با کار در کویت میلیاردر شو!

104 16,670

با کار در کویت خواهید توانست در عرض چند سال میلیاردر شوید. کویت به کارگران دستمزدهای کلان می‌دهد. دلیل این امر نیز ارزش پول این کشور است. با یک حساب سرانگشتی می‌توان میزان درآمد کارگران دون‌پایه‌ی کویت را در یک سال چیزی بیشتر از نهصد میلیون (۹۰۰۰۰۰۰۰۰) تومان تخمین زد! 

مخاطب گرامی در عنوان این محتوا هیچ‌گونه اغراقی نشده است. افراد با انجام یک کار ساده (حتی کارگری)  و یا کاری که نیاز به تخصص نداشته باشد، خواهند توانست در ظرف مدت کوتاهی میلیون‌ها تومان درآمد کسب کنند.

کار در کویت و مهاجرت کاری به این کشور

اولین پول ارزشمند دنیا، دینار کویت (KWD) است. به همین افراد زیادی از کشورهای مختلف متقاضی کار در کویت هستند. اقتصاد این کشور به‌شدت وابسته به صادرات نفت است. فروش نفت و صادرات آن به کشورهای مختلف نزدیک به هشتاد درصد (۸۰%) از بودجه‌ی کشور کویت را تأمین می‌کند. کویت جمعیت کمی در مقابل درآمد سرانه‌ی بالا دارد. به همین جهت بیشتر مردم این کشور از رفاه بالایی برخوردارند. مردم کویت تمایل زیادی به تشریفات و تجملات دارند. کویتی‌ها به‌ندرت کارهای عملیاتی انجام می‌دهند.

کویت سالانه پذیرای تعداد زیادی از مهاجران کار است. بیشتر کارهای عملیاتی در این کشور توسط مهاجران انجام می‌شود. مهاجرانی که برای کار به این کشور سفر می‌کنند؛ می‌توانند به صورت نیروی کار ساده و یا متخصص وارد بازار کار شوند. تعدادی از ایرانی‌ها نیز سالانه به عنوان نیروی کار به کویت مهاجرت می‌کنند. ارزش بالای دینار کویت نسبت به ریال ایران عامل اصلی مهاجرت ایرانی‌ها برای کار در کویت است. 

حداقل دستمزد کارگران توسط دولت کویت تعیین شده است و هیچ کارفرمایی در این کشور نمی‌تواند، کمتر از این حداقل حقوق مشخص‌شده را به کارگر پرداخت کند. چنانچه کارفرمایان در کویت از این قانون تعدی کنند، توسط دولت کویت مجازات خواهند شد.

به نقل از وب سایت آنلاین قانون کار minimum

کار در کویت و حقوق وسوسه‌برانگیز آن

کار در کویت همچون دیگر کشورها به چند صورت انجام می‌گیرد. کار به‌صورت ساعتی، روزانه، قراردادی، استخدام در مراکز خصوصی و استخدام دولتی و… هرکدام از این انواع به‌کارگیری قوانین و دستمزد خاص خود را دارد. اکنون دو نمونه از انواع به‌کارگیری در کشور کویت را موردبررسی قرار می‌دهیم. دو نمونه که کمترین میزان دستمزد دریافتی در این کشور رادارند. 

ما در این مطلب میزان حقوق دریافتی دو نمونه کار را بررسی می کنیم؛ که حداقل حقوق دریافتی را در این کشور را دارند؛ کارگر روزمزد و کارگر ساعتی.

کار در کویت به‌صورت روزانه یا همان روزمزد با درآمد عالی

به‌کارگیری روزانه یا کارگر روزمزد یکی از انواع مشاغل کویت است. کارگر روزمزدی یعنی در پایان همان روز کاری، دستمزد خود را دریافت می‌کند. کارگران روزمزد کمترین میزان درآمد را در کشور کویت دارند. جالب است بدانید، این افراد معمولاً نیروی کار ساده تلقی می‌شوند؛ یعنی به هیچ‌گونه تخصص و یا مهارتی نیاز ندارند. این افراد روزانه شصت (۶۰) الی هفتاد (۷۰) دینار کویت دریافت می‌کنند. این مبلغ چیزی معادل صد و هشتاد (۱۸۰) الی دویست و ده (۲۱۰) دلار آمریکا در روز است. همچنین این مبلغ در محاسبه‌ی  یک ماه کاری سی روزه رقمی معادل پنج هزار و چهارصد (۵۴۰۰) الی شش هزار و سیصد (۶۳۰۰) دلار آمریکا می‌شود. لازم است بدانید؛ این مقدار دلار در تبدیل به پول ایران بیش از صد و چهل میلیون تومان می‌شود.

کار در کویت به‌صورت ساعتی

کار در کویت به‌صورت ساعتی یکی دیگر از انواع به‌کارگیری است. کمترین درآمد در این کشور به کار ساعتی تعلق می‌گیرید. افراد در این شغل‌ها ساعتی چهار الی پنج دینار کویت دریافت می‌کنند. همچنین آنها  مجاز هستند؛ روزانه دوازده ساعت کار کنند. این درآمد در روز چهل هشت الی شصت دینار می‌شود. ما میانگین پنجاه دینار درآمد روزانه را محاسبه می‌کنیم. این مبلغ در ماه چیزی حدود هزار و پانصد (۱۵۰۰) دینار کویت و چهار هزار و پانصد (۴۵۰۰) دلار آمریکا است. چهار هزار و پانصد دلار در آمریکا رقمی بیش از صد و دو میلیون تومان در ماه می‌شود!

این مقدار درآمد برای مشاغل ساده است. مشاغلی که نیازی به تخصص و یا حرفه ندارد. افرادی که تخصص و مهارت دارند. مسلماً خواهند توانست درآمدهای بالاتر با رقم‌های نجومی داشته باشند.

