مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

جشن های دانشگاه ها در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در فرانسه- go2tr

فرانسه کشوری است که جشن‌های ملی بسیاری دارد که این جشن‌ها در دانشگاه‌ها نیز گرامی داشته می‌شوند. دانشجویان می‌توانند علاوه بر استفاده از برنامه‌های دانشگاه به شهر محل تحصیل خود رفته و از جشن‌ها لذت ببرند.

اولین جشن در فرانسه جشن آغاز سال نوی میلادی است که اکثر ما درباره‌ی مراسم‌ها و تعطیلات این جشن اطلاعاتی داریم.

پنج روز پس از جشن آغاز سال نو، جشن شاهان است. در این جشن علاوه بر پایکوبی مراسم‌ جالبی نیز اجرا می‌شود که شما نیز می‌توانید در کنار دوستان خود این مراسم را انجام دهید.

تعطیلات زمستانی مدارس به مدت دو هفته از 14 فوریه آغاز خواهد شد. این یک جشن برای دانش‌آموزان است.

جشن کارناوال یکی از جشن‌هایی است که مرکز آن شهر نیس در فرانسه است. این مراسم در روز عید پاک برگزار می‌شود. عید پاک نیز جشنی مذهبی است که همیشه در روز یکشنبه است و دوشنبه‌ی بعد از آن نیز یکی از تعطیلات رسمی در فرانسه است.

14 ژوئیه روز ملی فرانسه و تعطیل رسمی است. در این روز رژه‌ی بزرگ نظامی در خیابان شانزه‌لیزه برگزار می‌شود. 

اوت ماه تعطیلات تابستانی است که علاوه بر مراکز آموزشی بسیاری از شرکت‌ها، کارخانه‌ها و مغازه‌ها نیز به تعطیلات تابستانی می‌روند. همچنین روز 15 این ماه روز معراج حضرت مریم و تعطیل رسمی است.

جشن مردگان یکی دیگر از تعطیلات رسمی فرانسه می‌باشد. در این روز مردم به جشن و پایکوبی می‌پردازند و معتقدند ارواح عزیزانشان برای دیدار آن‌ها به خانه‌هایشان می‌آیند و برای همین هدایا و خوراکی‌های لذیذ روی یک میز می‌چینند و به شادمانی می‌پردازند.
 
 

 

مطالب مرتبط