهد بدون ویزا سفر کنند. بنابراین مسافران ایرانی برای سفر به برونئی، نیاز به تهیه ویزای مسافرتی ندارند. ولی اگر اشخاصی به قصد کار و یا تبادلات تجاری قصد سفر به برونئی را داشته باشند، لازم است ویزای کار و یا ویزای تجاری تهیه نمایند، در اینصورت از طریق آژانس­های برگزار کننده تور برونئی می­توانند اقدام نمایند. جهت دریافت ویزای تجاری تهیه مدارکی از قبیل پاسپورت معتبر، تکمیل فرم تقاضای ویزا، نامه تمکن مالی از بانک، گواهی گرفتن محل اقامت و گواهی اشتغال برای اشخاص شاغل یا پروانه کسب برای صاحبان مشاغل آزاد، در هنگام سفر به برونئی، مورد نیاز است.

پروازها از ایران به برونئی

پروازها از ایران به برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر مسافران ایرانی برای سفر به برونئی، می­توانند از تعدادی از خطوط هواپیمایی شرکت های خارجی استفاده نمایند.  به منظور تهیه بلیط برونئی و پرواز از ایران از خطوط هواپیمایی ایر آسیا می­توانید استفاده نمایید که فقط از تهران پرواز دارد و بعد از یک توقف در بانکوک تایلند و یا کوالالامپور در مالزی، به سوی برونئی پرواز می­کند.
انتخاب دیگر جهت تهیه بلیت برونئی، استفاده از خطوط هواپیمایی الاتحاد است که از تهران به سوی ابوظبی امارات رفته و پس از توقف در این فرودگاه برای سفر به برونئی پرواز می­نماید.
در صورت تقاضا برای خرید بلیط بندر سری بگاوان، از چند شهر ایران یعنی تهران، شیراز و مشهد از طریق خطوط هواپیمایی قطر ایرویز اقدام نمایید که بعد از داشتن یک توقف در دوحه قطر به سوی برونئی پرواز دارد.
مسافران می­توانند برای سفر به برونئی، به شهرهای بانکوک و یا کوالالامپور رفته و از آنجا با خطوط هواپیمایی رویال برونئی به سوی برونئی پرواز نمایند.
به منظور کم کردن هزینه سفر به برونئی جهت تهیه بلیط ارزان بندر سری بگاوان می­توانید حدود دوماه قبل از سفر، برای خرید بلیط اقدام نمایید تا با شرایط مناسب بلیط خود را خریداری کنید.

آب و هوای برونئی

آب و هوای برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط آب و هوایی در برونئی، استوایی و نیمه گرمسیری است که در ارتفاعات بالاتر با بارندگی و رطوبت شدید همراه است. متوسط دمای سالانه هوای برونئی به دلیل جنگل­های بارانی استوایی همیشه حدود 27.1 درجه سانتیگراد است و تقریباً هر ماه باران زیادی می­بارد.
آب و هوای شهر بندر سری بگاوان، دارای دو فصل استوایی است. فصل مرطوب یا بارانی به طور کلی گرم و مرطوب است. دمای هوا در این فصل حدود 20 تا 28 درجه سانتیگراد می­باشد.
بیشترین سطح کشور برونئی را دشت ساحلی مسطح پوشانده است. در سفر به برونئی می­بینید که کوه هایی در سمت شرق و دشت کوهستانی در غرب کشور واقع است. پایین ترین نقطه کشور هم سطح دریا بوده و مرتفع ترین آن Bukit Pagon است که 1850متر ارتفاع دارد. برونئی همچنین طوفان و سیل را در طول سال، تجربه می­کند.
اگرچه برونئی در منطقه زلزله خیز واقع نشده است، اما در دو دهه گذشته زمین لرزه ها و لرزه های سطح پایین در کشور احساس شده است. برونئی در سالهای 1992 و 2005 زمین لرزه های کوچک با دامنه 4 ریشتر را تجربه کرده است.

