x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-دین در کانادا- go2tr

دین در کانادا

موسسه اعزام دانشجو-دین در کانادا- go2tr

بیش از یک میلیون مسلمان مهاجر در کشور کانادا زندگی می‌کند. این افراد در شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور و وندوز زندگی می‌کنند. در کشور کانادا بیش از 360 مسجد اسلامی وجود دارد. در این کشور طبق آماری که در سال 2018 به دست ما رسیده است 67 درصد مسیحی وجود دارد، در حدود 23 درصد بی دین هستند و 3 درصد دین اسلام دارند. همینطور 1 درصد هندو هستند و در حدود بیش از یک درصد نیز دارای دین سیک می‌باشند. به میزان یک درصد بودایی بوده و کمتر از یک درصد از مردم کشور کانادا یهودی هستند.

تنوع نژادی در کشور کانادا به این صورت است که در حدود 76 درصد اروپایی در این کشور زندگی می‌کنند و 14 درصد آسیایی مهاجر در کشور کانادا اعلام شده است. در کشور کانادا قانونی به اسم منع حجاب وجود ندارد و هر موضوعی در این زمینه قطعاً شایعه است به طوری که شما با حجاب هم می‌توانید گواهینامه رانندگی دریافت نمایید در مکان‌های عمومی حضور داشته باشید و همینطور استخدام شده و کسب و کار داشته باشید.

در خصوص استفاده از روبند در این کشور به دلیل وجود یک سری مسائل امنیتی جلوگیری می‌شود. در نظر داشته باشید که در کشور کانادا عدم اصرار بر دین به شکل استاندارد مورد تأیید قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که در این زمینه انعطاف و احترام به شکل یکجا پیش می‌رود.