شناسایی ۲۰۸۹ مورد جدید کرونا در کشور

آمار 19 فروردین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

سخنگوی وزارت بهداشت ازشناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید کرونا در کشور و انجام بیش از ۲۱۱ هزار تست تشخیص کرونا تا کنون خبر داد.

کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۰۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.

وی گفت: با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کرونا در کشور به ۶۲۵۸۹ نفر رسید.

به گفته جهانپور، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا کنون ۳۸۷۲ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند و دیگر در بین ما نیستند.

وی گفت: خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون ۲۷۰۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور افزود: ۳۹۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: تا کنون ۲۱۱ هزار و ۱۳۶ آزمایش تشخیص کرونادر کشور انجام شده است.

در پی بحران دنیاگیری بیماری کروناویروس در نقاط مختلف جهان، دنیاگیری کروناویروس در ایران به‌صورت رسمی در ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ تأیید شد.

روز چهارشنبه ۱۴ اسفند حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران گفت، شیوع ویروس جدید کرونا تقریباً تمامی استان‌های کشور را دربرگرفته است.

منشأ اصلی بروز این بیماری در ایران به درستی مشخص نیست. نخستین موارد تأیید شده از دنیاگیری جهانی بیماری کروناویروس کرونا در کشور در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ از قم گزارش شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران اعلام کرده‌است که یکی از اولین جان‌باختگان اعلام شده در قم، بازرگانی بود که سفرهایی به چین داشته‌است.

مینو محرز، عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت نیز منشأ احتمالی این بیماری را کارگران چینی شاغل در قم که به چین تردد داشته‌اند، دانسته‌است.

تخمین‌هایی که توسط محققان و صاحب‌نظران زده شده، از جمله تحقیقاتی در دانشگاه تورنتو، میزان ابتلا و مرگ و میر در جهان را بسیار بیشتر از آمار رسمی دانسته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021