x
مشاوره رایگان:021 43000 021

اطلاعات کلی درباره چین

موسسه اعزام دانشجو-اطلاعات کلی درباره کشور چین- go2tr

به هدف تحصیل قطعاً در بین شهرهای مختلف این کشور شهر پکن را انتخاب می‌کنند. پکن دارای بزرگترین فرودگاه در دنیا بوده و شهر پکن پایتخت کشور چین است و از شهرهای بسیار بزرگ در این کشور محسوب می‌شود. این شهر مرکز فرهنگی و تحصیلاتی کشور چین است به طوری که اتباع خارجی گسترده‌ای دارد.در سال 2016 این کشور در زمینه تولید ناخالصی داخلی به یک سری مشکلات برخورد که با سیاست‌های جدید عوامل رشد طولانی مدت به طور دقیق فراهم شد. قیمت اجناس در چین در حدود 56 درصد قیمت اجناس امریکا است. پیش بینی شده است که این کشور در اواخر سال 2019 در حدود 21 درصد بزرگتر از اقتصاد کشور آمریکا باشد. در کشور چین در زمینه تحصیل و سطح علمی نیز شرایط مختلفی دیده می‌شود به  طوری که تحصیل در این کشور برای کسانی که به زبان چینی مسلط هستند ساده است اما رتبه امکانات تحصیلی در چین با توجه به هزینه کم بسیار عالی است. بعد از هند و برزیل، کشور چین بیشترین میزان گاو را به خود اختصاص داده است. هنوز هم حزب کمونیست برخی از جنبه‌های سرمایه‌داری را تحت سلطه خود قرار داده است و شاید استفاده از حزب کمونیستی برای کشور چین هنوز صحیح باشد. در این حزب تمام سرزمین‌ها و بخش‌های اقتصاد ملی کشور مورد کنترل قرار می‌گیرد. کنترل شدید بر بیان وجود دارد و تمام اعتقادات و اجتماعات نیز به طور دقیق رعایت شود. در زمینه تولیدات محصولات بهداشتی ایرانیان در این کشور توانسته‌اند به رتبه خوبی برسند. در زمینه مد و لباس نیز برخی از طراحان ایرانی در کشور چین به رتبه خوبی رسیده‌اند. شرکت‌های ایرانی در این کشور در وضعیت نمایندگی و به صورت زنجیره‌ای دیده می‌شود که توانسته بهترین شرایط کاری را ایجاد نماید. آب و هوای کشور چین بسیار متنوع است به طوری که جنوب این کشور عموماً دارای نقاط گرمسیری و بارانی بوده و بخش‌های کشور عموماً بسیار سرد هستند. در بخش‌های جنوب و شرق کشور چین شاهد سیل و زلزله بیشتری خواهیم بود. پاندای غول پیکر در کشور چین زندگی می‌کند و زیستگاه اصلی آن در بین کوه‌ها و جنگل‌های جنوب غربی کشور چین است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی چین

موسسه اعزام دانشجو-اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کشور چین- go2tr

زبان کشور چینی اغلب چینی است و کمتر زبان انگلیسی در این کشور دیده می‌شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های چین

موسسه اعزام دانشجو - رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کشور چین - go2tr

بعد از هند و برزیل، کشور چین بیشترین میزان گاو را به خود اختصاص داده است. قیمت یوان چین در حال تغییر است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی چین

موسسه اعزام دانشجو-نوع حکومت و ساختار سیاسی کشور چین- go2tr

تاریخچه پیدایش پرچم چین مفصل است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ چین

موسسه اعزام دانشجو-پایتخت و 9 شهر بزرگ کشور چین- go2tr

چنگدو یکی از شهرهای بزرگ در بخش غرب مرکزی کشور چین است و به طور دقیق فضای شهری آن بسیار کوهستانی است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در چین

موسسه اعزام دانشجو-جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کشور چین- go2tr

شهرهای چین دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند.

عجایب چین

موسسه اعزام دانشجو-عجایب کشور چین- go2tr

گویلین یکی از زیباترین شهرهای کشور چین محسوب می‌شود که دارای جنگل‌های پر پیچ و خم و سرسبز است این شهر دارای زیبایی خارق‌العاده‌ای است که قطعاً در ذهن شما نقش می‌بندد.

خلاصه تاریخ چین

موسسه اعزام دانشجو- خلاصه تاریخ کشور چین - go2tr

مروری بر تاریخ کشور چین سبب می‌شود که نگاه دقیق‌تری به این کشور آنچه به آن گذشته است داشته باشیم. کشور چین دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است.

خلاصه ای از جغرافیای چین

موسسه اعزام دانشجو-خلاصه ای از جغرافیای کشور چین- go2tr

پاندای قرمز چین یک پستاندار کوچک محسوب می‌شود و در جنگل‌های کوهستانی استان یوننان وجود دارد. این نوع پاندا نیز در معرض انقراض است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری چین

موسسه اعزام دانشجو-مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری چین- go2tr

ییپ من یکی از ورزشکاران حرفه‌ای اهل کشور چین است او در هنرهای رزمی به شهرت بالایی رسیده است. او شاگردان زیادی در هنگ کنگ داشت و مشهورترین شاگرد وی بروسلی است. او در تمام دوران زندگی خود قهرمان وینگ چان کونگ فو بوده است.

کشورها و مناطق وابسته چین

موسسه اعزام دانشجو-کشورها و مناطق وابسته کشور چین-go2tr

کشور چین در منطق شرقی آسیا قرار دارد. این کشور با کشورهای متعددی هم جوار است به عنوان مثال با کشورهای کره شمالی، روسیه، قزاقستان، پاکستان هم مرز چین است.

فرهنگ مردم چین

موسسه اعزام دانشجو-فرهنگ مردم کشور چین- go2tr

هنر چینی تأثیر زیادی از تاریخ غنی و عرفانی این کشور دارد این موضوع را می‌توان در طرح‌ مجسمه‌های مختلف دید.احوالپرسی در کشور چین همیشه در وضعیت رسمی قرار دارد و از مسن‌ترین فرد آغاز می‌شود. این افراد در برخورد با خارجیان دست می‌دهد. بزرگترین قوم در کشور چین ، قوم هان نام دارد که حدود 900 میلیون نفر جمعیت دارد. چینی‌ها یک جامعه گروه محور هستند و ارتباطشان در مدرسه، کار و زندگی به صورت گروهی است. 

پیشرفت در چین

موسسه اعزام دانشجو-پیشرفت در کشور چین- go2tr

این کشور در زمینه تحصیل و سطح علمی نیز توانسته رشد زیادی نماید به طوری که امکانات دانشگاهی آن افزایش یافته است و اینطور که مشخص است از دسته کشورهای بسیار قدرتمند محسوب می‌شود.نرخ بیکاری در کشور چین بسیار کم بوده و عموماً هزینه‌های زندگی در این کشور کم است.رشد صنعت در این کشور تولید بسیار بالا است به طوری که روز به روز بر حجم صادرات آن افزوده می‌شود. اما پیشرفت کشور چین تنها در بخش تولید آن نیست.

قوانین عمومی در چین

موسسه اعزام دانشجو-قوانین عمومی در کشور چین- go2tr

ادای احترام به رانندگان از دیگر قوانین جالب در کشور چین محسوب می‌شود.در صورتی که جاذبه گردشگری در کشور چین به اندازه کافی درآمدزا نیست یک قانون وجود دارد و آن هم بازدید کارکنان دولت از همان فضای دیدنی است.نرخ مرگ و میر عابران پیاده در کشور چین بسیار زیاد است و در سال در حدود 260 هزار نفر در این کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند..