x
مشاوره مهاجرت:02143000021
جشن های دانشگاه ها در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشن های دانشگاه ها در کانادا

جشن های دانشگاه ها در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

‌در کشور کانادا جشن‌ها و تعطیلات رسمی وجود دارد که به دو دسته تقسیم می‌شود. مناسبت‌هایی که تعطیل رسمی هستند؛ در این مناسبت‌ها کار کردن یا ممنوع است یا اضافه کار محسوب شده و دارای دستمزد بیشتری است. برخی روزها نیز در گذشته جزو تعطیلات رسمی بوده‌اند که هنوز در برخی ایالت‌ها برخی افراد در این روزها کار نمی‌کنند.

اولین تعطیلاتی که در کانادا وجود دارد، جشن آغاز سال نو است.

جمعه‌ی خوب و یکشنبه‌ی عید پاک از جشن‌های مذهبی کشور کانادا هستند که هر دو در تقویم کشور تعطیل رسمی می‌باشند و تقریباً هیچ‌کس در این دو روز کار نمی‌کند. دوشنبه‌ی پاک نیز جزو مناسبت‌های مذهبی است. در این روز تنها مراکز دولتی و شرکت‌ها تعطیل هستند و کسب و کارهای آزاد، کار می‌کنند. 

روز ویکتوریا روز تولد ملکه ویکتوریا است که برای یادبود وی تعطیل رسمی است.

روز ملی کانادا یکی از بزرگترین جشن‌های کشور کانادا است. در این روز جشن‌ها و آتش‌بازی‌های زیادی در سراسر کشور کانادا برگزار می‌شود.

روز کارگر نیز جزو تعطیلات رسمی است. این روز به منزله‌ی آخرین روز تعطیلات برای دانشجویان و دانش‌آموزان نیز هست و پس از آن باید به تحصیل بپردازند.

جشن هالوین نیز یکی از پرطرفدارترین جشن‌ها در کشور کاناداست. این جشن در گذشته یکی از نمادهای بت پرستی بوده است، اما امروزه چیزی جز شادی و پایکوبی ندارد. البته این روز تعطیل رسمی نیست ولی به خاطر جذابیت آن، مراسم هرسال برگزار می‌شود.

روز یادبود یکی از مناسبت‌های کانادا است که در آن ارگان‌ها و ادارات دولتی تعطیل اما مدارس و دانشگاه‌ها دایر هستند.

روز کریسمس که نزدیک به تعطیلات سال نوی میلادی است نیز از تعطیلات رسمی در کانادا است. در این روز جشن‌ها و مراسم شادی زیادی برگزار می‌شود و مردم به یکدیگر هدیه می‌دهند. این عید یک عید مذهبی است و در کلیساها نیز مراسم برگزار می‌شود.