مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کشور کانادا- go2tr
canada
کشور کانادا

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کانادا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کشور کانادا- go2tr

کشور کانادا هر ساله هزاران مهاجر جدید را می‌پذیرد. در این کشور شرایط تحصیلی بسیار عالی است و همینطور شرایط کاری و رفاهی بالایی نیز دیده می‌شود. سابقه مهاجرت ایرانیان به این کشور به سال های اول قرن بیست باز می‌گردد. این روند پس از جنگ جهانی دوم دیده شده است. اولین گروه مهاجرت از ایران به کانادا در سال 1970 بوده است و تا سال 1987 رشد 6 برابری از سوی مهاجرت ایران به این کشور دیده می‌شود. از سال 1987 به بعد شاهد مهاجرت های چند هزار نفره به این کشور هستیم و ایرانیان نقش مهمی در این مسیر دارند. آمارها نشان می‌دهد که پس از آلمانی ها ایرانیان رتبه دوم در مهاجرت به کشور کانادا را دارند.
 میانگین سنی مهاجرت به کشور کانادا عموما زیر 40 سال و بالای 20 سال اعلام شده است. در حدود 7 درصد از افراد بالای 60 سال نیز به این کشور مهاجرت می‌کنند. در کشور کانادا مراکز فرهنگی زیادی از سوی ایرانیان تأسیس شده است به طوری که ایرانیان مقیم کانادا عموماً در زمینه کارآفرینی و کارهای فرهنگی رتبه خوبی دارند. یک نکته بسیار مهم در زمینه کشور کانادا وجود دارد و آن هم تأسیس های بزرگ در استان کبک است و این گزینه برای کسانی که به زبان رسمی این کشور تسلط دارند یک انتخاب عالی محسوب 
میشود. مدرسه های فارسی توسط مدرسان فارسی زبان و ایرانیان از دیگر گزینه‌های موجود در کشور کانادا محسوب می شود. وسعت کشور و میزان جمعیت کنترل شده از دیگر دلایل مهاجرت ایرانیان به کانادا است. در واقع در این کشور عموماً نیاز به نیروهای تخصصی است. طبق آماری که به دست ما رسیده است کانادا از دسته معدود کشورهایی است که در سال به شکل متوسط در حدود 250 هزار مهاجر را مورد پذیرش قرار می دهد که در حدود 17 درصد مربوط به ایرانیان است.
 
 

مطالب مرتبط