x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-معادل سازی مدارک در کانادا- go2tr

معادل سازی مدارک در کانادا

موسسه اعزام دانشجو-معادل سازی مدارک در کانادا- go2tr

‌ارزیابی مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی یکی از لازمه‌های تحصیل در کشور کانادا است. البته انجام این مهم برای مهاجرت به این کشور نیز الزامی است. در این قسمت اقداماتی که باید برای معادل سازی مدرک انجام داد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در ابتدا شما باید فرم درخواست را پر کنید. سپس مدارک شناسایی لازم را برای نهاد مربوطه ارسال کنید. در صورتی که قصد ارسال این مدارک به وسیله‌ی پست را دارید، باید کپی برابر اصل آن ارسال شود. در صورتی که نیاز به ارسال اصل مدارک باشد، وزارت مهاجرت از شما درخواست می‌کند.

مدارک تحصیلی دوره‌های پیشین خود را به صورت کامل ارسال کنید تا به دلیل نقصان مدارک، درخواست شما با مشکل مواجه نشود و تأخیر به وجود نیاید. لازم است نسخه‌ی کپی برابر با اصل مدارک را از دانشگاه مربوطه بگیرید. مدارک را به همراه ریز نمرات خود ارسال کنید. 

برای ترجمه‌ی مدارک تحصیلی دو راه وجود دارد. راه اول ترجمه به وسیله‌ی دانشگاه مربوطه و راه دوم ترجمه توسط خود شخص یا مترجمان است. در صورتی که دانشگاه مدارک شما را ترجمه نکند، ترجمه‌‌ی مدارک باید به تأیید انجمن مترجمان رسمی کانادا برسد. چنان‌چه ترجمه‌ی ارائه شده مورد تأیید اعضای انجمن نباشد، دوباره مدارک شما را ترجمه می‌کنند. 

پس از ترجمه و معادل‌سازی مدارک شما، آن‌ها را به دانشگاه‌های مورد نظر شما ارسال می‌کنند و مورد بررسی قرار داده می‌شوند.