x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آلمان- go2tr

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آلمان- go2tr

تمامی‌دانشجویان هنگام ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان موظف هستند تحت پوشش بیمه‌های درمانی دانشجویی قرار گیرند. بدون قرارداد بیمه امکان ثبت نام در دانشگاه‌ها وجود ندارد. از نکات مهم و درخور توجه در خصوص انتخاب بیمه مناسب غیر دولتی آن است که شرکت‌های قابل اعتماد با تعرفه‌های مناسب و پوشش خدمات پزشکی متنوع را انتخاب نمود. گاهی برخی شرکت‌ها، قرارداد دانشجویانی را که در سال نخست بیمه، هزینه‌های پزشکی زیادی داشته‌اند، تمدید نمی‌کنند. لذا پیشنهاد می‌شود در صورتی که از ارائه خدمات شرکت بیمه خود مطمئن هستید با ثبت قراردادی چندساله، خیال خود را راحت نمایید. از سویی این قراردادها عموما با اطلاع رسانی یک ماهه قابل لغو هستند.

شرکت­‌های بیمه دولتی در آلمان موظف هستند، دانشجویان را تا پایان سی سالگی یا تا پایان چهاردهمین ترم تحصیلی در دانشگاه با تعرفه‌های دانشجویی بیمه کنند. اگر شما از سن سی سال گذشته اید یا در طول دوران تحصیل از  سن سی سالگی فراتر رفته اید  یا چهاردهمین ترم تحصیلی را تمام کرده اید و هنوز فارغ التحصیل نشده اید، می­توانید با پرداخت تعرفه‌های گران­تر به قرارداد خود با شرکت بیمه ادامه دهید.

در میان شرکت‌های ارائه دهنده بیمه خصوصی، شرکت یونیون که زیر مجموعه‌ی بیمه‌ی ویکتوریاست ، خدمات مناسبی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این شرکت در تمامی‌مقاطع به ارائه خدمات می‌پردازد.