موسسه اعزام دانشجو-بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به فرانسه- go2tr

بهتر است گردشگران قبل از هر سفری به خارج از کشور، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی در سفر به فرانسه، تزریق واکسن هپاتیت A توصیه شده است. بعضی واکسن ها طبق دستورالعمل CDC به طور عموم پیشنهاد می‌شود و بهتر است مسافران قبل از سفر به هرکشوری، خود را برای بیماری‌های دیفتری، کزاز، سرخک، اوریون، سرخجه و فلج اطفال واکسینه کنند. البته اگر قبلا این واکسن‌ها را زده اید برای انجام دوباره آن از مرکز بهداشت سوال کنید.
 واکسن هپاتیت A

استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می‌تواند باعث انتشار بیماری‌هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می­شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید. در مصرف آب و غذای خود در سفر به فرانسه مراقبت‌های لازم را انجام دهید.
 واکسن کزاز

نوعی باکتری که عامل بیماری کزاز است، در خاک، غبار و مدفوع حیوانات یافت می­شود. این باکتری از طریق یک بریدگی یا زخم باز به بدن انسان منتقل می­شود. زخم باز و سوراخ ‌شده عمیق ناشی از اشیای تیزی مثل چاقو یا تیغ، و یا زخم ناشی از زمین خوردن فرد را آلوده می‌کند. که در اغلب مسافرت‌ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورد. بنابراین تزریق واکسن کزاز توصیه می­شود.

واکسن دیفتری

دیفتری از نوع بیماری‌های عفونی است که گلو و بینی شخص بیمار، درگیر باکتری‌های عفونی می­شود و در صورت عدم درمان به موقع به قلب و سیستم عصبی آسیب می­رساند. درده درصد موارد، مبتلایان به این بیماری دچار مرگ می­شوند. سرایت این بیماری به آسانی صورت می­گیرد و بنابراین تزریق واکسن آن قبل از سفر به فرانسه پیشنهاد می­شود.

مطالب مرتبط