x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اطلاعات کلی درباره کشور جیبوتی

کشور جیبوتی در شاخ آفریقا قرار دارد و جمعیت 800 هزار نفری را در دل خود جا داده است. جیبوتی کوچک ترین و کم جمعیت ترین کشور آفریقایی محسوب می شود. این کشور از سمت شمال با اریتره و از سمت غرب و جنوب با اتیوپی همسایه است همینطور از سمت جنوب شرقی با سومالی هم مرز است. پایتخت جیبوتی شهری هم نام با خودش است. بیشتر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند و اغلب مردم به زبان عربی و فرانسوی صحبت می کنند. زبان های محلی در بین قبایل مختلف نیز دیده می شود. این کشور در زمینه صادرات بیشتر با کشورهایی مانند سومالی و اتیوپی وارد معامله شده است و در سال‌های اخیر یمن نیز به این بخش اضافه شده است. بیشترین صادرات از کشور یمن به جیبوتی با 4.3 درصد اعلام شده و پس از آن اتیوپی با 4.21 درصد و کشور سومالی نیز با 2.66 درصد ارزیابی شده اند. مشخص است که محصولات وارداتی نیز در کشور جیبوتی بیشتر از قبل ارزیابی شده است. محصولات وارداتی این کشور بیشتر شامل غذا، آشامیدنی های مجاز و همینطور تجهیزات حمل و نقل است. در این کشور وضعیت حمل و نقل نیز بهتر از سال های گذشته پیش رفته است و مواد شیمیایی نیز بخشی از واردات محسوب می شود. اقتصاد کشور جیبوتی به طورکلی درصد مشخصی دارد، روند اقتصادی در این کشور تغییرات زیادی داشته و مشخص است که ریتم اقتصادی بیش از 75 درصد پیشرفت را به خود اختصاص داده است. وضعیت درآمدی در کشور جیبوتی به نسبت سال های گذشته تغییرات زیادی داشته است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد این کشور توانسته به طور دقیق و روتین ارزش حساب بالایی را شامل شود. از سال های گذشته وضعیت برای PPP تولید ناخالص داخلی نیز به رتبه 3193.30 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. کشور جیبوتی در زمینه موازنه های تجاری وضعیت مثبتی ندارد اما میزان حساب جاری این کشور در سال های اخیر به ارزش 98 درصد رسیده است کشور جیبوتی در زمینه حساب جاری به تولید ناخالص داخلی نیز رتبه 3.40 درصد را ارزیابی کرده است. وضعیت صادرات این کشور به میزان 25 درصد و وضعیت واردات نیز در وضعیت 19 درصد رشد دیده می شود. شاخص تروریسم از دیگر بخش های رتبه بندی کشور جیبوتی محسوب می شود. به طوریکه شاخص تروریسم در این کشور در ابتدا 0.71 بوده که پس از مدتی این شاخص به 1.12 رسیده است.


مشاوره اطلاعات کلی درباره کشور جیبوتی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی جیبوتی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تولید ناخالص داخلی در کشور جیبوتی در حدود 878.1 میلیارد دلار ارزیابی شده است و مشخص است که در این کشور در حدود 282 هزار نفر نیروی کار مشغول به فعالیت هستند، کشور جیبوتی یکی از مناطقی است که شاید کمتر کسی فکر زندگی در آن را داشته باشد اما وجود سیستم طبیعی بی نظیر در کشور جیبوتی سبب شده است که رشد مهاجرتی در این کشور بیشتر شود. دولت کشور جیبوتی بسیار در صدد است که رتبه های اقتصادی کشور جیبوتی را افزایش دهد در این زمینه از هیچ تلاشی دست نمی کشد حقیقت این است که منابع مالی کشور جیبوتی به طور روتین ارزیابی شده است و مشخص است که وضعیت اقتصادی در این کشور رویکردهای دقیق و مشخصی دارد.

