سالومه و سیدمحمد حسینی؛ از توهین به بازیگران تا یک متوهم سیاسی !

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط بهناز نوری

سیدمحمد حسینی مجری شناخته شده تلویزیون ایران که زمانی یکی از موفق‌ترین مجریان تلویزیونی بود، با مهاجرت به آمریکا و حضور در شبکه‌های تلویزیونی ایرانی زبان در آن کشور، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.حسینی این روزها آنقدر به جریانات سیاسی مدنظر در شبکه‌های ماهواره‌ای گره خورده که دیگر کسی او را به عنوان یک مجری و کمدین نمی‌شناسد بلکه بیشتر به عنوان یک متوهم سیاسی شناخته می‌شود.

وی در شبکه‌های ماهواره‌ای که فعالیت‌های سیاسی ضد ایران دارند، زمانی خود را به عنوان یک رهبر سیاسی معرفی کرد که توسط مردم انتخاب شده و قصد دارد در سیاست داخلی ایران تغییر ایجاد کند.سخنرانی‌های عجیب و همراه با ادبیات نامناسب، سیدمحمد حسینی را به مرور زمان در ذهن مردم به حاشیه برد.

حسینی بعد از مهاجرت نتوانست جایگاهی را که در ایران داشت، به دست بیاورد و حتی در مقطعی از زمان به دلیل مسائل سیاسی و امنیتی توسط پلیس آمریکا دستگیر شد. این در حالی است که برادر او سیدمرتضی حسینی همچنان در رسانه ملی فعال است. سیدمرتضی حسینی در مصاحبه‌ای در خصوص شخصیت و عملکرد سیدمحمد حسینی تأکید کرد: «برادر من امروز کثیف‌ترین آدم است.»

سالومه سیدنیا بازیگر سریال «مشق عشق» که در یکی از شبکه‌های استانی تلویزیون ایران تولید شده بود و همچنین خبرنگار روزنامه های «زن» و «ایران»، بعد از مهاجرت از ایران با راه‌اندازی برنامه «سالی تاک» در شبکه ماهواره ای «من و تو» فعالیت می‌کند. سالومه که مجری پشت صحنه اولین دوره برنامه «آکادمی گوگوش» بود، با سروش تهرانی به عنوان برنده این مسابقه آشنا و ازدواج کرد ولی بعد از ۵ سال از هم جدا شدند.

یکی از حاشیه‌های پررنگ سالومه درگیری با بهاره رهنما بازیگر ایرانی بود که بارها در فضای مجازی این بازیگر زن سینما، تئاتر و تلویزیون ایران را نقد و حتی مورد اهانت قرار داد. در نهایت بهاره رهنما نیز با استفاده از واژه «خوک وطن فروش» در استوری خود به نقد و اهانت‌های سالومه پاسخ داد.

البته درگیری با حسام نواب صفوی یکی دیگر از بازیگران ایرانی که در برنامه‌ای اعلام کرد «سالومه وقتی در ایران بود پیشنهاد دوستی به من داد و به دلیل اینکه من نپذیرفتم، این رفتارها را به تلافی انجام می‌دهد.»

اما این پایان کار نبود و در بهار سال جاری سالومه به بهنوش بختیاری درفضای مجازی اهانت کرد و این بار با واکنش بهنوش بختیاری مواجه شد.

سالومه همچنان با برنامه «سالی تاک» در شبکه من و تو به کار خود ادامه می دهد اما باید دید درگیری‌های بعدی سالومه با کدام بازیگران ایرانی خواهد بود.

اما یکی از جدیدترین مهاجرت‌های انجام شده که کم حاشیه هم نبوده، اختصاص به مهاجرت مزدک میرزایی گزارشگر فوتبالی تلویزیون ایران دارد.

میرزایی برای ادامه فعالیت خود حضور در شبکه ایران اینترنشنال را انتخاب کرده است؛ حضوری که به گفته مرتضی میرباقری معاون سازمان صدا و سیما یک اشتباه استراتژیک از سوی این گزارشگر تلویزیونی بوده است.

در کنار خبر مهاجرت مزدک میرزایی، صحبت‌هایی در خصوص اینکه وی آرشیو صدا و سیما را با خود به خارج از ایران منتقل کرده مطرح شد که معاون رسانه ملی این صحبت‌ها را تکذیب کرد.

هنوز مزدک میرزایی درباره چرایی مهاجرت و حضور خود در شبکه اینترنشنال صحبتی نکرده ولی در سخنان جواد خیابانی دیگر گزارشگر شناخته شده فوتبال ایران مبنی بر مشکلات معیشتی و اقتصادی برای گزارشگران فوتبالی، می‌توان به برخی دلایل مهاجرت میرزایی پی برد.

البته طی روزهای گذشته خبری مبنی بر راه‌اندازی برنامه فوتبالی «مثبت نود» توسط محمدحسین میثاقی به عنوان جایگزین برنامه تلویزیونی «نود» عادل فردوسی‌پور مطرح شد که در فضای مجازی واکنشی از سوی مزدک میرزایی منتشر شد.

البته برخی معتقدند که این پیام از سوی مزدک میرزایی نبوده بلکه به نام وی منتشر شده است ولی متن واکنش توئیتری منتسب به میرزایی این است: «میثاقی جان؛ گیرم مثبت نود هم راه انداختی. منهای شرافت و اخلاقت را چه میکنی؟»

هنوز پخش برنامه مزدک میرزایی در شبکه ماهواره‌ای اینترنشنال آغاز نشده و باید دید که روند فعالیت این گزارشگر شناخته شده ورزشی ایران در مهاجرت چگونه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید