x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در آلمان- go2tr

جشن های دانشگاه ها در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در آلمان- go2tr

یکی از دلایل توریستی بودن کشور آلمان برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های مختلف در روزهای مختلف سال است. این جشن‌ها یکی از بهترین تفریحات برای دانشجویان بین الملل محسوب می‌شوند. ممکن است جشن در خود دانشگاه برگزار شود یا در سطح شهر بین عموم مردم باشد. این روزها لزوماً تعطیل رسمی‌نیستند اما مردم مراسم‌ها را برگزار می‌کنند. در ادامه برخی از این جشن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

فاشینگ
 
جشنی که در آن مردم، لباس دلقک‌ها را می‌پوشند و ماسک می‌زنند و یا گریم می‌کنند و در خیابان شادی‌کنان آواز می‌خوانند، این جشن در مونیخ و کلن دیدنی‌تر برگزار می‌شود. این جشن در ماه فوریه برگزار می‌شود.

هامبورگر دْم
 
بزرگ‌ترین فستیوال برگزار شده در شمال آلمان است. یک جور شهربازی سیار که در این فصل برپا می‌شود و شامل انواع و اقسام تفریحات و وسایل سرگرمی‌می‌شود که تمام مردم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند!

کیلر وْخه
 
این جشن در واقع یک مسابقه‌ی قایق‌های بادبانی است که هر سال در ژوئیه و در شهر کیِل برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی باخ
 
در این جشنواره ساخته‌های باخ موسیقیدان گرانقدر کلاسیک، توسط گروه‌های موسیقی آماتور و حرفه‌ای دوباره‌نوازی می‌شوند. برگزاری آن هر سال در لایپزیگ و در روز معراج عیسی مسیح صورت می‌گیرد.

اکتْبرفست
 
در این جشنواره به طور متوسط سالیانه ٥ میلیون نفر شرکت می‌کنند. اکتبرفست یک جشنواره‌ی فرهنگی هم هست، و بخش مهمی‌از فرهنگ باواریایی (باواریا یکی از ایالات آلمان است) را بازتاب می‌دهد. در این جشن انواع غذاها و تنقلات آلمانی سرو می‌شوند. مدت برگزاری آن هم هجده روز است.

جشنواره‌هایی مانند جشنواره‌ی فیلم برلین نیز در آلمان برگزار می‌شود. همچنین همه ساله در اکتبر بزرگترین نمایشگاه کتاب اروپا در فرانکفورت برگزار می‌شود.

جشن‌های فارغ التحصیلی نیز عضو جدا نشدنی دوران دانشجویی می‌باشند. این جشن‌ها به بهترین نحو ممکن برای دانشجویان آلمان برگزار می‌شود و یکی از پر خاطره‌ترین جشن‌ها برای دانشجویان این کشور به حساب می‌آید.