x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-پایتخت و 9 شهر بزرگ کشور فرانسه- go2tr

پایتخت و 9 شهر بزرگ فرانسه

موسسه اعزام دانشجو-پایتخت و 9 شهر بزرگ کشور فرانسه- go2tr

تمام شهرهای کشور فرانسه از نظر زیبایی، رفاه و شرایط زندگی در بهترین شرایط قرار دارند. هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر برای تماشای جاذبه‌های گردشگری فرانسه به شهرهای آن سفر می‌کنند. پایتخت کشور فرانسه، شهر پاریس است که جزو محبوب ترین شهرهای اروپایی است.

شهر پاریس

شهر پاریس، پایتخت کشور فرانسه و یکی از مناطق پرجمعیت اروپا به شمار می‌رود. رودخانه معروف سِن در این شهر قرار دارد. پاریس را شهر تمدن، فرهنگ، هنر و زیبایی می‌‌نامند. برج ایفل، محبوب‌ترین جاذبه گردشگری این شهر محسوب می‌شود. از جمله مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به کلیسای جامع نوتردام، موزه لوور، و رودخانه سِن اشاره نمود. جالب است بدانید شهر پاریس، همرده شهرهایی مانند لندن در انگلستان، توکیو در ژاپن و نیویورک در آمریکا قرار دارد.

شهر بوردو

شهر بوردو یکی از شهرهای کشور فرانسه است که در جنوب غربی این کشور واقع شده و جمعیت آن به حدود 1 میلیون نفر می‌رسد. بوردو یکی از شهرهای ساحلی اقیانوس اطلس است. بندر بوردو، اولین و منحصر به فردترین جاذبه گردشگری شهر محسوب می‌شود و در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. شهر بوردو برای زندگی بسیار مناسب و ایده آل است چرا که شرایط آب و هوایی بسیار عالی دارد. زمستان‌های بوردو، ملایم و تابستان‌های آن گرم و لذت بخش است. علم و دانشگاه در شهر بوردو در تمام فرانسه شهرت دارد. 

شهر مارسی

شهر مارسی یا بندر مارسی، زیباترین و قدیمی‌ترین شهر کشور فرانسه است. این شهر در جنوب شرقی فرانسه و در مجاورت خلیج لیون قرار دارد. مارسی پس از شهرهای پاریس و لیون، رتبه سوم را از نظر وسعت به خود اختصاص داده است. بندر مارسی، نقش مهمی در اقتصاد و تجارت فرانسه ایفا می‌کند. تاریخ این شهر بسیار جذاب و شنیدنی است. مشهورترین بناهای تاریخی فرانسه، یعنی قلعه شاتودیف و پارک ملی کالانک در این شهر قرار دارند. 

شهر لیل

شهر لیل در کشور فرانسه در سمت شمال به شمال شرقی این کشور قرار دارد. این شهر نیز پس از پاریس، لیون و مارسی، مهم‌ترین شهر فرانسه به شمار می‌رود. این شهر در نواحی مرزی کشور بلژیک قرار گرفته و دانشگاه‌های آن در رتبه‌های عالی در کل اروپا شناخته می‌شوند. شهر لیل دارای جمعیت حدود 232741 نفر در سال 2015 بوده است. جمعیت شهرنشین این شهر معادل 1182127 نفر گزارش شده است، بنابراین شهر لیل را می‌توان چهارمین شهر بزرگ فرانسه پس از پاریس، لیون و مارسی نامید. آب و هوای اقیانوسی را می‌توان در این شهر تجربه کرد. قصر بزرگ لیل، کلیسای جامع شهر، قصر ریهور، میدان شهر و.... را می‌توان مهم ترین جاذبه‌های گردشگری شهر لیل به شمار آورد.

شهر لیون

شهر لیون در جنوب شرقی کشور فرانسه واقع شده و یکی از شهرهایی است که مناظر کوهستان آلپ را می‌توان در آن مشاهده کرد. آشپزی، هنر و مد شهر لیون در تمام اروپا شهرت دارد. شرایط آب و هوایی این شهر برای زندگی مناسب و ایده آل است. مهم‌ترین جذابیت شهر لیون، گردش در طبیعت، کوهنوردی، بازدید از آثار تاریخی و باستانی متعلق به دوران رنسانس و قرن‌های 17 تا 19 می‌باشد. کلیسای جامع سنت جان، کلیسای سن پل، سالن اپرای شهر، موزه های تاریخ و هنر، آمفی تئاترها و...، نمونه‌هایی از جاذبه‌های گردشگری شهر لیون هستند.