محصولات صادراتی کشور جیبوتی بیشتر در زمینه کالاهای ترانزیتی دیده می شود در واقع این دولت سعی داشته است که وضعیت کالای ترانزیتی خود را افزایش دهد و در زمینه پوست حیوانات و همینطور قهوه نیز بهتر از قبل عمل کرده است، حقیقت این است که به طورکلی این کشور در زمینه صادرات بیشتر با کشورهایی مانند سومالی و اتیوپی وارد معامله شده است و در سال های اخیر یمن نیز به این بخش اضافه شده است. بیشترین صادرات از کشور یمن به جیبوتی با 4.3 درصد اعلام شده و پس از آن اتیوپی با 4.21 درصد و کشورهای سومالی نیز با 2.66 درصد ارزیابی شده اند. مشخص است که محصولات وارداتی نیز در کشور جیبوتی بیشتر از قبل ارزیابی شده است. محصولات وارداتی این کشور بیشتر شامل غذا، آشامیدنی های مجاز و همینطور تجهیزات حمل و نقل است. در این کشور وضعیت حمل و نقل نیز بهتر از سال های گذشته پیش رفته است و مواد شیمیایی نیز بخشی از واردات محسوب می شود. واردات به کشور جیبوتی از طریق کشورهای عربستان سعودی صورت می گیرد که 4.21 درصد برای آن لحاظ شده است، همینطور از هند نیز واردات صورت می گیرد که میزان 9.17 درصد برای آن ارزیابی شده است و واردات از چین نیز با رتبه 11 درصد همراه است. مشخص است که محصولات وارداتی از کشور جیبوتی به اتیوپی در حدود 6.4 درصد است.  قیمت فرانک کشور جیبوتی بر اساس روال های تجاری تغییر می کند.

اقتصاد کشور جیبوتی به طور کلی درصد مشخصی دارد، روند اقتصادی در این کشور تغییرات زیادی داشته و مشخص است که ریتم اقتصادی بیش از 75 درصد پیشرفت را به خود اختصاص داده است. وضعیت درآمدی در کشور جیبوتی به نسبت سال های گذشته تغییرات زیادی داشته است. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد این کشور توانسته به طور دقیق و روتین ارزش حساب بالایی را شامل شود. وضعیت اقتصادی کشور جیبوتی به طور روتین ارزیابی شده است و مشخصه های اقتصادی در این زمینه پیگیری های درستی دارد. شایان ذکر است که وضعیت درآمدی مردم در کشور جیبوتی بهتر از سال های گذشته تخمین زده شده است و رتبه اقتصادی بهتر از قبل ارزیابی شده است. نرخ فرانک کشور جیبوتی در سال های اخیر تغییر کرده است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های جیبوتی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص در کشور جیبوتی در وضعیت سالانه در حدود 6.90 درصد ارزیابی شده است. این کشور وضعیت تولید ناخالص داخلی خود را 1.84 میلیارد دلار ارزیابی کرده است. در این کشور سیستم تولید ناخالص داخلی سرانه در حدود 15 درصد بهتر از سال‌های گذشته اعلام شده است و وضعیت برای PPP تولید ناخالص داخلی نیز به رتبه 3193.30 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. رشد اقتصادی بخش مهمی از روش مالی این کشور محسوب می شود.

کشور جیبوتی در زمینه نرخ تورم در ابتدا در وضعیت 2.20 درصد بوده است که پس از دوره ای این میزان به 22.47 درصد رسیده است اما نرخ تورم مواد غذایی در این کشور در پایین ترین 2.90 و بالاترین وضعیت نیز به 5.00 درصد رسیده است. مشخص است که سیستم قیمت گذاری مواد غذایی در کشور جیبوتی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و این کشور توانسته رویکرد اقتصادی مشخصی را پیش بگیرد.

