مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

خدمات بانکی و مالی در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی در فرانسه- go2tr

خدمات بانکی کشور فرانسه عموماً از دسته موارد نگران کننده محسوب می‌شود و دانشجویان در این زمینه بسیار ناراحت هستند. به طور کلی استفاده از سیستم‌های نوین پرداخت در کشور فرانسه بسیار رونق دارد. 59 درصد از پرداخت‌ها برای انجام معاملات در کشور فرانسه به صورت غیر نقدی صورت گرفته و در سال 2018 شاهد افزایش 14 درصد پرداخت‌های غیر نقدی هستین. 38 درصد از مردم این کشور از روش‌های پرداختی موبایل استفاده می‌شود. 31 درصد از کارت‌های بانکی در کشور فرانسه امکان پرداخت غیر تماسی دارند و 12 درصد دستگاه‌های کارت خوان در این کشور غیر تماسی هستند.

یکی از بانک‌های بسیار مهم در کشور فرانسه BNP نام دارد که مدیرعامل آن فردی به نام ژان لورن بونافه است. این بانک دارای 7000 شعبه و بیش از 20000 نفر پرسنل دارد. این بانک در شهر پاریسی قرار گرفته است. دومین بانک مشهور در این کشور اگریکول نام دارد که مدیرعامل آن ژان پل شیفله است و دارای 7200 شعبه بوده و در زمینه خدمات بیمه‌ای و بانکداری خرد و شرکتی و سرمایه گذاری یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. این بانک رتبه هشت در جهان را دارا می‌باشد و رتبه دوم در اروپا را نیز به خود اختصاص داده است. سیستم های مدیریتی در این بانک بسیار عالی است.

از آنجا که ایران با برخی شرکت‌های بزرگ فرانسوی مبادلات تجاری دارند و  گردشگران ایرانی و توریست‌های فرانسوی بین دو کشور به طور معمول تردد دارند، توسعه روابط بانکی میان ایران و فرانسه خدمات مفیدی را به بازرگانان و گردشگران هر دو کشور ارائه می­دهند. بعضی از بانک‌های ایرانی در حال احیای روابط بانکی خود با بانک‌های فرانسوی هستند، از جمله بانک ملی و بانک دولوبک فرانسه احیای روابط خود را از سر می‌گیرند.

مطالب مرتبط