مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

بورسیه تحصیلی در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در فرانسه- go2tr

برای تحصیل رایگان فرانسه می‌توانید از شرایطی که دولت این کشور برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد، استفاده کنید. برخی از دانشگاه‌ها نیز تحت شرایط خاص و تنها برای رشته‌های مشخصی برنامه‌هایی مانند بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در نظر می‌گیرند و تخفیفاتی در هزینه‌های آموزشی برای آن‌ها قائل می‌شوند که در ادامه درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کنیم.

دانشگاه تکنولوژی فرانسه دوره‌ی کارشناسی بیومکانیک و بیوتکنیک را در دو سال ارائه می‌دهد که هزینه‌ی تحصیل برای هر سال چیزی حدود 250 یورو می‌باشد. 

دانشگاه اقتصاد پاریس نیز در مقطع کارشناسی ارشد و با هدف تربیت تبدیل دانشجویان به کارشناسانی حرفه‌ای در زمینه‌ی طراحی، توسعه و ارزیابی سیاست‌ها تخفیف‌هایی در دوره‌های آموزشی خود ارائه می‌دهد. به این صورت که این دوره‌ها دو سال زمان می‌برد و هزینه‌ برای هر سال 250 یورو در نظر گرفته می‌شود.

دانشگاه لیون از دیگر دانشگاه‌هایی است که برای دانشجویان خود بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد. دانشگاه لیون برای دانشجویان ممتازی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، بورسیه‌ای به مبلغ هشتصد یورو در هر ماه و برای یک سال تحصیلی در نظر گرفته است.

بورسیه تحصیلی موسسه گرنوبل به دانشجویانی که پروژه یا پژوهش خاصی به دانشگاه ارائه می‌دهند، اعطا می‌شود. مبلغ این بورسیه پنج هزار یورو برای هر ترم است.

دانشگاه علوم پو به محصلان ممتاز این دانشگاه تعلق می‌گیرد. این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. مبلغ آن برای دانشجویان کارشناسی سه هزار تا دوازده هزار یورو و برای دانشجویان فوق لیسانس نیز مبلغی بالغ بر پنج هزار تا شانزده هزار یورو در نظر گرفته شده است. این بورسیه به دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به فرانسه آمده‌‌اند تعلق می‌گیرد.

علاوه بر دانشگاه‌ها بورسیه‌های تحصیلی دیگری نیز برای تحصیل در فرانسه وجود دارد.

اولین بورسیه، بورسیه‌ی تحصیلی ایفل است. این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است. افرادی که در مقطع فوق لیسانس این بورسیه را کسب می‌کنند، 1100 یورو کمک هزینه‌ی تحصیلی و دانشجویان دکترا 1400 یورو کمک هزینه‌ی تحصیلی دریافت می‌کنند. همچنین دانشجویانی که در اخذ این بورسیه موفق شده‌اند، می‌توانند از تخفیفاتی برای سفرهای بازگشت به وطن، سفرهای تفریحی و خدمات درمانی استفاده کنند. بورسیه‌ی ایفل از طرف وزارت خارجه‌ی فرانسه به دانشجویان بین‌الملل پرداخت می‌شود.

بورسیه‌ی ایل دو فرانسه نیز از دیگر بورسیه‌های در نظر گرفته شده توسط دولت این کشور است. این بورسیه به دانشجویان کارشناسی که سن آن‌ها بالای 30 سال است، ارائه می‌شود. کمک‌ هزینه‌ی تحصیلی این بورسیه ده هزار یورو برای یک سال تحصیلی (ده ماه) می‌باشد و افراد با استفاده از این بورسیه می‌توانند در دانشگاه‌های شهر پاریس تحصیل کنند.

بورسیه‌ای موسوم به بورسیه‌ی ای ان اس لیون برای دانشجوهای ممتاز بین‌الملل در نظر گرفته می‌شود. مبلغ این بورسیه هزار یورو برای یک سال تحصیلی است و به دانشجویان رشته‌های علوم، هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی اعطا می‌شود.

بورسیه‌ی Insead از دیگر بورسیه‌های فرانسه است که بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، رزومه‌ی قوی، حوزه‌های مطالعات قبلی و... به دانشجویان داده می‌شود. مبلغ این بورسیه چیزی بین پنج هزار تا بیست و پنج هزار یورو در سال است.

بورسیه‌ی دیگری دقیقا با شرایط بورسیه‌ی Insead وجود دارد. این بورسیه صرفاً در اختیار دانشجویان رشته‌ی MBA قرار می‌گیرد. مبلغ و شرایط اعطای بورسیه عیناً مانند قبل می‌باشد.

مطالب مرتبط