کشور جیبوتی در زمینه موازنه های تجاری وضعیت مثبتی ندارد اما میزان حساب جاری این کشور در سال های اخیر به ارزش 98 درصد رسیده است کشور جیبوتی در زمینه حساب جاری به تولید ناخالص داخلی نیز رتبه 3.40 درصد را ارزیابی کرده است. رتبه های صادرات و واردات کشور جیبوتی نیز به طور حتم پیگیری های مشخصی دارد، وضعیت صادرات این کشور به میزان 25 درصد و وضعیت واردات نیز در وضعیت 19 درصد رشد دیده می شود. شاخص تروریسم از دیگر بخش های رتبه بندی کشور جیبوتی محسوب می شود. به طوریکه شاخص تروریسم در این کشور در ابتدا 0.71 بوده که پس از مدتی این شاخص به 1.12 درسیده است و البته رویکردهای اقتصادی در این زمینه رقم 2.57 را نیز نشان می‌دهند. از یاد نبرید که کشور جیبوتی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته مسیر دقیقی برای تجارت انتخاب نماید در این زمینه دولت نیز دخالت مشخصی داشته و وضعیت تجاری کشور جیبوتی وابسته به شرکت های موفق در این کشور است. رشد ثبت شرکت در کشور جیبوتی روز به روز بیشتر می شود. مشخص است که ارزش گذاری های اقتصادی نیز در این زمینه دخالت دارند. کشور جیبوتی یکی از بهترین مناطقی است که در زمینه رشد شرکت به امتیاز بالایی می رسد چیزی که در سایر کشورها کمتر دیده شده است. مشخص است که ارزش گذاری های اقتصادی بخش مهمی از زندگی مردم محسوب می شود.

نوع حکومت و ساختار سیاسی جیبوتی

نوع حکومت و ساختار سیاسی جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در جیبوتی قدرت اجرایی به دست دولت است به طوریکه دولت می تواند قانونگذاری داشته باشد و البته این گزینه به عهده مجلس نیز خواهد بود. قانون اساسی کنونی در جیبوتی در سال 1992 تصویب شده است. رئیس جمهور در جیبوتی از سوی مردم و با رأی مستقیم آنها انتخاب می شود و عموماً دوره های 5 الی 6 سال برای آن انتخاب می شود. نخست وزیر اغلب توسط رئیس جمهور محسوب می شود و گاهاً مجلس نیز در این راستا دخالت دارد. وضعیت سن قانونی در جیبوتی 18 سال اعلام شده است و به طور کلی قوانین جیبوتی بر اساس قوانین فرانسه پیش می رود. این موضوع در زمینه سنت و شرع نیز رویت شده است. حقیقت این است که سیستم سیاسی در جیبوتی در سال های اخیر به نفع مردم پیش رفته و دولت در این زمینه بسیار دقت عمل داشته است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ جیبوتی

پایتخت و 9 شهر بزرگ جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جیبوتی پایتخت کشور جیبوتی است که بیشترین جمعیت در این شهر زندگی می کنند و از نظر اقتصادی و ساختاری رتبه خوبی دارد. این شهر دارای سیستم مدرن برای زندگی است .

علی صبیح شهری در منطقه ای هم نام با خود است که جمعیت در آن به نسبت جیبوتی کمتر است اما به نسبت سایر شهرها جمعیت بیشتری دارد. این شهر دارای فضای تحصیلی خوبی است.

تاجوره یکی از شهرهای مهم در جیبوتی محسوب می شود که 22 هزار نفر در آن زندگی می کنند این شهر برای گردشگری و تفریح بسیار عالی است و فضای طبیعی ویژه ای دارد.

اوبوک از دسته شهرهای قدرتمند در جیبوتی است که به طور کلی 17 هزار نفر در آن زندگی می کنند این شهر دارای فضای گردشگری محدودی است اما مردمانی بسیار خونگرم و مهربان دارد.

دخیل از دسته شهرهای مهم در منطقه دخیل محسوب می شود که در سال‌های اخیر به شکل جدی بازسازی شده است و رویکرد تاریخی آن به طور جدی دنبال می شود.

ارتا یکی از شهرهای کوچک کشور جیبوتی است این کشور در منطقه آرتا در بخش جنوب جیبوتی قرار دارد و سه هزار نفر در آن زندگی می کنند زندگی در این شهر آرام و روتین است.

