france
کشور فرانسه

اطلاعات کلی درباره فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-اطلاعات کلی درباره کشور فرانسه- GO2TR

کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپایی در سمت غرب این قاره است که با آب‌های اقیانوسی و دریایی مرز مشترک دارد. فرانسه یکی از زیباترین کشورهای گردشگری جهان شناخته می‌شود و سبک زندگی مرفه و لوکس را برای ساکنین شهرهای مختلف کشور فراهم شده است. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و پس از آلمان، دومین کشور پر جمعیت اروپایی محسوب می‌شود. علاوه بر صنعت توریسم، سایر صنایع کشور فرانسه در جهان دارای رتبه‌های عالی هستند و به همین دلیل، نقش مهمی در اقتصاد فرانسه ایفا می‌کنند. این کشور از سمت شرق با کشورهای سوئیس، ایتالیا، و آلمان همسایه است و از شمال شرقی به بلژیک راه دارد. کشور اسپانیا در سمت جنوب غربی فرانسه واقع شده است و دریای مدیترانه، مرزهای جنوبی را در بر گرفته است. اقیانوس اطلس شمالی در سمت غرب کشور فرانسه قرار دارد که باعث شده است زیباترین مناظر طبیعی در شهرهای ساحلی این منطقه به وجود بیایند.

مهم ترین منابع درآمدزایی و مالی کشور فرانسه که اقتصاد این کشور را تحت کنترل خود درآورده‌اند شامل صنایع فرانسه، صنعت گردشگری، کشاورزی، معادن و همچنین صنعت حمل و نقل و ترابری در این کشور می‌باشند.

معادن کشور فرانسه نیز نقش مهمی در اقتصاد و درآمدزایی آن ایفا می‌کنند.

شاخص منابع انسانی در سال 2007 معین کرد، رتبه کشور فرانسه در این طبقه بندی از میان 177 کشور جهان، 8 است.

حکومت کشور فرانسه از نوع جمهوری است؛ در ساختار سیاسی این کشور، قوه مقننه از دو بخش اصلی مجلس قانون گذاری و مجلس سنا تشکیل شده است. 

جالب است بدانید فعالیت تمام احزاب در کشور فرانسه آزاد است؛ کمونیست ها، دموکرات‌ها، حزب رادیکال، سوسیالیست‌ها و جمهوری خواهان، احزابی هستند که در کشور فرانسه فعالیت دارند.

پایتخت کشور فرانسه، شهر پاریس است که جزو محبوب ترین شهرهای اروپایی است.

طبق آمار ثبت احوال فرانسه و مطالعات آمار جمعیت جهانی، تعداد ایرانی‌های مقیم کشور فرانسه، حدود 20000 نفر هستند.

دیدنی ترین و زیباترین جاذبه گردشگری کشور فرانسه، برج ایفل است که در شهر پاریس واقع شده است.از دیگر عجایب فرانسه می‌توان به مواردی نظیر کاخ پاپ فرانسه، شهر لیون و... اشاره کرد.

تاریخ فرانسه را می‌توان از ابتدای شکل گیری این سرزمین در نواحی اروپای غربی مرور نمود.

جنگ‌های صد ساله فرانسه بر سر سلطه دریای مانش رخ داد.

حکومت ناپلئون بنا پارت، تنها 11 سال به طول انجامید

به طور کلی آب و هوای کشور فرانسه، معتدل است. قسمت‌هایی که در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارد تحت تأثیر دریای مدیترانه می‌باشد.

فرد بسیار مهم و تأثیرگذار دیگری که نقش مهمی در تاریخ فرانسه ایفا کرده است، ناپلئون بنا پارت نام دارد.

فرانسه از شمال شرقی، شرق و جنوب غربی دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوگزانبورک،آلمان، ایتالیا ، موناکو، اسپانیا و آندورا است.

مسأله حجاب و پوشش اسلامی در کشور فرانسه، بحثی چالش برانگیز است. حجاب در کشورهای اروپایی، به ویژه در فرانسه در سمت و سوی سیاست‌های خارجی سوق داده شده است.

جالب است بدانید که کشور فرانسه پس از دوران سخت جنگ جهانی دوم توانست به سرعت شاخص‌های اقتصادی خود را بهبود ببخشد و از سال 1983 به بعد، تغییراتی را در بخش‌های خصوصی ایجاد نمود.

مردم فرانسه، غرور و تعصب خاصی نسبت به کشور خود دارند و تحت هیچ شرایطی به فردی اجازه نمی‌دهند به کشورشان توهین کند.

در برخی از خانواده‌های فرانسوی، مردسالاری هنوز هم‌مشاهده می شود.

مطالب مرتبط