محمدجواد ظریف: احتمال فاجعه وجود دارد !

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط بهناز نوری

جنگ در جریان است

حمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با شبکه «سی‌ان‌ان»، درباره احتمال وقوع جنگ میان ایران و آمریکا، یادآور شد: نمی‌توانید احتمال یک فاجعه را نادیده بگیرید اما همه باید برای اجتناب از جنگ تلاش کنیم. الان یک جنگ در جریان است، یک جنگ اقتصادی علیه مردم ایران که جمعیت غیرنظامی هدف قرار داده است.

وزیر امور خارجه ایران افزود: رئیس‌جمهور ترامپ به صورت رسمی گفته است که درگیر جنگ نظامی نیست، بلکه این یک جنگ اقتصادی است. جنگ اقتصادی چیزی نیست که به آن افتخار کنید. چراکه در یک جنگ نظامی، غیرنظامیان ممکن است خسارت جانبی باشند، اما در جنگ اقتصادی، غیرنظامیان هدف اصلی هستند.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا بر ضد قوانین بین المللی است، تأکید کرد: ما به فروش نفت خود ادامه خواهیم داد. راه‌هایی برای بهبود وضعیت خواهیم یافت، همانطور که دیده‌اید بازار ارز ما بعد از یکسال فراز و فرود، اکنون به ثبات رسیده و رو به بهبود است.

ظریف در بخش دیگری از سخنان خود درباره محدودیت‌های اعمال شده از سوی آمریکا در خصوص دیپلمات‌های ایرانی مستقر در نیویورک، یادآور شد: محدودیت‌هایی که علیه اعضای هیأت ما اعمال کرده‌اند، غیرانسانی است. فرزندان آن‌ها نمی‌توانند به مدرسه بروند، این غیرقابل قبول است. اقامت آن‌ها، به محله‌ای غیردیپلماتیک محدود شده است. این موارد بی‌سابقه و بر خلاف توافقنامه میزبانی از سازمان ملل است. ایالات متحده پذیرفت که افتخار میزبانی از سازمان ملل را داشته باشد و این مسأله با تعهدات و الزاماتی همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید