مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-دکترا در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

دکترا در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-دکترا در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در فرانسه- go2tr

تحصیل دکترا در فرانسه بطور معمول در بازه سه الی چهار سال بطول می‌انجامد و شخصی که در این مقطع در حال تحصیل باشد معمولا دانشجو خطاب نمی‌شود و به عنوان یک محقق شناخته می‌شود. در این کشور بیش از ۳۰۰ دانشگاه موجود است که تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه را ارائه می‌دهند و با ۱۲۰۰ مرکز تحقیقاتی در ارتباط می‌باشند تا محققان را به اهداغ تحقیقاتی خود نزدیک نمایند. مراکز پرورش دانشجویان دکتری تحت حمایت دانشگاه ها است و این همکاری در ادامه راه تحقیقات نیز ادامه خواهد داشت. در ارتباط با اخذ مدرک دکتری یکی از موارد بسیار مورد اهمیت ارائه مقالات بین المللی با ارزش علمی بالا میباشند. نظام آموزشی فرانسه در سطح بالای علمی قرار دارد و از این رو تحصیل در کشور فرانسه ، مخصوصا تحصیل دکترا در فرانسه نیاز به پشتکار بسیار زیاد متقاضی دکتری در فرانسه دارد.نکته قابل توجه در این کشور برنده شدن ۴ جایزه نوبل است و این نشانه سطح یالای علمی این کشور است. تحصیل دکترا در فرانسه با توجه به شهریه بسیار پایین در مقطع دکتری برای بسیاری از متقاضیان بسیار جذاب است.

کشور فرانسه با ۲۸۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی و با داشتن ۱۲% از جمعیت دانشجویی این کشور، رتبه چهارم را پس از آمریکا، انگلستان و استرالیا در دنیا دارد. از این تعداد ۲۵۰۰۰ دانشجو در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند. بیشتر متقاضیان از اروپا است اما سایر کشور ها مانند؛ مراکش، چین، الجزیره، تونس و سنگال نیز دانشجواین فراوانی در فرانسه دارند. در دانشگاه‌های دولتی هزینه دانشگاه و بیمه اجتماعی و اقامتی برای تمامی دانشجویان یکسان است. بطور معمول این دانشگاه ها قرارداد‌های همکاری بسیاری به موسسات تحقیقاتی چه در این کشور و چه در دیگر کشور‌ها را دارند.  

در کشور فرانسه بیش از ۸۳ دانشگاه دولتی موجوداست که مکانیزم تضمین کیفیت بسیار دقیقی دارند و ورود به این دانشگاه ها نیاز به سابقه تحصیلی و علمی بسیار بالایی دارد. دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیل دکترا در فرانسه در این دانشگاه ها شانس بسیار بالایی در حضور در سازمان های تحقیقاتی با بودجه دولتی مانند CNRS و INSERM را دارند.

تحصیل دکترا در فرانسه در مقایسه با سایر کشور ها بسیار مقرون به صرفه است. در مراکز عالی دولتی، تحصیل دکترا در فرانسه بر عهده دولت است و اکثر هزینه ها توسط دولت پوشش داده می‌شود. البته در سوی دیگر دانشگاه های خصوصی می‌باشند که دارای هزینه تحصیلی به نسبت بالایی می باشند.نکته قابل توجه در مقاطع پایین تر، بیمه درمانی رایگان برای دانشجویان تا سن ۲۰ سال میباشد و برای دانشجویان بالای ۲۰ سال هزینه ای برابر با ۲۰۰ یورو در سال خواهد داشت که باز هم این هزینه بسیار مقرون به صرفه است.

مطالب مرتبط