شهر مون پلیه

شهر مون پلیه، یکی از شهرهای جنوب شرقی کشور فرانسه است که در فاصله نزدیکی از شهر مارسی واقع شده و دارای آب و هوای مدیترانه ای است. این شهر به عنوان جذاب‌ترین مقاصد گردشگری اروپا در فرانسه شناخته می‌شود،  زیرا به آب‌های دریای مدیترانه راه دارد. قدم زدن در بافت تاریخی و قدیمی شهر و بازدید از بناهایی که به دوران مختلف تاریخ مربوط می‌شوند، لذت و هیجان خاصی دارد. از جمله مکان‌های دیدنی شهر مون پلیه می‌توان به محله آنتیگون، آکواریوم بزرگ شهر، موزه شهر، کلیسای جامع سن پیر، باغ وحش شهر، کاخ فلوژرک، میدان اصلی شهر، ساحل مون پلیه و... اشاره نمود.

شهر نانت

شهر نانت یکی از زیباترین و مشهورترین شهرهای فرانسه در سمت غرب و در مجاورت اقیانوس اطلس است. جمعیت شهر نانت فرانسه، حدود 300000 نفر است. هنر و جاذبه‌های گردشگری نانت، شهرت زیادی دارند. این شهر دارای سابقه تاریخی ارزشمندی است. موزه‌ها، گالری‌های هنری، کلیساهای زیبا، طبیعت و رودخانه‌های خروشان، مهم‌ترین جاذبه‌های شهر نانت هستند. مهم‌ترین بنای تاریخی این شهر که در سال 1207 ساخته شد، کاخ دوک‌های بریتنی است که جزو آثار ارزشمند کشور فرانسه محسوب می‌شود.

شهر تولوز

شهر تولوز واقع در جنوب غربی کشور فرانسه و یکی از زیباترین شهرهای آن است. از نظر وسعت، این شهر در رتبه ششم در فرانسه قرار دارد. تولوز در فاصله حدود 600 کیلومتری از پاریس واقع شده است. تاریخ شهر تولوز به حدود 118 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. آب و هوای مدیترانه‌ای و آب و هوای اقیانوسی را می‌توان در شهر تولوز تجربه کرد. تمام مناطق این شهر برای گردش و تفریح، زیبا و جذاب هستند. کانال میدی و کلیسای سنت سرین، مهم‌ترین دیدنی‌های این شهر هستند.

شهر گرونوبل

شهر گرونوبل، یکی از شهرهای منطقه آلپ در کشور فرانسه است و در نزدیکی شهر پاریس و مارسی قرار دارد. این شهر دارای مناظر طبیعی و منحصر به فردی از رشته کوه‌های آلپ است. علم و صنعت در شهر گرونوبل، پیشرفت قابل توجهی داشته است به گونه ای که بسیاری از دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های این شهر مشغول به تحصیل هستند. این شهر در مرزهای نزدیک به کشور ایتالیا قرار دارد. آب و هوای کوهستانی شهر گرونوبل، این مکان را به یکی از مقاصد گردشگری زمستانی جهان تبدیل کرده است.

استراسبورگ

این شهر هفتمین شهر بزرگ فرانسه و مرکز ناحیه گرانت است می‌باشد. موقعیت ویژه جغرافیایی این شهر در حد فاصل ارتباطات بین‌المللی با قدمتی اروپایی، مشرف به رودخانه راین، به این شهر اهمیت بی بدیل می‌بخشد. با توجه به تمامی این خصوصیات، شهر استراسبورگ به عنوان مرکز قانون‌گذاری اروپا برگزیده شده‌است. از جمله این مراکز می‌توان پارلمان اروپا، مرکز مشاورت اروپایی و مرکز دادگاه حقوق بشر اروپا را نام برد.

این شهر قریب به ۴۸۰۰۰ دانشجو دارد ،که ۳۹۰۰۰ تن از آنها در دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل هستند . دانشگاه لویی پاستور با دانشکده‌های علوم و علوم پزشکی، دانشکده مارک بلوک با دانشکده‌های ادبیات و زبان‌شناسی و دانشگاه روبرت شومن با دانشکده‌های حقوق و حسابرسی. همچنین مدارس بزرگ فرانسه مانند ENA در استراسبورگ شعباتی دارند.

معماری مرکز شهر استراسبورگ در یونسکو به‌عنوان بخشی از میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده. در شهر استراسبورگ فعالیت فرهنگی بسیار غنی مانند کنسرت، تئاتر، سینما و رقص و غیره در جریان است.

 

مطالب مرتبط