x
مشاوره مهاجرت:02143000021
توریسم مذهبی در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

توریسم مذهبی در آلمان

توریسم مذهبی در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اماکن مقدس و مذهبی مختلفی برای ادیان گوناگون در شهرهای مختلف آلمان وجود دارد.

حدود 45 مسجد بزرگ در شهر های آلمان قرار دارد، که در ذیل به چند نمونه از آنها اشاره کرده ایم:

- مسجد شوتیزینگschwetzingen mosque، در شهر شوتیزینگ آلمان، با معماری زیبا قدیمی ترین مسجد محسوب می‌شود  مربوط به سال 1779  است در حال حاضر به عنوان یک مسجد، فعالیت ندارد و رسومات مذهبی در آن اجرا نمی‌­شود.
 مسجد فریمن در مونیخ، این مسجد در 6 اکتبر 1967 تاسیس شده است ولی افتتاح آن در سال 1973 بود و از مساجد  خیلی قدیمی در آلمان محسوب می‌­شود.

- مسجد برلینberlin mosque ، در سال 1925 در برلین بنا شده است ، این مسجد در همان سال و همان جایی ساخته شد که مسجد وینسدورف در حملات نیروی هوایی تخریب شده بود. این مسجد دو مناره 27 متری دارد. در سفر به آلمان از حتماازاین مساجد بازدید کنید و با فرهنگ مسلمانان ساکن آلمان آشنا شوید.
 
 
- کنیسه جدید برلین، در قرن نوزدهم ساخته شد و به دلیل سبک مورایی آن، شبیه معماری الحمرا در گرانادا اسپانیا شناخته شده است. از لحاظ تاریخی، کنیسه جدید برای جمعیت رو به رشد یهودی در برلین ساخته شد و بعد از ساخت آن، بزرگترین کنیسه در آلمان محسوب می شود. این محل حتی میزبان کنسرت های عمومی بود که در یکی از آنها در سال 1930 آلبرت انیشتین حضور داشت.
 
 
- کلیسای جامع برلینberlin cathedral، این مسجد در قرن 15 میلادی به عنوان جایگاه عبادت کاتولیک­های رومی شناخته شد، پایه گذاری جدید این مسجد در سال 1905 به عنوان یک بنای تاریخی با معماری زیبا همزمان با به پایان رسیدن امپراتوری آلمان به پایان رسید و به همین دلیل Kaiserzeit یا زمان قیصر شناخته شد.
 
 
-کلیسای سنت پیتر، در سفر به آلمان، از این کلیسا دیدن کنید. این مسجد 229 پله دارد که وقتی به بالای گنبد آن برسید، در مقابل خود منظره ای پانورامیک از گستره شهر مونیخ را می­بینید و در یک روز آفتابی، حتی می توانید کوه های آلپ در دور دست­ها را نیز مشاهده کنید. 

-کلیسای کلنcologne cathedral، یک میراث جهانی بسیار مشهور از طرف یونسکو است. این کلیسا یک بنای مشهور از فرقه کاتولیک­های آلمان بوده و با سبک معماری گوتیک بنا شده است. این محل، جایگاه استقرار اسقف اعظم کلن و ادارۀ اسقف اعظم کلن است.