مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

خوابگاه در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در فرانسه- go2tr

پس از بررسی شرایط دانشگاه‌ها و امکانات آموزشی مراکز، محل اسکان دانشجو حائز اهمیت است. کشور فرانسه گزینه‌های متنوعی برای اسکان دانشجویان بین‌الملل در اختیار دارد. اولین محل برای اسکان دانشجویان بین‌الملل خوابگاه‌های دانشجویی است. دانشجویان می‌توانند متناسب با امکانات مالی که در اختیار دارند و با در نظر گرفتن اجاره‌ بهای خوابگاه‌ها در آن‌ها اسکان بیابند. معمولاً همه‌ی دانشگاه‌های فرانسه خوابگاه‌هایی را برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند و اطلاعاتی در این باره روی سایت خود قرار داده‌اند. برای کسب اطلاعات اختصاصی دانشگاه خود می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه مراجعه نمایید. اجاره بهای خوابگاه‌ها چیزی در حدود 250 تا 350 یورو در ماه است و ممکن است شهریه‌ی یک تا دو ماه به صورت ودیعه در ابتدای اقامت از شما گرفته شود.

گزینه‌ی دیگر پیش روی دانشجویان اجاره‌ی مسکن دانشجویی است. در فرانسه افرادی هستند که قصد دارند خانه‌ی خود را به دانشجویان اجاره دهند؛ مثلا افراد بازنشسته‌ای که دوست دارند در جوار دانشجویان پر جنب و جوش زندگی کنند. اجاره‌ی خانه‌ها برای افرادی که به صورت موقت در فرانسه اقامت دارند، گزینه‌ی بسیار خوبی است. 

برخی از دانشگاه‌های فرانسه برای پرداخت شهریه‌های اجاره‌ی خانه‌ی دانشجویی و خوابگاه‌ها کمک هزینه‌هایی به دانشجویان اعطا می‌کنند. بهتر است در حین تحصیل پیگیر شرایط دریافت این کمک هزینه‌ها باشید.

 

 

مطالب مرتبط