ایمن‌‌‌ترین و ناامن‌‌ترین خطوط هوایی جهان کدامند؟

0 821

امنیت هواپیما یکی از مهم‌ترین اجزای سفر را تشکیل می‌دهد و اطمینان از ایمنی خط پروازی همیشه می‌تواند لذت سفر را به جان آدمی بنشاند. با وجود داستان های غم انگیز اخیر، سفر هوایی همچنان امن ترین شکل مسافرت در دنیا به شمار می رود.
اگرچه سقوط هواپیما در روزگار مدرن ممکن است یک اتفاق عجیب به نظر برسد، اما نمی توان انکار کرد که بعضی از خطوط هوایی از ایمنی بیشتری برخودارند. وب سایت AirlineRatings، تعداد ۴۰۹ شرکت هواپیمایی بزرگ را مورد ارزیابی قرار داد که ببیند امن ترین و ناامن ترین هواپیمایی های جهان کدام ها هستند.

شرکت هوایی کانتاس

شرکت کانتاس در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد.این شرکت سومین شرکت قدیمی و فعال هواپیمایی جهان به‌شمار می ‌آید. دفتر مرکزی و مرکز عملیاتی شرکت کانتاس درفرودگاه سیدنی مستقر می ‌باشد. بخشی از سهام شرکت هواپیمایی کانتاس در بازاربورس اوراق بهادار استرالیا مبادله می‌شود. کانتاس، توانسته ۴ سال بدون رقیب، کمترین حادثه هوایی را داشته است.

شرکت هوایی ویرجین استرالیا

شرکت هوایی ویرجین استرالیا در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک ایرلاین ارزان قیمت با نام تجاری ویرجین بلو تاسیس شد. این شرکت در طول مدت فعالیت خود تا کنون از هیچ سقوط مرگباری گزارش نداده است.

شرکت هوایی ایرنیوزلند

ایرنیوزلند پس از یک دوره بحران مالی، در اوایل سال ۲۰۰۰ بهبود خوبی به دست آورد. ایرنیوزلند را برای سومین سال متوالی به عنوان بهترین ایرلاین جهان معرفی کرد. این شرکت هواپیمایی در طی چند دهه گذشته هیچ حادثه مهمی را تجربه نکرده است.

شرکت هوایی سوییس

ایرلاین بین المللی سوئیس در سال ۲۰۰۲ از بقایای یک شرکت ورشکسته تاسیس شد. در سال ۲۰۰۷، این شرکت به عضویت گروه لوفت هانزای آلمان درآمد. ایرلاین سوئیس در تاریخ خود هیچ تلفاتی نداشته است.

شرکت هوایی کی ال ام

هواپیمایی کی ال ام در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و معتبرترین نام ها در صنعت هواپیمایی به شمار می رود. با اینکه کی ال ام و ایر فرنس در سال ۲۰۰۴ با یکدیگر ادغام شدند، اما این دو شرکت تحت نام برندهای متفاوتی فعالیت می کنند. کی ال ام از ۴۰ سال گشته تاکنون هیچ سانحه هوایی مرگباری در پرونده خود ندارد.

شرکت هوایی ژاپن

ایرلاین ژاپن در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و بیش از ۶۰ سال به عنوان هواپیمایی ملی ژاپن فعالیت کرده است. در طول ۳۰ سال گذشته هیچ حادثه و سقوط مرگباری از این ایرلاین گزارش نشده است.

شرکت هوایی لوفت‌هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا مستقر در فرانکفورت، اخیرا به عنوان یکی از بهترین خطوط هوایی بین المللی شناخته شده است. لوفت هانزا از سال ۱۹۹۳ تا کنون هیچ حادثه مرگباری تجربه نکرده است.

شرکت هوایی قطر ایرویز

 قطرایرویز در سال ۲۰۰۴ شروع به کار کرده و تنها حوادث آن نیز به دو آتش سوزی یکی در سال ۲۰۰۷ و دیگری در سال ۲۰۱۷ محدود می شود. وقتی که دو هواپیما یکی در آشیانه هواپیما در دوبی و دیگری در فرودگاه بین المللی حَمَد در دوحه بر روی زمین دچار آسیب شدند. صرف نظر از این دو حادثه،  این ایرلاین سابقه پاکی در زمینه ایمنی پروازهایش دارد.

شرکت هوایی اتحاد ایرلانز

این ایرلاین اماراتی یک خط هوایی با کلاس بالا و با کیفیت است ، خدمات رفاهی که داخل هواپیماهای این ایرلاین ارائه می شود یکی از گرانترین و برترین ها است. جالب است که بدانید مسافران خطوط هوایی اتحاد می توانند در فاصله ۳۰۰۰۰ پایی جواهرات یا آثار هنری خریداری کنند.

شرکت هوایی امارات

خط هوایی امارات بار دیگر در لیست امن ترین ها جای گرفت. این خط هوایی سال گذشته ۱۵۶ مقصد به لیست مقاصد خود اضافه کرد.

ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان کدامند؟

یکی از اصولی‌ترین و مهم‌ترین معیارها در درجه‌بندی خطوط هوایی، میزان تلفات و مرگ‌ ومیر مسافران به نسبت کل هواپیماهای يک ایرلاین در نظر گرفته می‌شود. برخی از خطوط هوايي هرساله به‌عنوان ناامن‌ترین خطوط هوايي شناخته می‌شوند تا مسافرين شناخت كافي براي خرید بلیط هواپیما به‌خصوص در پروازهاي طولانی‌ مدت و پرواز خارجی داشته باشند.

يكي ديگر از ناامن‌ترین خطوط هوایی، خطوط هوايي چین می‌باشد.به هنگام سوارشدن مسافران در هواپيماهاي ایرلاین چین، در ظاهر امر همه‌چیز خوب و نرمال است اما هنگام روشن شدن موتور هواپیما و شروع پرواز، اتفاقات عجيبي رخ می‌دهد و در آن لحظه مسافران بايد بدانند كه يكي از پرخطرترين خطوط هوايي را به هنگام خرید بلیط هواپیما انتخاب کرده‌اند. بخصوص در پروازهای خارجی كه گاها مسيرها طولانی‌تر است و مسافران در پي خرید بلیط هواپیما خارجي  باقیمت مناسب هستند، این‌گونه خطوط هوايي به دليل داشتن قيمت مناسب‌تر در ليست انتخاب عده‌ای از مسافران قرار می‌گیرد، كه درنهایت ممكن است اين انتخاب منجر به اتفاقات ناخوشايندي گردد.

وبسایت AirlineRatings علاوه بر اینکه شرکت های امن جهان را معرفی کرده، پایین ترین رتبه ها از نظر امن بودن در سال ۲۰۱۸ را نیز ارائه داده است. شرکت های هواپیمایی زیر، تنها یک ستاره در این رتبه بندی دریافت کرده اند:

  • شرکت هواپیمایی حامل پرچم کره شمالی: ایر کریو | Air Koryo
  • شرکت هوایپمایی مستقر در سورینام: بلو وینگ ایرلاینز | Bluewing Airlines
  • شرکت هواپیمایی مستقر در اندونزی: تریگانا ایر سرویس | Trigana Air Service
  • ۴ شرکت هواپیمایی نپالی: بودا ایر (Buddha Air)، نپای ایرلاینز (Nepal Airlines)، تارا ایر (Tara Air) و یتی ایرلاینز (Yeti Airlines)
دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021