مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

فوق لیسانس در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در فرانسه- go2tr

پذیرش و ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس مرسوم‌تر از پذیرش گرفتن در دوره‌ی لیسانس است و شرایط آن نیز ساده‌تر می‌باشد. چنان‌چه دارای معدل بالا و رزومه‌ی قوی باشید می‌توانید به سادگی از بهترین دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید. از آن‌جایی که دروس مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می‌شوند، ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی برای برخی از دانشگاه‌ها الزامی است. از طرفی تسلط بر زبان فرانسه برای تحصیل و اقامت در این کشور به شدت توصیه می‌شود، چون سطح دانش مردم فرانسه در زبان انگلیسی در وضعیت مناسبی قرار ندارد! 

پس از اجرای تغییرات در روند پذیرش دانشجو که از سال 2015 اجرایی شده است، دانشجویان لزوماً باید از طریق وب سایت campus france اقدام به تشکیل پرونده‌ی تحصیلی کنند. برای پذیرش گرفتن در این دوره نیز زمان ارسال درخواست از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از اوایل آذر ماه تا اواسط اردیبهشت ماه سال بعد ارسال شود. هر چه زمان ارسال درخواست شما زودتر باشد، با مشکلات کم‌تری رو به رو خواهید شد و احتمال اخذ پذیرش افزایش می‌یابد. زمان پاسخ به درخواست‌ها معمولاً از خرداد تا مرداد است و در سایت campus france اعلام می‌شود.

دوره‌ی فوق لیسانس دو سال طول می‌کشد و در برخی از دانشگاه‌های فرانسه این دوره به دو قسمت مستر یک و مستر دو تقسیم بندی می‌شود. دوره‌ی مستر دو خود به دو گرایش Recherche و  Professionnel تقسیم‌بندی می‌شود که تنها دانشجویان گرایش اول می‌توانند تحصیلات خود را در مقطع دکترا ادامه دهند.

مطالب مرتبط