x
مشاوره:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در آلمان- go2tr

بورسیه تحصیلی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در آلمان- go2tr

بورسیه‌های تحصیلی در همه‌ی کشورها برای تشویق دانشجویان وجود دارد و آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. در آلمان هشت موسسه وجود دارد که بخش عمده‌ای از فعالیت‌هایشان به حمایت مالی از دانشجویان بین المللی اختصاص می‌یابد. دانشجویان با تأمین شرایطی مانند معدل بالا، ارائه‌ی مقاله و شرکت در سمینارهای مورد نظر این موسسه‌ها می‌توانند شانس خود را برای گرفتن بورسیه‌های تحصیلی بالا ببرند. برخی از بورسیه‌های کشور آلمان نیز توسط وزارت آموزش و پژوهش اجتماعی آلمان تأمین می‌شوند. در ادامه  برخی از بورسیه‌های تحصیلی را معرفی می‌کنیم.

بورسیه DAAD: این بورسیه به دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی اعطا می‌شود.

بورسیه اراسموس: این بورسیه برای دانشجویان بین الملل در اتحادیه‌ی اروپا در نظر گرفته شده است و توسط کمیسیون اروپا تأمین می‌شود. این بورسیه برای کمک ‌هزینه در زندگی و تحصیل در اروپا داده می‌شود.

بورسیه پزشکی نیز در آلمان وجود دارد که در بعضی از دانشگاه‌های علوم پزشکی به دانشجویان داده می‌شود. 

سه بورسیه‌ای که در بالا معرفی شدند، بورسیه‌های دولتی در آلمان هستند . در این کشور بورسیه‌های خصوصی نیز توسط موسساتی که درباره‌ی آن‌ها صحبت کردیم، داده می‌شوند.

بورسیه تحصیلی‌هاینریش بل به دانشجویان بین المللی در مقاطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکترا که در یکی از دانشگاه‌های معتبر آلمان تحصیل می‌کنند، اعطا می‌شود. 

بورسیه کنراد آدناور، بورسیه‌ای است که توسط بنیاد بورسیه به دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد و دکترا که سن آن‌ها کم‌تر از 30 سال باشد اعطا می‌شود. برای دریافت این بورسیه لازم است سطح علمی‌شما از حد متوسط بالاتر باشد و در فعالیت‌های اجتماعی کشور خود شرکت کرده باشید.

بورسیه تحصیلی Stipendium به دانشجویان بین المللی و بر اساس لیاقت آن‌ها داده می‌شود. برای کسب این بورسیه‌ها تنها استعداد شما و این که دانشجوی کشور آلمان باشید، مورد نظر است و ملیت و درآمد شما در این موضوع تأثیری ندارد.

ممکن است دانشگاه شما نیز بورسیه‌ها و کمک ‌هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان خود در نظر گرفته باشد که می‌توانید به صورت اینترنتی یا پرسش از مشاوران این موضوع را بررسی کنید. البته باید توجه داشته باشید که این بورسیه‌ها قادر به تأمین بخشی از هزینه‌های زندگی شما خواهد بود و به مدت محدود به شما داده می‌شود.