x
مشاوره مهاجرت:02143000021
رشته های غیر پزشکی در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته های غیر پزشکی در آلمان

رشته های غیر پزشکی در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان بسیاری برای رشته‌های غیر پزشکی وارد دانشگاه‌های کشور آلمان می‌شوند که در ادامه به معرفی برخی از این رشته‌ها می‌پردازیم.

دانشجویانی که رشته علوم رایانه ای را برای لیسانس درآلمان انتخاب می‌کنند، بسیاری از فرصت‌های حرفه ای در صنعت و همچنین امکانات برای کار در آلمان و خارج از کشور را تجربه خواهند کرد. برنامه‌های کارشناسی علوم کامپیوتر در آلمان، اصول و مبانی ریاضی برای محاسبات را مورد بررسی قرار می‌دهددر آلمان، این رشته جزء محبوب ترین رشته‌های تحصیلی  بین دانشجویان بومی‌ و بین المللی است. این رشته در دانشگاه‌های مونیخ، دانشگاه تکنولوژی برلین، دانشگاه‌ هامبولت برلین و... ارائه می‌شود.

دانشگاه هنر شهر برلین یکی ار دانشگاه‌هایی‌ است که در آن می‌توانید در گرایش‌های مختلف هنر از جمله موسیقی، سینما، معماری و... تحصیل کنید. این دانشگاه شامل دانشکده‌های هنرهای تجسمی، دانشکده هنرهای نمایشی، دانشکده طراحی و دانشکده موسیقی است. دانشگاه هنر برلین معروف‌ترین مرکز برای تحصیل هنر است.برای تحصیل در این دانشگاه مدارک دوره‌ی متوسطه و مدرک Abitur آلمان مورد نیاز است. دانشجویان رشته‌هایی مانند معماری و مهندسی صدا با ارائه مدرک  Abitur می توانند پذیرش بگیرند. برای دوره‌های طراحی و ارتباط تصویری مدرک Abitur ارائه گردد .اما بدون ارائه مدرک نیز دانشجویان در صورت داشتن شرایط و استعداد‌های خاص پذیرفته می‌شوند. 

دانشگاه هنر اشتوتگارت نیز از دیگر مراکزی است که می‌توانید به تحصیل هنر در آن بپردازید.

دوره‌های مدیریت و تحصیل در آلمان  می‌توان در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان طی کرد. رشته‌ی مدیریت در آلمان از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردار است. در طی سال اول کارشناسی، دانشجویان مجموعه‌ای از ماژول‌های اصلی را پوشش می‌دهند ومبانی و دستورالعمل‌های پیشرفته موضوعات عمومی‌را یاد می‌گیرند .دانش‌آموزانی که دارای مدرک کارشناسی غیر مرتبط هستند ، باید در سال اول کارشناسی ، پیش نیازها را مطالعه کنند.

تحصیل در زیر شاخه‌های گروه هتل داری و توریسم کی از جذابترین گزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است . دانشجویانی که این رشته‌ها را انتخاب می‌کنند وارد این صنعت جذاب می‌شوند و جوانب مختلف هتلداری، توریسم و مهمان‌نوازی و مدیریت و برگزاری نمایشگاه، همایش، کنفرانس و … با موضوعیت علمی، تجاری یا سیاسی و یا حتی برگزاری رویدادهای فرهنگی و سنتی را می‌آموزند. دروس ارائه شده در این دوره‌ها شامل مفاهیم پایه‌ی مدیریتی در صنعت توریسم، رویدادها و هتلداری می‌شود که عموماً به صورت عملی و انجام پروژه‌های گروهی آموزش داده می‌شوند.

رشته داروسازی مانند دیگر زیر مجموعه‌های پزشکی، رشته محبوبی به حساب می آید  و آلمان کشور مناسبی برای تحصیل در رشته داروسازی در اتحادیه اروپا به حساب می‌آید؛ زیرا تحصیل در رشته داروسازی در این کشور رایگان است. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان در رشته داروسازی باید قبل از اقدام برای پذیرش در این رشته باید مدرک زبان آلمانی را در کشور خود اخد نمایندو پس از دوره زبان آلمانی و اخذ مدرک B2 و ارائه مدارک مورد نیاز دیگر می‌توانند برای پذیرش رشته داروسازی در دانشگاه آلمان اقدام کنند.