مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-مشاغل دانشجویی- go2tr
france
کشور فرانسه

مشاغل دانشجویی

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-مشاغل دانشجویی- go2tr

دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی برای اقامت در فرانسه هستند می‌توانند در حین تحصیل، به انجام کار نیز بپردازند تا بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را کسب کنند. دانشجویان می‌توانند به کارهای پاره وقتی مانند کار در رستوران‌ها و کافه‌ها و نگهداری از نوزادها و... بپردازند. همچنین دانشجویان می‌توانند با بستن قراردادهای موقت در مراکز آموزشی مشغول به کار شوند. البته یک دانشجو تا زمانی می‌تواند به کار مشغول شود که به روند تحصیلی وی آسیبی وارد نشود. به همین دلیل کار در حین تحصیل دارای محدودیت زمانی است؛ اما دانشجویان می‌توانند در تعطیلات خود به صورت تمام وقت کار کنند. 

همچنین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی تا شش ماه فرصت دارند تا در یک کار تمام وقت استخدام شوند یا مشغول به انجام یک شغل در فرانسه شوند؛ در این صورت می‌توانند ویزای کاری دریافت کنند و تا مدتی که مشغول به کار هستند در فرانسه اقامت داشته باشند.

فرانسه دارای آژانس‌های کاریابی می‌باشد که شما می‌توانید با مراجعه به آن‌ها و ثبت نام و ارائه‌ی اطلاعاتی درباره‌ی تجربه‌ها و مهارت‌هایتان در لیست بمانید تا در صورت پیدا شدن شغل مناسب شما، با شما تماس گرفته شود.

جست و جو در اینترنت نیز می‌تواند در یافتن کار پاره وقت دانشجویی به شما کمک کند. شما می‌توانید به کارهای نظیر تولید محتوا، ترجمه و طراحی سایت به صورت مجازی مشغول به کار شوید. از محاسن مشاغل اینترنتی این است که شما در محل اقامت خود به انجام کار می‌پردازید و می‌توانید از سایر کشورها مانند ایران کار پذیرش نمایید.

مطالب مرتبط