مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-آزمون های ورودی مقاطع مختلف در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-آزمون های ورودی مقاطع مختلف در فرانسه- go2tr

اولین موردی که برای تحصیل در فرانسه باید حل شود، تسلط به زبان این کشور است. در دوره‌ی کارشناسی تمام دروس به زبان فرانسه ارائه می‌شوند و در مقاطع بالاتر نیز تعداد محدودی از دروس در تعدادی از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بنابراین تسلط به زبان فرانسه در تحصیل در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی در فرانسه برای رشته‌های غیرپزشکی آزمون ورودی برگزار نمی‌شود؛ اما برای اطمینان بهتر است شرایط دانشگاه مقصد را به طور اختصاصی بررسی نمایید. البته دانشجویانی که قصد

پذیرش  

رفتن برای کارشناسی ارشد را دارند لازم است در آزمون TCF که توسط سفارت فرانسه در تهران برگزار می‌شود شرکت کنند. رشته‌های فنی و مهندسی برای قبولی باید حداقل نمره‌ی B1 و رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی باید حداقل نمره‌ی B2 کسب کنند.

اما متقاضیان ورود به رشته‌های مرتبط با طب مانند پزشکی باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند. در واقع پس از ارائه‌ی مدارک و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه، دانشجویان سال اول تحصیل را به انجام مطالعات پیش پزشکی و سلامت بگذرانند. پس از آن باید در آزمون ورودی شرکت کنند و در صورتی که نمره‌ی قبولی کسب کنند می‌توانند به طور رسمی تحصیلات پزشکی خود را آغاز نمایند.

مطالب مرتبط