x
مشاوره مهاجرت:02143000021
معادل سازی مدارک در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معادل سازی مدارک در فرانسه

معادل سازی مدارک در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره‌های آموزش عالی در فرانسه مانند دیگر کشورهای اروپا بر اساس لیسانس، مستر و دکترا است. این سیستم کمک می‌کند که انتقال دانشجو بین تمام کشورهای اتحادیه‌ی اروپا ساده‌تر انجام شود و از طرفی پذیرش دانشجویان سایر مناطق جهان نیز به همین روش صورت می‌گیرد.

مدرک لیسانس پس از گذراندن سه سال تحصیلی یا 180 واحد به دانشجویان اعطا می‌شود. در دوره‌ی مستر دانشجویان دو سال تحصیلی و 120 واحد را می‌گذرانند و مدرک دکترا نیز پس از گذراندن هشت نیم‌سال تحصیلی ارائه می‌شود.

جالب است بدانید که در فرانسه چیزی تحت عنوان معادل ‌سازی مدارک تحصیلی وجود ندارد. هر موسسه یا دانشگاه برای پذیرش دانشجو طبق امکانات و شرایطی که برای رشته‌های مختلف دارد، معیارهایی را برای پذیرش دانشجویان در نظر می‌گیرد. اما ارائه‌ی مدارکی مانند مقالات، تزهای ارشد و دکترا و مدارک زبان می‌تواند در افزایش احتمال پذیرش شما موثر باشد.

ارتباط گرفتن با اساتید یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند در تسریع روند پذیرش شما کمک‌ کننده باشد. در واقع شما با استاد راهنما درباره‌ی موضوع پروژه یا تز دوره‌ی تحصیلی قبلی خود صحبت می‌کنید و او راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد. همچنین اساتید راهنما توصیه نامه‌ای به شما می‌دهند که آن‌ را به همراه انگیزه‌ نامه و سایر افتخارات علمی هنگام ثبت نام پیوست می‌کنید. چنان‌چه موفق به پیدا کردن اساتید مربوطه نشدید، می‌توانید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کنید و خلاصه‌ای از مقالات یا پروژه‌ی خود ارائه دهید، آن‌ها اساتیدی که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند را معرفی خواهند کرد.