denmark
کشور دانمارک

اطلاعات کلی درباره دانمارک

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - اطلاعات کلی درباره کشور دانمارک - Go2tR

کشور دانمارک از نظر جغرافیایی در بخشی از اسکاندیناوی قرار دارد و به طور کلی این کشور از نظر ارتفاع در بخش پایین قرار دارد. جلگه های سرسبز و حاصلخیز دانمارک بخشی از جغرافیایی این کشور زیبا را تشکیل می دهد. در دانمارک رودهای کوتاه اما پر آب دیده می شود. مساحت این کشور 42 کیلومتر مربع ست و جمعیت این کشور در حال حاضر بیش از 5 میلیون نفر اعلام شده است. 80 درصد از درآمدهای کشور دانمارک بر اساس صادرات محصولات کارخانه ای و بازار است و هدف اصلی این کشور نیز تجارت به کشورهای اروپای غربی است. حجم صادرات کشور دانمارک در سال های اخیر به بیش از 70 درصد از مجموع تجارت خارجی دانمارک رسیده است. این کشور با آلمان در وضعیت شراکت تجاری بسیار وسیعی است. بانک مرکزی در کشور دانمارک دارای فضای ترویج کارایی و همینطور امنیت های پرداخت ایده آل است که توانسنه فضای درمان را در کشور دانمارک به طور رایگان فراهم سازد به طوریکه خدمات درمانی در کشور دانمارک با کیفیت بالا صورت می گیرد. سرمایه گذاری در زمینه بهداشت و درمان در کشور دانمارک بسیار زیاد است. بانکداری در کشور دانمارک رشد زیادی داشته است و این کشور در زمینه بانکداری توانسته خود را به موقعیت صحیحی برساند. یکی از بانک های مشهور در کشور دانمارک دانسکه نام دارد که مدیرعامل این بانک فردی به نام توماس برگن است، او تواست تعداد شعبات این بانک را به 354 عدد برساند. پایتخت دانمارک شهر زیبای کپنهاگ است. این شهر یکی از مهمترین شهرهای کشور دانمارک محسوب می شود و توانسته لقب بزرگترین شهر پیاده روی در دنیا را به خود اختصاص دهد در این شهر اغلب مردم برای رسیدن به محل کار خود پیاده روی می کنند. دانمارک دارای دانشگاه های وسیعی است و به طور کلی در این زمینه بررسی های مختلفی دیده می شود. مذهب در دانمارک آزاد است و مردم می توانند آزادانه و به میل خود اعمال دیدنی داشته باشند. بسیاری از افراد در این کشور بی دین هستند و همه چیز به خود شخص بستگی دارد. در این کشور آنچه بسیار مهم است حقوق یکسان بین زن و مرد است و در بخش های تحصیل و کار و ازدواج این برابری به وضوح دیده می شود. 

دانمارک یکی از کشورهای کوچک اما پیشرفته در دنیا است.

در کشور دانمارک استفاده از  کارت های اعتباری و همینطور کارت‌های نقدی بسیار زیاد است به طوریکه در این کشور استفاده از پول نقد به ندرت دیده می شود.

نوع حکومت در کشور دانمارک پادشاهی است.

پایتخت دانمارک شهر زیبای کپنهاگ است.

شرکت های استارت آپی در کشور دانمارک رشد زیادی داشته است و یکی از مهمترین بخش های پیشرفت در کشور دانمارک نیز فضای کارآفرینی است که در وضعیت ثبت شرکت دیده می شود.

قلعه اگسکوف یکی از زیباترین قلعه های دیدنی در کشور دانمارک است که دارای فضای خاصی است.

در سال 1648 میلادی فرزند کریستیان به تخت سلطنت می نشیند، در این دوره جنگ های زیادی با کشور سوئد شکل می گیرد و به طور کلی سوئد بر کشور دانمارک غلبه می کند.

دانمارک از نظر جغرافیایی در بخشی از اسکاندیناوی قرار دارد و به طور کلی این کشور از نظر ارتفاع در بخش پایین قرار دارد. جلگه های سرسبز و حاصلخیز دانمارک بخشی از جغرافیایی این کشور زیبا را تشکیل می دهد.

لارنس فون تریه ، کارگردان و فیلمنامه نویس بسیار مشهور در کشور دانمارک است

در دوره 1814 میلادی دانمارک تحت سلطه انگلستان بود، این روال به طوری ادامه دار شد که دانمارک از نروژ جدا شد و به سوئد پیوست.

مذهب در کشور دانمارک آزاد است و مردم می توانند آزادانه و به میل خود اعمال دیدنی داشته باشند. بسیاری از افراد در این کشور بی دین هستند و همه چیز به خود شخص بستگی دارد. در این کشور آنچه بسیار مهم است حقوق یکسان بین زن و مرد است و در بخش های تحصیل و کار و ازدواج این برابری به وضوح دیده می شود.

یکی از بخش های پیشرفتی کشور دانمارک در زمینه محصولات دارویی است، این کشور توانسته آزمایشگاه های وسیعی در زمینه تولید دارو فراهم سازد

یکی از مهمترین قوانین در دانمارک انجام دادن درست هر کاری است به طوریکه احترام رعایت شود و رفتارهای بی ادبانه به حداقل برسد.

مطالب مرتبط