از دیگر شهرهای مهم در جیبوتی می توان به هلهول، دره، لویاد و غالافی نیز اشاره نمود که رویکرد شهرنشینی مشخصی را دنبال کرده‌اند و به طور کلی رتبه تاریخی زیادی دارد.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در جیبوتی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ مالیات بر فروش در کشور جیبوتی برای کسانی که قصد دارند با ثبت شرکت ورود به کشور جیبوتی را برای خود میسر سازند در ابتدا در حدود 10.00 درصد بوده است این نرخ تا چند سال گذشته نیز در همین وضعیت مانده است اما بالاترین رتبه درصدی برای آن در حدود 33.00 ارزیابی شده است در سال 2010 این نرخ در وضعیت 7.00 درصد دیده می شود. اغلب شرکت هایی که در کشور جیبوتی به ثبت می رسد رتبه بندی های مشخصی دارد، هر یک از شرکت ها در سال های اخیر تغییرات مشخصی را دنبال می کنند و اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد رتبه شرکتی در کشور جیبوتی به طور حتم می تواند در سه لاین دنبال شود. وضعیت نرخ مالیاتی در کشور جیبوتی روتین است و درصد ارزیابی های مالیاتی بالا اعلام نشده است. شرکت های ایرانی در کشور جیبوتی بیشتر در زمینه خدمات فعالیت دارند و مسیر خدماتی در کشور جیبوتی روز به روز بهتر می شود. حقیقت این است که کشور جیبوتی یکی از کشورهای قدرتمندی است که توانسته رشد اقتصادی خود را از 5 سال گذشته تا به امروز بالاتر اعلام نماید.

عجایب جیبوتی

عجایب جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

دریاچه آسال یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری جیبوتی محسوب می‌شود که در شرق این کشور قرار دارد و بسیار زیبا و دیدنی طراحی شده است. این دریاچه زیبا در ارتفاع 150 متر پایین تر از دریا قرار دارد و به طور کلی در لیست کم عمق ترین منطقه در آفریقا محسوب می شود و زیبایی زیادی دارد مشخص است که در این بخش قایق‌سواری و حمام آفتاب و شنا می تواند تفریحات اساسی باشد. این دریاچه دیدنی و شگفت انگیز است و دارای فضای بسیار مهیجی برای بازی محسوب می شود.

جزیره موشا از دیگر جاذبه های جیبوتی محسوب می شود که دقیقاً در مرکز خلیج تاجوره قرار دارد و یک جزیره مرجانی محسوب می شود به طوریکه دارای صخره های مرجانی زیادی است و برای غواصی در فصل تابستان نیز گزینه خوبی محسوب می شود. غواصی تا ارتفاع 5 متری می بایست صورت بگیرد و به طور کلی این جزیره هنوز هم سبک سنتی خود را حفظ کرده است و ساختار گردشگری روتینی دارد.

پارک ملی جنگل روز یکی از مهمترین پارک های دیدنی و عجیب در جیبوتی محسوب می شود که به طور دقیق در 15 کیلومتری جنوب پایتخت جیبوتی قرار دارد. این پارک دارای صخره های طبیعی بزرگی است و یکی از مرتفع ترین پارک های ملی محسوب می شود. استفاده از تورهای محلی در این منطقه می تواند بخش جالبی باشد و فضای روتینی ایجاد نماید. مشخص است که پارک ملی جنگل یکی از بخش های دیدنی برای سفرهای خانوادگی محسوب می شود.

بازدید از آتشفشان آردوکوبا از دیگر مکان های دیدنی جیبوتی محسوب می شود که وضعیت نیمه فعال دارد و به طور کلی در نزدیکی این کوه یک سری رگه های مواد مذاب دیده می شود. در نظر داشته باشید که این آتشفشان از چندین چشمه ماگما تشکیل شده است و در بیشتر روزهای سال نیز فوران می کند و سبب بازدید صحنه های ترسناک می‌شود. این بخش به طور کلی تجربه ای هیجان انگیز است که می تواند برای شما بسیار دیدنی و ارزشمند باشد.

شهر تادجورا از دیگر دیدنی های جیبوتی محسوب می شود که به نوبه خود دارای فضای دیدنی زیادی است. این منطقه برای پیاده روی عالی است و همینطور دارای فضای گردشگری خوبی است.لقب آرام ترین شهر به تادجورا داده شده است. این منطقه به طور کلی دارای سواحل زیبا و دیدنی است و خانه های آن اغلب به رنگ سفید طراحی شده‌اند.

