موسسه اعزام دانشجو-مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کانادا- go2tr
canada
کشور کانادا

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کانادا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کانادا- go2tr

روبرتا بندار اولین زن فضانورد کانادایی بوده که در زمینه تخصص مغز و اعصاب به فضا رفته است. او در جامعه تجاری و علمی و پزشکی یک سخنران مشهور است. هریت برکس اولین زن فیزیکدان هسته ای کانادایی محسوب می‌شود که تمرکز اصلی وی بر روی مواد رادیو اکتیویته بوده و شهرت این فرد بسیار زیاد است. اورسولا مارتیوس یک متالوژیست و فیزیکدان محقق محسوب می‌شود و البته نویسنده و مدرس کانادایی- آلمانی است که بیش از 40 سال در دانشگاه تورنتو تدریس کرده است.
 آلیس اولین اولین زن زمین شناس کانادایی است که در مورد سنگ ها و فسیل‌های مختلف تحقیقات گسترده‌ای انجام داده است. مود لئونورا منتن یک پزشک دانشمند کانادایی است که در زمینه آنزیم‌های سینتیک و هیستوشیمی فعالیت‌های گسترده ای انجام داده است و تحقیقات وی توانسته به رشد فضای شیمی کشور بسیار تأثیرگذار باشد.
 هلن رینولدز بلیا اولین زمین شناس کانادایی محسوب می‌شود که در عصر پالئوزویک توانسته شهرت زیادی برای خود کسب نماید و سیلویا اولگا از فیزیکدانان پزشکی کانادایی محسوب می‌شود و ایرنه آیاکو اوچیدا محقق سندرم داون بوده و بر روی دوقلوها و کودکانی که به این بیماری دچار شده اند سالها به مطالعه پرداخته است او به ارتباط بین اشعه ایکس و نقایص مادرزادی پی برده است.
 شارلوت فرونز فیشر از دانشمندان ریاضی و کامپیوتر کاربردی محسوب می‌شود که در مورد ساختار اتم توانسته به رتبه خوبی دست یابد. او پیش گویی هایی جالبی در زمینه یون‌های منفی کلسیم از خود نشان داده است. 

مطالب مرتبط