وسایل ضروری برای سفر به برونئی

وسایل ضروری برای سفر به برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برونئی در سواحل شمالی بورنئو، در شرق آسیا ، با دریای چین جنوبی از شمال و ایالت ساراوک مالزی از جنوب محدود شده است. این کشور از نظر جغرافیایی به دو بخش تقسیم می­شود. در شمال یک دشت ساحلی باریک، و در فضای داخلی آن، تپه و مرداب وجود دارد. این شهر دارای آب و هوای گرمسیری است و دارای فصل موسمی از ماه نوامبر تا مارس است. بنابراین مردم برونئی لباس های ساده و شل و گشاد که شانه ها و زانوها را در بر می­گیرد، می پوشند.
لباس­های پوشیده به سبک اسلامی در سفر به برونئی مناسب است. از پوشیدن شلوارک و شورت در انظار عمومی پرهیز کنید، مگر اینکه در ساحل باشید و حتی در آنجا ممکن است برخی احساس نارضایتی کنند. بهتر است لباس­هایی با پارچه های سبک و پنبه ای بپوشید. به طور کلی، از پوشیدن لباس­های مجلل و لباس هایی با سوراخ هایی که ممکن است قسمتی از بدن مشخص باشد، خودداری کنید.
بهتر است در هنگام سفر به برونئی، پماد دافع حشرات، پشه بند توری، لباس های آستین دار و پوشیده و همچنین پماد بعد از گزش حشرات، با خود داشته باشید تا خود را در مقابل گزش حشرات حفاظت کنید.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در برونئی

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

واحد پول کشور، دلار برونئی Brunei dollar است. یک دلار آمریکا برابر با 1.39 دلار برونئی می­باشد.
ملت کوچک در جزیره بورنئو، که در آنجا حدود 430000 نفر زندگی می­کنند، ثروت خود را از راه صادرات نفت و گاز طبیعی کسب می­کنند، گرچه بیشتر مردم در فقر زندگی می کنند. اما گفته می­شود ثروت عظیم سلطان به لطف این دارایی های ارزشمند نفتی در هر ثانیه 147 دلار افزایش می­یابد.
از بعضی جهات، برونئی از گران بودن اجناس برای مسافران در سفر به برونئی برخوردار است. ولی از لحاظ هزینه برای غذا و استفاده از حمل و نقل عمومی، قیمت ها بسیار مناسب است. وقتی هزینه سفر به برونئی را برآورد کنید، می توانید ببینید که یک وعده غذایی را با قیمتی کمتر از 1 دلار می­توانید بدست آورید، و یک سفر با اتوبوس در بندر سری بگاوان حدود 80 سنت در هر سفر است.
افراد زیادی در سفر به برونئی، فقط یک یا دو روز در آنجا به سر می­برند، اما توصیه می­شود حداقل چهار روز در برونئی بمانید و هزینه سفر را برای چهار روز تخمین بزنید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در برونئی

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متداول ترین پوشش ارائه شده برای بیمه سفر به برونئی دارالسلام شامل موارد زیر است: هزینه های پزشکی ناشی از صدمات شخصی یا بیماری، گم شدن چمدان­ها، سرقت وسایل سفر و اختلال در برنامه های سفر، به عنوان مثال انجام پرواز با تأخیر یا لغو پرواز. البته بستگی به انتخاب نوع قرارداد با بیمه و در نظر گرفتن اولویت های شما در فرم ادعای بیمه دارد.
بسته به وضعیت اضطراری پیش آمده در سفر به برونئی با تماس با شرکت کارگزاری بیمه، تیم آنها می­توانند در مواقع اضطراری به مسافران تحت پوشش بیمه کمک نمایند. در صورت وقوع حادثه و در صورتی که شما در بیمارستان بستری هستید یا به کمک نیاز دارید و یا درخواست پرداخت هزینه ها توسط شرکت بیمه را دارید، آنها مستقیماً خسارت را به بیمار و سایر ارائه دهندگان خدمات پزشکی پرداخت خواهند کرد.
 برای سایر ادعاهای بیمه ای، تسویه حساب مطالبات از طریق چک یا انتقال الکترونیکی انجام خواهد شد. در صورت عدم احتمال رضایت شما از تصمیم های مدیریت در مورد پرداخت خسارات توسط بیمه، هرگونه اختلاف در رابطه با ادعای شما می تواند به داوری ارجاع شود.

