x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فرانسه- go2tr

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فرانسه

موسسه اعزام دانشجو-مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فرانسه- go2tr

برای اینکه خود و همراهتان وارد این کشور شده و اقامت داشته باشد باید چندین مورد به طور دقیق رعایت شود اولین گزینه به این شکل است که فرد باید یکی از سه ویزای تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری را انتخاب کرده باشد تا بتوانید ویزای همراه را کسب نماید. در نظر داشته باشید که ویزای تحصیلی نیاز به پذیرش شما در یکی از دانشگاه و ارائه دعوت نامه از دانشگاه مربوطه دارد. سپس نوبت به تنظیم مدارک بوده و پس از آن می‌توانید برای یکی از اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت نمایید. گزینه بعدی در زمینه ویزای سرمایه گذاری است که فرد می‌بایست به مدت یک سال اول را در کشور فرانسه زندگی کرده و سپس برای همراه خود ویزا اخذ نماید. 

در خصوص ویزای کاری این کشور نیز همین شرایط حاکم است اما باید یک نکته را در نظر داشته باشید که شما باید یک دوره 6 ماهه در این کشور مشغول به کار شوید و سپس بررسی شود که از نظر شرایط می توانید به نتیجه مطلوب دست یابید یا خیر. شرایط اقامت در کشور فرانسه آسان و استاندارد است.

ویزا همراه برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال شما در نظر گرفته می‌شود به طوری که فرزند شما می تواند از فضای تحصیلی رایگان استفاده نماید اما برای کار و تحصیل همسرتان شرایط متفاوت بوده و نیاز به بررسی های بیشتر خواهد بود.

مراحل اخذ ویزای کشور فرانسه از این قرار است که در ابتدا فرم درخواست اولیه پر می‌شود سپس نوبت به بررسی دقیق فرم بوده و مشخص می‌شود که آیا درخواست اولیه شما تکمیل است یا خیر. پس از آن وقت سفارت تعیین شده و باید مدارک خود را ارائه دهید. در نظر داشته باشید که با توجه به نوع ویزای درخواستی شما بین 1 ماه الی 9 ماه زمان برای صدور ویزا نیاز است.