دشت قباد یک منطقه خوب برای پرنده نگری است و برای دوستداران طبیعت نیز گزینه خوبی محسوب می شود این دشت بخش مهمی از جیبوتی است و دارای فضای گردشگری زیادی است.

خلاصه تاریخ جیبوتی

خلاصه تاریخ جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آنچه در تاریخ کشور جیبوتی دیده می شود شعر و آوازه های عشایری است و تداعی واقعی از فرهنگ زندگی مردان نخست در جیبوتی خواهد بود. مردم این کشور هزاران سال پیش دریاها و همینطور خشکی ها را برای تجارت انتخاب کرده و بسیار مهاجرت به چین و هنر صورت گرفته است حتی مصر نیز از کشورهای مهمی است که در تاریخ جیبوتی بسیار دیده می شود. جیبوتی به شبه جزیره عربستان نزدیک است و به طورکلی مردم این کشور اولین مردمی هستند که در آفریقا دین اسلام را انتخاب کردند. خوشبختانه جیبوتی از نظر تاریخی سختی های کمی را پشت سر گذاشته است.

خلاصه ای از جغرافیای جیبوتی

خلاصه ای از جغرافیای جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

جیبوتی در شاخ آفریقا قرار دارد و جمعیت 800 هزار نفری را در دل خود جا داده است. جیبوتی کوچک ترین و کم جمعیت ترین کشورهای آفریقایی محسوب می شود. این کشور از سمت شمال با اریتره و از سمت غرب و جنوب با اتیوپی همسایه است همینطور از سمت جنوب شرقی با سومالی هم مرز است. پایتخت جیبوتی شهری هم نام با خودش است. بیشتر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند و اغلب مردم به زبان عربی و فرانسوی صحبت می کنند. زبان های محلی در بین قبایل مختلف نیز دیده می شود. از نظر جغرافیایی این کشور به دو بخش کوهستانی و فلاتی تقسیم شده است و دارای بخش های پر باران و همینطور مناطق گرم و سوزان است. کشور جیبوتی در داد و ستدهای سیاسی و همینطور اقتصادی بخش شرق آفریقا در لیست کشورهای راهبردی قرار دارد.

شهر جیبوتی پایتخت این کشور است و گنج های زیادی در دل خود جای داده است. این شهر به صورت بندری طراحی شده است و بین دریای سرخ و اقیانوس هند قرار دارد. در این شهر فرهنگ آفریقایی و اسلامی به هم گره خورده و ترکیب عجیبی را ایجاد کرده است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری جیبوتی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور جیبوتی اسماعیل عمر غیله رئیس جمهور این کشور است و عبدالقادر کمال محمد نخست وزیر او محسوب می شود.حسن گولد آپتیدون از دیگر رئیس جمهور های این کشور بوده است و بارکاد گوراد هامودو به نخست وزیری او منتصب شده بود.

کشورها و مناطق وابسته جیبوتی

کشورها و مناطق وابسته جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 1826 جیبوتی مستعمره فرانسه بوده است که در سال 1977 استقلال این کشور واگذار می شود.

فرهنگ مردم جیبوتی

فرهنگ مردم جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم جیبوتی بسیار مهربان هستند و محبت و مهربانی بخشی از زندگی مردم این کشور است. در جیبوتی هیچ کس به دنبال فخرفروشی نیست و کلام نامناسب رد و بدل نمی شود. در فرهنگ مردم این کشور سلام گفتن به بزرگ و کوچک صورت می گیرد و سن نمی شناسد. حقیقت این است که سیستم فرهنگ اقتصادی در جیبوتی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و مشخص است که تعریف و تمجید در این راستا رویکرد مشخصی دارد .تشویق در جیبوتی بسیار مهم است و کودکان برای انجام هر کاری می بایست تشویق شوند بسیار مهم است که در فرهنگ این کشور زندگی بسیار آسان گرفته می شود و خبری از تجملات نیست.