اجاره اتومبیل در برونئی

اجاره اتومبیل در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به برونئی برای اطلاع از بهترین قیمت های اجاره اتومبیل های لوکس، اقتصادی و خانوادگی در فرودگاه ها و شهرهای سراسر کشور برونئی می­توانید از طریق سایت­های اینترنتی که برای اجاره اتومبیل، تضمین شده هستند، اقدام کرده و می­توانید به صورت آنلاین اتومبیل دلخواه خود را رزرو کنید.
از طریق این وبسایت­ها اجاره اتومبیل در برونئی را مقایسه کنید و ارزان ترین قیمت را از بین همه شرکت های مهم اجاره دهنده اتومبیل، پیدا کنید. در حال حاضر می­توانید از بزرگترین سرویس­های کرایه آنلاین اتومبیل در جهان مثل Avis یا KAYAK، بصورت آنلاین، خودرو رزرو کنید. نوع اتومبیل های اجاره ای را در سایت جستجو کنید و گزینه های کرایه اتومبیل در سفر به برونئی را با میزان اجاره اتومبیل متناسب با شرایط و بودجه خود، پیدا کنید. از میان طیف وسیعی از گزینه های ماشین بسته به ویژگی­های محلی که برای انتخاب وجود دارد، خودروهای جمع و جور مثل فورد فوکوس یا مشابه آن، متداول ترین نوع اتومبیل کرایه ای در برونئی است. به طور متوسط کرایه یک اتومبیل اجاره ای در سفر به برونئی دارالسلام، روزانه 107 دلار هزینه دارد. رنج قیمت کرایه از 89 دلار تا 126 دلار می­باشد.

خطرات احتمالی برای گردشگران در برونئی

خطرات احتمالی برای گردشگران در برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر به برونئی بسیار امن است. بر خلاف سایر مناطق در جنوب شرقی آسیا، برونئی احتمالاً امن ترین کشور است. با برخورداری از میزان جرم و جنایات بسیار کم، جدا از سرقت های خرده و گاه به گاه، مسافران تنها همیشه در تمام ساعات روز و شب در بندر سری بگاوان احساس امنیت می کنند.
اگر از شهرهای پر سر و صدا و شلوغ خسته شده اید، سفر به برونئی مطمئناً یکی از مکان­های مناسبی است که برای بازدید، می­توانید انتخاب نمایید. به ندرت تعداد زیادی از مردم را می بینند که در اطراف شهر قدم می زنند. اما اگر چنین کنند، کشور بسیار صلح آمیز و ساکت است و شهروندان آن، مودب و خجالتی هستند. هیچ مشکلی وجود ندارد و میزان جرم پایین است. بنابراین، بهترین مکان برای سفر خانوادگی برای تعطیلات را در تور بندر سری بگاوان خواهید داشت.
یکی از لذت های جالب سفر، امتحان غذاهای محلی است. با این حال، مواد غذایی و نوشیدنی های آلوده یک دلیل شایع در اسهال مسافر و سایر بیماری های دستگاه گوارش در سفر به برونئی است. روشهای ایمن خوردن و آشامیدن، در به حداقل رساندن خطر ابتلا به اسهال مسافر ضروری است.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به برونئی

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به برونئی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آماده سازی خود قبل از مسافرت، به شما در حفظ امنیت و سالم ماندن در هنگام دور شدن از خانه و در سفر به برونئی، کمک خواهد کرد. قبل از سفر به خارج از کشور با پزشک خود مشورت کنید. آنها توصیه های خاصی را متناسب با برنامه سفر شما ارائه خواهند داد. پزشکان خطرات و بیماری های سفر را ارزیابی کرده و به شما توصیه می کنند و واکسیناسیون و داروهای مناسب را توصیه می کنند تا خطر ابتلا به بیماری های جدی در سفر را به حداقل برسانید.
سازمان­های PHAC و WHO به روز رسانی واكسیناسیون های معمول زیر را برای سفر به برونئی توصیه می­كنند: هپاتیت A، هپاتیت B، حصبه، تب زرد، آنسفالیت ژاپنی، هاری، مننژیت، فلج اطفال، سرخك، اوریون و سرخچه یاMMR ، واکسن سه گانه كزاز، دیفتری و سیاه سرفه، همچنین آبله مرغان، زونا و سینه پهلو.
واکسن آنفلوانزا از نمونه واکسن هایی است که لازم است هر ساله تجدید شود.
در سفر به برونئی، تعدادی ویروس و بیماری وجود دارد که از طریق حشراتی مانند کک، کنه و مگس ها منتقل می شوند. با این وجود پشه ها بزرگترین خطر گسترش بیماری های مبتنی بر گزش حشرات هستند. بهتر است قبل از سفر به برونئی، واکسن هاری تزریق نمایید. از تماس جسمی با تمام حیوانات اهلی یا وحشی در هر مکانی خودداری کنید، مگر اینکه کاملاً مطمئن باشید این حیوان به خوبی واکسینه شده است. در سفر به برونئی، در صورت گاز گرفتگی، زخم را به آرامی و به طور کامل برای حداقل پانزده دقیقه با آب و صابون بشویید.

آخرین ویرایش: 2020-03-14 16:49:24 44