آشنایی با تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه یکی از بهترین گزینه های دانشجویان بین المللی می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه احتمال پذیرش در مقاطع بالاتر را افزایش می دهد و مزایای فراوانی دارد که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت. دانشگاه های کشور فرانسه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و از نظر تقسیم بندی دانشگاه های جهان، جزو برترین دانشگاه ها محسوب می شوند.

فرانسه کشوری است که مهاجران و دانشجویان بسیاری به جهت تحصیل به آنجا می روند و تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه برای آینده شغلی شما و هم چنین اخذ اقامت این کشور اروپایی راه گشا می باشد. فرانسه جزو اتحادیه اروپا بوده و زیرساخت های مناسب علمی و آموزشی را داشته و دولت کشور فرانسه به علم و تحصیل و آموزش اهمیت ویژه ای می دهد که همین مورد مشوقی بر تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه نیز می باشد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه به شرح زیر است:

 • شهریه بسیار مقرون به صرفه

اگر اهل اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید، شهریه تحصیل شما در تمام سطوح (لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا) معادل 800 یورو در سال است. در برخی موارد، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA از مزایای یکسانی برخوردار می‌شوند، اما در برخی دیگر شهریه بیشتری می‌پردازند. حتی در این صورت، تحصیل در فرانسه هنوز هزینه کمتری نسبت به سایر کشورها مانند ایالات متحده آمریکا ، انگلیس ، کانادا ، استرالیا و غیره دارد.

 • تدریس به زبان انگلیسی

کشور فرانسه برای جذب دانشجویان بین المللی، در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی برنامه های تحصیلی انگلیسی را در پیشنهاد علمی خود افزایش می‌دهد. بیش از 1500 دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود و هر ساله تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

 • فرانسه قطب تحقیق و نوآوری است

بسیاری از موسسات آموزش عالی فرانسه منابع و امکانات تحقیقاتی زیادی را در اختیار کارکنان خود قرار می‌دهند.

 • فرصت عالی برای یادگیری یا بهبود زبان فرانسه

اگرچه زبان انگلیسی زبان اصلی و بین المللی در بسیاری از بخش ها است، اما نباید از زبان فرانسه غافل شوید. این زبان سومین زبان تجاری رایج و زبان رسمی در بیش از 30 کشور در سراسر جهان است. توجه داشته باشید که هیچ اجباری به تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه به زبان فرانسوی نیست اما برای زندگی در این کشور یادگیری این زبان توصیه می‌شود.

از آنجا که سیستم آموزشی فرانسه و مسئولین رده بالای این کشور به تحصیل و آموزش اهمیت ویژه ای قائل هستند و تحصیلات تکمیلی بسیار مهم می باشد، شما می توانید با شروع تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه از مزایایی مثل حمایت های مالی گوناگون دولت از جمله ارائه وام و حمایت های حقوقی، کاهش هزینه های ایاب و ذهاب به محل تحصیل، هم چنین هزینه های مسکن و بسیاری از مزایای شامل حال شما خواهد شد و همینطور امکان تحصیل رایگان بیشتر برای تحصیل به زبان فرانسوی فراهم شده است.

ذکر این نکته نیز بسیار مهم می باشد که فرایند ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه در دانشگاه های کشور فرانسه، بسیار راحت و ساده بوده و امری رایج می باشد و شما به راحتی می توانید حساب بانکی خود را باز کرده و مراحل مربوط به اقامت و تحصیل را طی کنید. شاید همین سادگی و سهولت در ثبت نام و اخذ ویزای تحصیلی و بسیاری موارد دیگر مشوق اصلی جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه شرایط و ضوابطی دارد که در ذیل به آن ها اشاره کرده و نکات مربوط به تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه را بیان می کنیم:

