x
مشاوره مهاجرت:02143000021
سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کانادا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت و کنسولگری ایران در کانادا جایی است که باید تمام ایرانیان مقیم کانادا اطلاعاتی درباره ی آن داشته باشند. سفارت ایران در کانادا جایی است که امور رسمی ایرانیان در آن انجام می شود. همانطور که می دانید روابط سیاسی بین دولت ایران و کانادا خوب نیست. ایران در این کشور تنها یک کنسولگری دارد و آن در شهر اتاوا می باشد. تمامی مهاجران ایرانی باید به این محل مراجعه نمایند و سفارت دیگری در کانادا موجود نیست.

 

شکل 1سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

آدرس سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

Embassy of The Islamic Republic of Iran (Consular Section)
245 Metcalfe St.
Ottawa, ON, K2P 2K2

Phone: 613 2334726

Fax: 613 2364726

Email: [email protected]

Website: www.salamiran.org

خدمات سفارت و کنسولگری ایران در کانادا برای اتباع ایرانی

خدمات سفارت و کنسولگری ایران در کانادا و اتباع ایرانی چند مورد است. به عنوان مثال اگر فرزند یک ایرانی در کانادا متولد شده باشد می تواند شناسنامه او را از سفارت ایرانی دریافت نماید. ایرانی هایی که در کانادا اقامت دارند برای ثبت رسمی ازدواج و طلاق خود باید به کنسولگری ایران مراجعه نمایند. در صورت فوت اتباع ایرانی باید گواهی فوت را نیز از این سفارت دریافت نمود. اگر یکی از اتباع ایرانی دچار مسائل سیاسی و یا غیره در کانادا شود و وارد زندان گردد، امور مربوط به آن فرد از طرف سفارت خانه ایران مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه قصد انجام تجارت بین کشور کانادا و ایران را دارید باید اسناد و مدارک را در کنسولگری ایران تایید گردد.

چنانچه برای ورود به کار و شغلی نیاز به گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید باید به سفارت خانه ایران مراجعه نمایید. همچنین برای تنظیم انواع وکالت نامه های رسمی می توانید از طریق کنسولگری ایران اقدام نمایید.

 تمام خدمات فوق به طور تمام و کمال در سفارت و کنسولگری ایران در کانادا انجام می گردد.

در زیر به برخی از سوالات متداول را پاسخ می دهیم.

 

شکل 2سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

سوالات متداول از سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

  1. اگر خانمی در کانادا ازدواج کرده و فرزندش از یک فرد غیر ایرانی باشد، آیا می تواند برای دریافت شناسنامه برای فرزندش اقدام نماید؟

خیر، این خانم باید از مراجع رسمی کانادا اقدام به گرفتن شناسنامه از سفارت و کنسولگری ایران در کانادا برای فرزندش بکند و حتی در صورتی که قصد داشته باشد با فرزند خود به ایران سفر کند باید اقدام به گرفتن پاسپورت نماید.

  1. اگر افراد ایرانی مقیم کانادا هنوز برای فرزند خود شناسنامه نگرفته باشد، آیا می تواند برای او گذرنامه تهیه کند؟

خیر، برای گرفتن پاسپورت مدارکی مورد نیاز است که یکی از آنها شناسنامه می باشد. قبل از اقدام به هر کاری باید برای فرزند خود شناسنامه بگیرد.

  1. برای تمدید پاسپورت چه مراحلی طی می شود و چه مدت زمانی برای این کار لازم است؟

این کار نیاز به مدت زمان 3 الی 4 هفته نیازمند است و باید به طور حضوری به سفارت خانه مراجعه نمایید. مدت زمان ذکر شده بستگی به حجم کاری در کنسولگری دارد.

در اصل سفارت و کنسولگری ایران در کانادا مانند نماینده ایران در آن کشور می باشد. اتباع ایرانی می توانند تمام کارهای قانونی خود را از همین طریق به انجام برسانند. در حال حاضر روابط ایران و کانادا از سفیر به کاردار نزول پیدا کرده. در طی اتفاقات سیاسی سفیر خود را از این کشور فراخوانده و تنها کاردار امور مربوط به اتباع ایرانی را انجام می دهد. سفارت و کنسولگری ایران در کانادا سفیر ندارد و صرفا با کاردار اداره می گردد.

مرحل اخذ پاسپورت کانادا

مرحله اول: گزینش

در این مرحله اداره مهاجرت به کانادا مدارک متقاضی را بررسی می کند و بعد از تایید، گواهی به نام CSQ (Cetificat de Sélection du Québec را صادر می نماید.

مرحله دوم: پذیرش

بعد از رد کردن مرحله گزینش دولت فدرال کانادا شما را تحت آزمایشات پزشکی و چک امنیتی قرار می دهد و بعد از گذراندن این مراحل پذیرش انجام می شود.

استان کبک در کانادا انتخابی عالی برای مهاجرت است. زیبایی این استان در کانادا بسیار جلوه گری می کند. این استان تاریخ 400 ساله دارد و دارای محیطی پر جنب و جوش می باشد. دانشگاه لاوال دانشگاهی فرانسوی زبان است که در این استان قرار دارد و در بین دانشگاه های کانادا رتبه 13 را دارد. سفارت و کنسولگری ایران در کانادا در اتاوا قرار دارد.