تحصیل در جیبوتی روز به روز بیشتر از قبل شده است و فرهنگ تحصیل نیز به درجه مشخصی رسیده است افراد تحصیل کرده سعی به ایجاد اشتغال در جیبوتی دارند و در این زمینه ثابت قدم هستند.

وضعیت حجاب کشور جیبوتی آزاد است اما چون این کشور اسلامی است پوشش های نامناسب کمتر دیده می شود اگر به پوشش هر یک از شهرهای کشور جیبوتی دقت کنید مشخص می شود که هنوز استفاده از لباس های سنتی بسیار زیاد است.

پیشرفت در جیبوتی

پیشرفت در جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در ابتدا تکنولوژی در کشور جیبوتی رشد بسیار کمی داشته است این روال سبب شده تا سرعت اینترنت در این کشور بین 20 الی 31 درصد ارزیابی شود. مشخص است که ریتم سرعت اینترنت در کشور جیبوتی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و به طور کلی امروزه شاهد افزایش سرعت اینترنت در این کشور در وضعیت 69 درصد هستیم که رقم بسیار خوبی است و دولت سرمایه گذاری های مشخصی را در این راستا وارد کرده است. وضعیت آی پی آدرس های آزاد در کشور جیبوتی نیز بهتر از سال های گذشته اعلام شده است و رشد 25 درصدی برای آن دیده می شود. آسانی کسب و کار در جیبوتی رتبه 17 درصدی دارد و شاخص فساد مالی در این کشور در ابتدا 31 درصد بوده که امروزه به 36 درصد رسیده است. اینطور که مشخص است این کشور توانسته رتبه فساد مالی خود را نیز کمتر از 124.00 درصد ارزیابی نماید و در این زمینه دولت نقش مشخصی دارد.

وضعیت معیشتی در جیبوتی نرمال اعلام شده است این موضوع از کنترل نرخ تورم این کشور ارزیابی می شود و مشخص است که دولت در این راستا بسیار ثابت قدم ظاهر شده است به طوریکه هزینه های زندگی بر اساس میزان درآمد حاصله قابل قبول باشد. اینطور که شواهد نشان می دهد جیبوتی یکی از کشورهایی است که توانسته به ارگانیک بودن مواد غذایی خود اهمیت شایانی دهد. مشخص است که سیستم اقتصادی در این کشور در سال های اخیر پیگیری های مشخصی داشته است و همینطور رتبه های بانکداری نیز بهبود داشته و به وضعیت درستی رسیده است.

رشد در زمینه تحصیل و آموزش از دیگر بخش های مهم و تأثیرگذار در جیبوتی محسوب می شود، روند آموزش و تحصیلات به طور جدی دنبال می‌شود و دولت در این زمینه دخالت مشخصی دارد. شایان ذکر است که وضعیت نظام مالیاتی در جیبوتی نیز به طور جدی دنبال شده و ارزش‌های فعلی اقتصادی نیز پابرجا است.

قوانین عمومی در جیبوتی

قوانین عمومی در جیبوتی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور جیبوتی اگر بخواهید از کسی پول قرض بگیرید باید آداب مشخصی را رعایت نمایید به طوریکه فرد مطمئن شود قصد بازپرداخت قرض خود را دارید.

در قوانین جیبوتی زندگی جریان مشخصی دارد یعنی افراد برای داشتن یک سیستم زندگی صحیح می بایست قوانین درستی را دنبال نمایند مشخص است که سیستم زندگی در این کشور بر اساس امنیت و ثبات اقتصادی دنبال می شود.

قوانین کسب و کار در جیبوتی جدی است و کسی نمی تواند در این زمینه سهل انگاری داشته باشد مشخص است که مردم نیز در این راستا بسیار جدی هستند.

تنبیه کودکان در جیبوتی به صورت کلامی صورت می گیرد و زمان زیادی می بایست برای کودکان در نظر گرفته شود. مشخص است که به طور کلی قوانین این کشور به نسبت ایران تغییرات مشخصی دارد. مردم این منطقه به پرچم کشور جیبوتی بسیار احترام می گذارند و حتی معتقد هستند که زبان کشور جیبوتی نیز باید به طور دقیق استفاده شود.