موسسه اعزام دانشجو-کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فرانسه- go2tr

اگر شما به عنوان یک محصل و دانشجو وارد کشور فرانسه شده‌اید و ویزای شما دانشجویی است برای کار در این کشور به شکل پاره وقت باید مجوز کار داشته باشید و عموماً در مقطع لیسانس اجاره بیش از 10 ساعت کار و درمقاطع بالاتر بیش از 20 ساعت کار در هفته به شما داده می‌شود. کارها باید با رشته تحصیلی شما همخوانی داشته باشد.

در صورتی که شما می‌خواهید از طریق ویزای کار وارد کشور فرانسه شوید باید دو نکته را در نظر داشته باشید اول اینکه باید کارفرمایی وجود داشته باشد که برای شما دعوت نامه ارسال نماید و مشخص سازد که سمت شما در شرکت چیست و چه میزان قرار است حقوق دریافت نمایید. دعوت نامه باید مهر و امضا داشته باشد و مشخص شود که آیا خودتان قرار است از پس هزینه‌های خود برآیید و یا کارفرما شما را مورد پوشش مالی خود قرار می‌دهد بنابراین در این مسیر کار شما کمی دشوار است به این معنی که یافتن کارفرمایی که بتوانید چنین روالی را پیش ببرد کار ساده ای نیست و باید شغل مورد نظر به مدت سه ماه در کشور فرانسه و سپس سه ماه در اروپا به آگهی گذاشته شود.

گزینه دوم تهیه رزومه و سپس یافتن شغل در کاریابی‌های مختلف است. در این مسیر اگر حاضر باشید وارد دوره‌های کارآموزی شوید مسیر برای شما بسیار آسانتر خواهد بود. یک نکته بسیار مهم وجود دارد در دوره‌های کارآموزی حقوقی که به شما داده می‌شود 30 درصد از حداقل درآمد است و شاید از نظر مالی تحت فشار قرار بگیرید بنابراین اینکه از نظر مالی بتواند از پس خود برآیید یک نکته بسیار مهم است که باید به طور دقیق ترتیب اثر داده شود. کاریابی در کشور فرانسه می‌تواند شامل چندین روش مختلف شود.

برای اخذ ویزای کار کشور فرانسه باید مدارک لازم را تهیه نمایید. داشتن رزومه ای که نشان دهد سابقه کاری خوبی دارد به شما کمک بزرگی می‌کند، تحصیلات بالاتر و داشتن رتبه خوبی تحصیلی در زمینه ویزای کار یک برگ برنده محسوب می‌شود داشتن کارت بازرگانی و مواردی از این دست سبب می‌شود پروسه صدور ویزای کاری کشور فرانسه کمی سریعتر شود. دقت نمایید که به طور کلی برای ورود به بازار کار این کشور باید حرفی برای زدن داشته باشید و مشخص باشد از نظر شغلی در وضعیت حداقل نیمه حرفه ای قرار گرفته اید. پروسه صدور ویزای کاری کشور فرانسه با توجه به شرایط موجود بین 3 ماه الی 12 ماه به طول می‌انجامد.

( اعداد و ارقام متغیر هستند )

مطالب مرتبط