مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-مهاجرت تحصیلی به فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-مهاجرت تحصیلی به فرانسه- go2tr

عموماً افراد کشور فرانسه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا یک انتخاب بی نظیر می‌دانند این موضوع به دلیل وجود سیستم‌های تحصیلی بسیار قدرتمند در این کشور است. مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل بسیار دقیق و کاربردی است به این شکل که شما تمام دروس را به شکل عملی یاد می‌گیرید و ورود به بازار کار آسانتر خواهد شد. در صورتی که شما در حوزه اتحادیه اروپا قرار گرفته اید برای تحصیل در فرانسه نیاز به ویزای تحصیلی ندارید اما اگر در ایران زندگی می‌کنید و باید ویزای تحصیلی داشته باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید مراحل زیر را به طور دقیق دنبال نمایید:

1- در ابتدا نیاز است که در پردیس این کشور ثبت نام نمایید و برای ویزای دانشجویی که قرار است از سوی CEF ارائه شود درخواست دهید. این کار از طریق سفارتخانه فرانسه نیز امکان پذیر است.

2- در مرحله دوم نیاز است که نامه پذیرش ارائه شود. این نامه مشخص می‌سازد شما قرار است در کدام دانشگاه تحصیل نمایید و تحصیل شما چند سال به طول می‌انجامد، شرایط تحصیلی شما به چه صورت است، رتبه قبولی شما چند است و آیا دانشگاه مسئول پرداخت شهریه شما خواهد بود یا خودتان نیاز است که از بودجه خوبی برخوردار باشید. مهاجرت به فرانسه از طریق بدون داشتن نامه پذیرش مهر و امضا شده از دانشگاه بسیار دشوار و گاهاً غیرممکن است.

3- نیاز است که گواهی اثبات ماهی ارائه شود. ما حداقل مبلغ برای این نوع ویزا را 615 یورو برای هر ماه در نظر گرفته ایم، حتماً می‌دانید که این رقم متغیر است و هدف اصلی یک رقم حدودی برای شفاف سازی ذهنیت شما خواهد بود.

4- نیاز است که بلیط ورود و خروج هواپیما ارائه شود و بلیط باید به روز و زمان در وضعیت قطعی شده قرار داشته باشد.

5- افراد باید بیمه درمانی با اعتبار 30 هزار یورو داشته باشند. این بیمه هزینه بروز بیماری‌های خاص ، حوادث موجود و فوتی است.

6- باید مشخص باشد که محل اقامت شما کجاست آیا از اقامت شخصی استفاده می‌کنید و یا در خوابگاه‌های دانشگاهی اقامت خواهید داشت.

در نظر داشته باشید که در طول تحصیل می‌توانید همراه با خود داشته باشید و همینطور ویزای تحصیلی این کشور در وضعیت مولتی قرار دارد.

مطالب مرتبط