 • سوابق دوره های قبلی شما
 • ارائه مدرک دیپلم جهت ثبت نام
 • تسلط بر زبان فرانسه و کسب امتیاز B2
 • تمکن مالی جهت اقامت و تحصیل در کشور فرانسه
 • اخذ ویزا تحصیلی از کشور فرانسه و داشتن شرایط مورد تایید وزارت علوم این کشور
 • اسکن گذرنامه یا شناسنامه شما
 • ارائه CV
 • مدارک بورسیه یا بودجه
 • توصیه نامه ها (بین 2-3)
 • نمونه کارها

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه دوره های کوتاه مدتی در کالج ها و موسسات آموزشی برگزار می شود که برای شرکت در این دوره ها باید به زبان فرانسه مسلط بوده و درجه B2 را کسب کنید. هم چنین قبل از اینکه به فکر تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه باشید باید حتما نامه و مدرک تمکن مالی که حداقل به مدت یک سال معتبر باشد را ارائه دهید.

هم چنین در مورد زبان خارجی نیز باید بگوییم که اگر شخصی علاقمند به تحصیل به زبان انگلیسی باشد، می بایست مدرک تافل یا آیلتس را همراه خود داشته باشد و هیچ اجباری به تحصیل در مقطع کارشناسی در مقطع فرانسه به زبان فرانسوی نیست. البته فرانسوی جزو پرکاربردترین زبان های رایج دنیاست که بسیاری از کشور های جهان از جمله بلژیک، ایالت کبک در کانادا، شمال آفریقا و آفریقای جنوبی به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

تسلط بر فرانسه بسیار مفید و کاربردی می باشد. شما باید مدرک دیپلم خود را برای ثبت نام و اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه ارائه دهید. هم چنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه معمولا سن افراد باید کمتر از 23 سال باشد. شما با داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان فرانسه که TCF یا DELF نامیده می شوند و داشتن شرایط مالی مناسب می توانید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید.

چکیده مسائل مربوط به تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

گفتیم که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه شرایط و ضوابطی وجود دارد که به صورت خلاصه در ذیل اشاره کرده و نکات کلی مربوطه را خواهیم گفت:

 • درخواست تحصیل قبل از ماه June
 • داشتن تمکن مالی حداقل 9000 یورو
 • اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته
 • داشتن ویزای تحصیلی با ارائه مدرک دیپلم
 • تسلط به زبان فرانسه یا انگلیسی با مدرک مرتبط

همان طور که گفتیم شما برای تحصیل باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهید تا بتوانید پس از بررسی های لازم توسط سفارت فرانسه اقدام به اخذ ویزا کنید. هم چنین شما می توانید با داشتن ویزای تحصیلی، شرایط بهتری را برای اخذ اقامت دائم کسب کنید و پاسپورت کشور فرانسه را برای خود و خانواده خود داشته باشید. هم چنین بهتر است به زبان فرانسوی به تحصیل در فرانسه بپردازید، زیرا هزینه های تحصیل شما بسیار پایین می آید.

به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه 2770 یورو در سال می باشد و نسبت به سایر کشور ها بسیار پایین است. هم چنین شما می توانید در هفته به مدت 20 ساعت کار کنید و کسب درآمد کنید. رشته های بسیار محبوب برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه، مدیریت، حقوق و معماری می باشند و طرفداران بسیاری دارند. لازم به ذکر است که شما باید قبل از اواخر ماه june درخواست تحصیل خود را بفرستید، زیرا سال تحصیلی زودتر از این زمان شروع می شود. شما برای ورود به دانشگاه های کشور فرانسه باید آزمون های ورودی را نیز بدهید تا بتوانید در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنید.

از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه انگیزه نامه یا هدف شما از تحصیل نیز می باشد که باید به سفارت فرانسه بفرستید و پس از بررسی های لازم نامه پذیرش دانشگاه را دریافت خواهید کرد. در حالت کلی قبل از تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه با مشاورین و موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند صحبت کنید و مطالب و راهنمایی های لازم را بدانید و با انتخاب تحصیل در فرانسه لذت ببرید.

منابع: bachelorsportal,دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: Uncategorized
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