x
مشاوره:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در آلمان- go2tr

خوابگاه در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در آلمان- go2tr

شرایط اقامت و زندگی یکی از عواملی است که در انتخاب کشور و شهر محل تحصیل تأثیر بسیاری دارد. معمولاً شهرهایی که دارای دانشگاه‌های ممتاز هستند  از امکانات خوبی برای اقامت دانشجویان برخوردارند و کم‌تر پیش می‌آید که دانشجویی به دلیل مشکل در اقامت از تحصیل در  آلمان باز بماند.

سالن‌های اقامت دائم آلمان برای دانشجویان در تمام دانشگاه‌های کشور آلمان موجود هستند. این سالن‌ها مقرون به صرفه‌ترین اقامتگاه برای دانشجویان هستند. علیرغم ظرفیت بالای این سالن‌ها لازم است در اسرع وقت درخواست خود را برای رزرو ارسال کنید چرا که میزان تقاضا برای این اقامتگاه‌ها بسیار زیاد است. بهترین فضا در این مجتمع‌ها وجود یک اتاق در هر طبقه به همراه سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه است. 

چنان‌چه خصوصی بودن فضای اقامت برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است می‌توانید در آپارتمان‌های دانشجویی که در آن‌ها یک تا دو نفر زندگی  می‌کنند ساکن شوید. قیمت این آپارتمان‌ها نسبت به سالن‌های اقامتی بالاتر است. آپارتمان‌های اجاره‌ای به دو صورت مبله و بدون اثاثیه وجود دارند. آپارتمان‌های بدون اثاثیه اجاره ‌بهای کم‌تری دارند اما برای یک زندگی موقت دانشجویی توصیه نمی‌شوند. قیمت اجاره‌ی آپارتمان‌ها به کیفیت ساختمان و موقعیت آن بستگی دارد که شما می‌توانید با یک هم‌اتاقی هزینه‌های خود را تقسیم کنید. برای درخواست این آپارتمان‌ها می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید یا به آژانس‌های مسکن مراجعه کرده و از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

نکته‌ای که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد این است که وضعیت اقامت شما باید پیش از مهاجرت به آلمان مشخص شود.