x
مشاوره مهاجرت:02143000021
گواهینامه و خرید ماشین در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گواهینامه و خرید ماشین در آلمان

گواهینامه و خرید ماشین در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما از دسته افرادی هستید که تازه گواهینامه دریافت کرده اید و به دنبال خرید خودرو هستید سایت‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید خودرو خریداری کنید. برای شروع خرید خودرو دست دوم می تواند یک انتخاب خوب باشد.

در صورتی که بخواهید گواهینامه ایرانی خود را به کشور آلمان تبدیل نمایید باید یک سری مراحل را به طور دقیق طی نمایید. در ابتدا باید گواهینامه خود را توسط یک مترجم رسمی به زبان آلمانی ترجمه کنید. افراد می بایست یک دوره کمک های اولیه را بگذرانند. در نظر داشته باشید که در این دوره به افراد آموزش داده می شود که روند رانندگی در کشور آلمان به چه صورتی است و باید چه نکاتی به طور دقیق رعایت شود.

تست بینایی در کشور آلمان بسیار مهم است و باید به طور دقیق به مرکزی که از سوی دولت این کشور برگزار می شود بروید و با پرداخت هزینه 12 یورویی از وضعیت چشم خود باخبر شوید.

برای تصویری که بر روی گواهینامه شما زده می شود نیاز است که عکس بیومتریک داشته باشید. در داخل شهرهای مختلف این کشور مکان هایی برای این کار وجود دارد که هزینه های ارزانتری را در بر می‌گیرد.

سپس باید به اداره راهنمایی و رانندگی بروید و اصل گواهینامه ایرانی به همراه ترجمه را نیز به همراه داشته باشید. در نظر داشته باشید که هزینه برای درخواست گواهینامه در حدود 40 یورو در نظر گرفته شده است. این کار باید در طول 2 الی 3 سال اول اقامت خود در کشور آلمان صورت بگیرد پس از این دوره روند پر هزینه تر خواهد بود.

از شما یک آزمون تئوری اخذ می شود که نسبتاً ساده و شکل محور است. پس از اینکه مدارک شما به اداره مربوطه ارائه شد نیاز است که یک الی دو هفته زمان بگذرد تا مجوز تبدیل گواهینامه ارسال شود. شما از تاریخ درخواست به مدت یک سال زمان دارید که در آزمون تئوری شرکت کنید.پس از قبولی در آزمون تئوری به یکی از آموزشگاه های رانندگی در این کشور رفته و خود را برای آزمون عملی آماده می کنید. هزینه ای که در این مسیر در بر گرفته می شود عموماً 100 الی 200 یورو متغیر است.

در نهایت در یک آزمون رانندگی عملی 30 دقیقه ای شرکت می‌کنید و می توانید گواهینامه اخذ نمایید.