x
مشاوره مهاجرت:02143000021
خوابگاه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوابگاه در کانادا

خوابگاه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

‌دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در محل‌های مختلفی اقامت کنند. در این قسمت هر کدام از گزینه‌هایی که می‌توانید برای اقامت انتخاب کنید را به شما معرفی می‌کنیم و اطلاعاتی درباره‌ی آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهیم.

اولین مورد اقامتگاه‌های دانشجویی مانند خوابگاه‌ها یا خانه‌های شهری است. برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای دانشجویان خود، ساختمان‌هایی برای اقامت می‌سازند. این ساختمان‌ها یا داخل دانشگاه است یا محلی نزدیک به دانشگاه برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. خوابگاه‌ها ساختمان‌های بزرگی هستند که دارای ظرفیت تعداد زیادی از دانشجویان می‌باشند. خوابگاه‌ها دارای ناحیه‌های مشترک تفریحی، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی می‌باشد. در خوابگاه‌ها یک دانشجو یا بیشتر اقامت می‌کنند. این مراکز توسط خود دانشگاه یا کالج اداره می‌شوند و برای دانشجویان سال اول گزینه‌های مناسبی هستند.

  خانه‌های دانشجویی به صورت جدا از هم ساخته می‌شوند و ظرفیت سه تا شش دانشجو را دارند. این خانه‌ها شامل سه تا شش اتاق تک نفره هستند و طبقه‌ی اصلی شامل هال، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی می‌شوند. این خانه‌ها برای دانشجوهای سال دوم تا چهارم و دانشجوهای ارشد و دکترا در نظر گرفته می‌شوند. 

محل اقامت بعدی آپارتمان‌های اشتراکی یا مالکیت مشترک خارج از محوطه‌ی دانشگاه می‌باشد. در این خانه‌ها دانشجو دارای یک اتاق اختصاصی و هال مشترک و همراه با یک یا دو هم اتاقی زندگی می‌کند. برای پیدا کردن این خانه‌ها موسسات مسکن می‌توانند به شما کمک کنند. این موسسات شما را به آژانس‌ها معرفی می‌کنند. شما خودتان نیز می‌توانید به آژانس‌های محله‌های دلخواهتان مراجعه کنید و نام خود را در لیست آن‌ها بنویسید. البته لازم به ذکر است که هزینه‌ی زندگی در این دسته‌ از آپارتمان‌ها بسیار بیشتر از گزینه‌ی قبلی است.

شما می‌توانید در اقامتگاه‌های خانگی یا خانواده‌های میزبان دانشجویان زندگی کنید. اقامت با یک خانواده‌ی میزبان می‌تواند حس غربت و دوری از خانواده را تا حدودی تسکین دهد. در این خانه‌ها یک اتاق در اختیار شما قرار می‌گیرد و سه وعده‌ی غذایی سرو می‌شود. همچنین شما از امکاناتی مانند اینترنت بهره‌مند خواهید بود. اقامت به همراه‌ یک خانواده شما را با فرهنگ کانادا آشنا می‌کند و راهنمایی‌های لازم را دریافت خواهید کرد. 

شما می‌توانید در اقامتگاه‌های اشتراکی نیز زندگی کنید. در این اقامتگاه‌ها شما دارای یک اتاق شخصی و بدون وعده‌های غذایی خواهید بود. این اقامتگاه‌ها در فاصله‌ی متوسط نسبت به دانشگاه‌ها هستند.

آپارتمان‌های اجاره‌ای مبله یا بدون اثاثیه آخرین مورد هستند. شما می‌توانید به وسیله‌ی اینترنت بهترین آپارتمان‌های اجاره‌ای را پیدا کنید. در این وب ‌سایت‌ها به نظرات مهمانان قبلی توجه کنید تا از کیفیت منزل اطمینان حاصل کنید. 

در کانادا آپارتمان‌های بدون اثاثیه نیز وجود دارد. پیدا کردن آپارتمانی که امن باشد توسط یک دانشجوی تازه وارد کار دشواری است و از طرفی تهیه‌ی اثاثیه برای کسی که می‌خواهد به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشد، منفعتی ندارد.