موسسه اعزام دانشجو-فرهنگ مردم کشور فرانسه- GO2TR
france
کشور فرانسه

فرهنگ مردم فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-فرهنگ مردم کشور فرانسه- GO2TR

فرهنگ کشور فرانسه در طول تاریخ دچار تغییرات و تحولات زیادی شده است. مردم فرانسه، آداب، رسوم و سنت‌های آن‌ها نیز تحت تأثیر تاریخ، قرار داشته است. قرن 17 میلادی را می‌توان عصر تغییرات هنری و فرهنگی، به ویژه فرهنگ، ادب و هنرهای تزئینی در اروپا برشمرد. در پایان قرن 19 میلادی، هنرهایی چون فیلم سازی، آشپزی و مد در این کشور ظهور پیدا کردند. موسیقی، علم و فناوری نیز بخش‌های دیگری از تحولات فرهنگی و تمدن فرانسه به شمار می‌روند.

مسأله حجاب و پوشش اسلامی در کشور فرانسه، بحثی چالش برانگیز است. حجاب در کشورهای اروپایی، به ویژه در فرانسه در سمت و سوی سیاست‌های خارجی سوق داده شده است. به موجب بخشنامه‌ای که دولت فرانسه در سال 2005 منتشر کرده است، به همراه داشتن هرگونه نماد اسلامی، داشتن پوشش و حجاب کامل در مدارس و محل کار و همچنین گفتمان اسلامی در جامعه، ممنوع می‌باشد.

در کشور فرانسه ارزش‌ها و احترام به بزرگتر از اهمیت بالایی برخوردار است. در مجموع در این کشور خانواده‌ها صاحب یک الی دو فرزند هستند. فرانسوی‌ها برای دوستی و روابط خود بسیار ارزش قائلند و سعی می‌کنند همیشه مهربان باشند.

مردم کشور فرانسه بسیار شیک پوش هستند و تابع مد پیش می‌روند. این کشور صنعت مد در جهان است. این افراد به زندگی‌های پر زرق و برق بسیار علاقمند می‌باشند.

آشپزی در کشور فرانسه بسیار مهم است و هنوز هم سس‌های فرانسوی در کل جهان از ارزش بالایی برخوردار هستند. مردم این کشور در زمان احوالپرسی با دوستان خود عادت به بوسیدن دو بار بر روی گونه‌های فرد مورد نظر را دارند.

هر رستورانی که در این کشور انتخاب کنید مواد اولیه آن تازه خواهد بود.

مطالب مرتبط