تحصیل رایگان در ایتالیا

شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا یکی از جستجوهای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا به شمار می‌رود. با توجه به اینکه سالانه افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خارجی هستند، یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل بین‌المللی یعنی تحصیل رایگان در ایتالیا را بررسی کنیم.

ایتالیا یکی از کشورهایی است که تمایل به جذب دانشجویان خارجی دارد. شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا بسیار مطلوب است با توجه به اینکه شما می‌توانید از مزایایی تحصیل رایگان یا تحصیل با هزینه پایین در این کشور بهره‌مند شوید یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در سطح بین‌المللی است.

تحصیل رایگان در ایتالیا برخلاف اکثر کشورها شامل مقطع کارشناسی نیز می‌شود.این موضوع یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می‌شود. شما با انتخاب ایتالیا برای تحصیل در سطح بین‌المللی می‌توانید از مزایایی دیگری مانند استفاده از بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری استفاده کنید.

همچنین دانشگاه‌های ایتالیا این امکان را فراهم کرده‌اند که شما بدون اینکه به مدرک زبان ایتالیایی احتیاج داشته باشید با تسلط بر زبان انگلیسی می‌توانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید.

افراد متقاضی تحصیل رایگان در ایتالیا برای تامین هزینه تحصیل اجازه‌ی کار در حین تحصیل را خواهند داشت. دانشجویان می‌توانند به صورت هفتگی ۲۰ ساعت کار کنند. تا بتوانند از این طریق هزینه‌های تحصیل خود را پوشش بدهند. دانشجویان مقطع دکتری علاوه بر این که می‌توانند از تحصیل رایگان در ایتالیا استفاده کنند. می‌توانند از بورسیه تحصیلی نیز بهره‌مند شوند. این موقعیت باعث می‌شود که این دانشجویان با استفاده از تسهیلات بورسیه رایگان بتوانند همه‌ی هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پوشش بدهند.

هزینه‌های تحصیل در کشور ایتالیا

یکی از مسائل جالب در رابطه با تحصیل رایگان در ایتالیا این است که قانون کشور تحصیل را برای همه اقشار جامعه امکان پذیر کرده است. در صورت دریافت هزینه تحصیل به شکلی است که با شرایط و در آمد دانشجو هم خوانی داشته باشد.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند تا بتوانند هزینه‌های حین تحصیل خود را پوشش بدهند. اخذ بورسیه تحصیلی ممکن است در بیشتر کشورها به سختی اتفاق بیافتد اما در کشور ایتالیا یک امکان خاص برای دانشجویان خارجی وجود دارد، تا بتوانند از بورسیه تحصیلی جدا از مواردی که به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیرد استفاده کنند. بدین ترتیب که دانشجویان خارجی که در ایتالیا مشغول به تحصیل هستند، از طریق استان محل سکونت خود برای تقاضای این بورسیه جدا از شرایط معدل و تحصیل اقدام کنند و با دریافت آن هزینه‌های زندگی خود را پوشش بدهند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی رایگان در کشور ایتالیا شامل افرادی می‌شود که رزومه قوی و درخشانی را ارائه بدهند. معمولا بورسیه تحصیلی رایگان به مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری تعلق می‌گیرد؛ البته برای مقطع کارشناسی هم امکان‌پذیر است .

آشنایی با بورسیه تحصیل رایگان در ایتالیا

بورسیه تحصیلی بوکونی که مزایایی آن شامل چشم‌پوشی از هزینه تحصیل به شکل کامل است. کشور ایتالیا نوعی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان متقاضی کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته است، که به UNIPV معروف است. کشور ایتالیا از سال ۱۹۹۶ تاکنون تصمیم گرفته است با دانشگاه‌های کشورهای در حال توسعه همکاری داشته باشد، که برای این امر بورسیه‌ای به نام CICOPS نام دارد. با توجه به اینکه زبان تحصیل در این کشور ایتالیایی است. تحصیل به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است و دریافت بورسیه در بعضی اوقات بدون ارائه مدرک زبان ایتالیایی ممکن است. دانشگاه کاتولینای ایتالیا نیز بورسیه‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته که حدود ۴۲٪ هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. بورسیه تحصیل رایگان در ایتالیا که در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان خارجی سراسر دنیا تعلق می‌گیرد DSU نام دارد. تحصیل در ایتالیا از نظر هزینه به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورها در اروپا قرار دارد.

در این رابطه پیشنهاد می‌شود مقالات مربوط به دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا و دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا را مطالعه فرمایید.

آیا دانشگاه های ایتالیا رایگان هستند ؟
دانشگاه های این کشور رایگان نیستند اما در صورتی که بتوانید بورسیه بگیرید امکان تحصیل ارزان یا رایگان وجود دارد.
آیا تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟
در برخی دانشگاها و رشته ها به زبان انگلیسی نیز می توانید تحصیل کنید.


22 دیدگاه برای “تحصیل رایگان در ایتالیا

  • امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   این که شما به این زبان تسلط دارید امتیاز خیلی خوبی محسوب می شود اما کافی نیست،شما باید حداقل مدرک دیپلم با معدل بالا را داشته باشید، به این نکته هم توجه کنید که اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی کمی دشوارتر از مقاطع ارشد و دکتری است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانسد با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
   ممنون از شما Go2tr

دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021