x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در کانادا- go2tr

رشته های غیر پزشکی در کانادا

موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در کانادا- go2tr

علاوه بر رشته‌های پزشکی و پیرا پزشکی، سایر رشته‌ها نیز متقاضیان زیادی دارد. در ادامه به توضیحات مختصری درباره‌ی برخی از این رشته‌ها می‌پردازیم.

مهندسی نفت یکی از رشته‌های پر طرفدار متقاضیان می‌باشد. این رشته در دانشگاه‌ها بسیاری در بخش‌های مختلف زمین شناختی، مهندسی معدن و مهندسی تسهیلات نفت و گاز ارائه می‌شود. اعتبار مدرک مهندسی نفت در سطح جهانی بسیار بالا است و افراد می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور شغل پر‌درآمدی داشته باشندو اما از طرفی فضای رقابتی برای اخذ پذیرش زیاد است.

رشته‌ی خلبانی نیز یکی از رویاهای تحصیلی دانشجویان است. دانشجویان می‌توانند در مقاطع فوق‌دیپلم و لیسانس در این رشته‌ها تحصیل کنند. تحصیلات در این رشته به دو قسمت دروس آکادمیک و آموزش عملی پرواز تقسیم می‌شود. دروس آکادمیک معمولاً با هماهنگی کالج‌ها و دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند و آموزش‌های عملی در آکادمی‌های پرواز و کالج‌های آموزش خلبانی انجام می‌شود. 

رشته‌های هنر و شاخه‌های مختلف آن در کشور کانادا طرفدارهای خاص خود را دارند. دوره‌های هنر در کانادا در گرایش‌های مختلف و در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می‌شود. پیش‌نیاز دوره‌های هنر با توجه به گرایشی که انتخاب می‌کنید متفاوت است و به صورت اختصاصی می‌توانید از دانشگاه مربوطه سوال کنید.

برخی از گرایش‌های پر طرفدار هنر را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ موسیقی یکی از آن‌هاست. در دانشگاه‌های این کشور مباحث متنوعی برای این رشته قابل مطالعه است. دانشجویان باید در یک دوره‌ی 12 ماهه‌ی موسیقی الکترونیک به منظور تسریع در کسب مهارت‌ها شرکت کنند. البته وابسته به این‌که شما پس از اتمام تحصیل می‌خواهید چه کاری انجام دهید، به صورت کارمند باشید یا مستقل کار کنید در انتخاب گرایش تحصیلی شما تأثیر دارد.

رشته‌ی کامپیوتر از رشته‌های به روز و مورد توجه دانشجویان می‌باشد. تمام دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی رشته‌های مهندسی در کانادا دارای امکانات ارائه‌ی این رشته می‌باشند. در برخی از دانشگاه‌ها این رشته به صورت ترکیبی با برق و تحت عنوان رشته‌های الکترونیک و مهندسی الکتریک ارائه می‌شود. تحصیلات تکمیلی در رشته‌ی کامپیوتر موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی برای شما ایجاد خواهد کرد.

فرصت‌های شغلی بسیاری برای فارغ‌التحصیلان رشته‌ی هوافضا در کانادا وجود دارد. مکانیک پرواز، سازه‌های هوافضا، آیرودینامیک، پیش‌ران‌ها و سوانح هوایی از گرایش‌هایی هستند که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

برای اخذ مدرک در رشته‌ی داروسازی لازم است ابتدا مدرک لیسانس یا مقاطع بالاتر در این رشته را از یکی از دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی این رشته بگیرید و پس از آن در آزمون برد تخصصی داروسازی شرکت کنید. لازم به ذکر است که این آزمون در ایالت کبک متفاوت می‌باشد. پس از قبولی در این آزمون شما می‌توانید طبق قوانین خاص هر ایالت عضو انجمن داروسازان کانادا شوید.

مدارک دوره‌های قبلی تحصیل متقاضیان رشته‌ی معماری باید توسط موسسه‌ی CACB کانادا تأیید شود تا دانشجویان بتوانند در گرایش‌های مختلف به تحصیل بپردازند. در کانادا یازده دانشگاه به ارائه‌ی رشته‌ی معماری می‌پردازند.

متقاضیان رشته‌ی حقوق می‌توانند به تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا بپردازند. لیسانس این رشته سه تا چهار سال طول می‌کشد. ادامه تحصیل در فوق لیسانس دو سال زمان می‌برد و مقطع دکترا نیز سه سال طول می‌کشد. حقوق‌دانان و وکلای فارغ التحصیل از دانشگاه‌های کانادا از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردارند.

دانشکده‌های تجارت و کسب و کار، جزو مهم‌ترین دانشکده‌های کانادا محسوب می‌شوند چرا که مهارت محور هستند و نیروهای بازارکار را تأمین می‌کنند. گرایش‌های مختلف مدیریت نیز در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود که شما می‌توانید در آن‌ها تحصیل کنید.

شما می‌توانید گواهی رشته‌ی توریسم را به راحتی از کالج‌های کانادا دریافت کنید. تنها کافی است دوره‌های مربوط (که مدت زمان کمی طول می‌کشند) را بگذرانید و در امتحان‌های مربوط قبول شوید.

رشته‌ی تئاتر و سینما از دیگر گرایش‌های پرطرفدار هنر در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می‌باشد. شما با تحصیل در این رشته برای کار در سمت‌های مختلف مانند بازیگری، کارگردانی و تهیه کنندگی آماده خواهید شد.

موسسه ی فناوری گرنتون یکی از معتبرترین ارائه دهندگان دوره‌های طراحی لباس و جواهر است. از امکاناتی که این موسسه برای دانشجویان در نظر گرفته است، می‌توان به کمک هزینه‌های تحصیلی و کار در حین تحصیل برای دانشجویان اشاره کرد. علاوه بر این موسسه کالج‌های دیگری نیز برای ارائه‌ی این رشته وجود دارد.