x
مشاوره مهاجرت:02143000021
بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به آلمان

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است گردشگران قبل از هر سفری به خارج از کشور، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی WHO امکان ابتلا به بیماری هپاتیت A در آلمان وجود دارد.  به طور عموم برای سفر به آلمان پیشنهاد می شود مسافران قبل از سفر در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه شوند. بهتر است مسافران واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) استعمال کنند. البته اگر قبلا این واکسن ها را زده اید، برای انجام دوباره آن از مرکز بهداشت سوال کنید.

واکسن هپاتیت A

استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می تواند باعث انتشار بیماری هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می­شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید. در مصرف آب و غذای خود در سفر به آلمان مراقبت های لازم را انجام دهید.

واکسن کزاز

نوعی باکتری که عامل بیماری کزاز است، در خاک، غبار و مدفوع حیوانات یافت می­شود. این باکتری از طریق یک بریدگی یا زخم باز به بدن انسان منتقل می­شود. زخم باز و سوراخ ‌شده عمیق ناشی از اشیای تیزی مثل چاقو یا تیغ، و یا زخم ناشی از زمین خوردن فرد را آلوده می‌­کند. که در اغلب مسافرت ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورد. بنابراین تزریق واکسن کزاز توصیه می­شود.