کار در کویت و حقوق شگفت‌انگیز آن

کار در کویت برای مردم بسیاری از کشورها وسوسه‌انگیز است. حقوق در کویت معمولاً مشابه یا بیشتر از دستمزد کشورهای غربی است. به‌علاوه در این کشور میزان مالیات بر درآمد شخصی صفراست. این بدان معنا است؛ که کارگران در مقابل حقوقی که دریافت می‌کنند، هیچ‌گونه مالیاتی به این کشور پرداخت نخواهند کرد. به همین جهت  کارگران درآمد خالص بسیار بالایی خواهند داشت. این امر یکی از جذابیت‌های مهم کار در کویت محسوب می‌شود. درگذشته، بسته‌های پاداش بسیاری برای کارگران در نظر گرفته می‌شد. بسته‌هایی همچون: حقوق پایه، کمک‌هزینه‌ی رفت‌وآمد، کمک‌هزینه‌ی مسکن، پوشش مخارج پزشکی، تحصیل رایگان برای کودکان و بلیت هواپیما برای برگشت به منزل؛ اما امروزه کارفرمایان تمایل دارند، فقط حقوق خالص به کارمندان و یا کارگران خود بپردازند. به همین جهت حقوق دریافتی مبلغ بالایی می‌شود؛ که همه‌ی موارد فوق را پوشش دهد. اگرچه برخی از کارفرمایان کویتی هنوز پاداش‌ها و بسته‌های حمایتی برای کارکنان خود در نظر می‌گیرند.

حقوق پرداختی در کشور کویت مشابه میزان دستمزد بسیاری از کشورهای اروپایی است؛ این امر در حالی رخ می‌دهد؛ که مالیات بر درآمد شخصی در این کشور صفر است.

کار در کویت و دریافت پاداش به‌غیراز حقوق ماهیانه!

به افرادی که به‌کار در کویت مشغول هستند، علاوه بر حقوق مشخص ماهیانه، پاداش تعلق می‌گیرد.

طبق قوانین کاری کویت به کارگران و کارکنان خارجی در پایان قرارداد کاری مبلغی به‌عنوان پاداش داده می‌شود. پاداش معمولاً بر اساس آخرین حقوق پایه محاسبه می‌شود. چنانچه کارگر و یا کارمند خارجی مدت طولانی در کویت کارکرده باشد. مقدار پاداش می‌تواند، مبلغ قابل‌توجهی باشد. بسیاری از کارکنان و کارگران خارجی موفق می‌شوند در پایان قرارداد کاری خود علاوه بر حقوق ثابت مقدار قابل‌توجهی پول کسب کنند. لازم است بدانید، که پاداش پایان قرارداد که طبق قانون کویت باید به کارگران مهاجر پرداخت شود، هیچ‌گونه منافاتی با  بیمه ندارد. این پاداش به‌عنوان نوعی “تشکر” جهت خدمات کارگر خارجی به دولت کویت پرداخت می‌شود. پاداش پایان قرارداد در کویت تحت عنوان مزایای خدمات نیز شناخته می‌شود.

گاهی ممکن است پرداخت حقوق در برخی از شرکت‌های عربی با تأخیر همراه باشد. در این شرایط کارکنان و یا کارگران باید صبور باشند. درنهایت شرکت‌ها طبق قانون موظف به پرداخت حقوق و پاداش هستند.

کار در کویت و نحوه‌ی محاسبه‌ی پاداش کارگران و کارکنان خارجی

ساختار پاداش در کویت به‌طورمعمول مبتنی بر سال‌های خدمت است؛ به‌طوری‌که بیشتر شرکت‌های خصوصی ملزم به ارائه نوعی پاداش جهت تشکر از کارگر برای سابقه‌ی کار در آن کشور هستند؛ بااین‌حال احتمال دارد، این قانون همیشه اجرا نشود. چراکه بعضی شرکت‌ها قوانین مربوط به خود را دارد به‌عنوان نمونه؛ کارگر و یا کارکنان خارجی باید بیش از یک سال در شرکت و یا اداره‌ی مربوطه کارکرده باشند. در این شرایط کارفرمایان موظف خواهند بود حقوق ثابت به همراه مزایای پایان خدمت و یا همان پاداش را به کارگران خودپرداخت کنند. هرچه سابقه‌ی کار افراد در شرکت و یا اداره‌ی مربوطه بیشتر باشد؛ به سود کارگر است. زیرا؛ نه تنها میزان پاداش زیادتر است بلکه پرداخت آن توسط کارفرمایان قابل‌اجراتر و تضمین‌شده‌تر خواهد بود. این مبلغ معمولاً بر اساس حداقل ۲۱ روز از آخرین حقوق نهایی کارمند پرداخت می‌شود.

درکشور کویت، پاداش مبتنی بر سابقه‌ی کار و سال‌های خدمت محاسبه می‌گردد. برای دریافت پاداش شخص باید بیش از یک الی دو سال در شرکت مربوطه کار کرده باشد.

کار در کویت و قوانین مربوط به مرخصی با حقوق

افرادی که مشغول کار در کویت هستند؛ می‌توانند از مرخصی‌های قانونی خود استفاده کنند. در کویت کارگران مجاز به گرفتن سی (۳۰) روز مرخصی با حقوق هستند. در صورت مریض بودن و مرخصی گرفتن حقوق کارگر قطع نخواهد شد. به عبارتی در زمان بیماری کارکنان و کارگران حق استفاده از مرخصی با حقوق را خواهند داشت. همچنین زنان در این کشور از مرخصی همراه با حقوق سی (۳۰) روز قبل از زایمان و چهل و پنج (۴۵) روز بعدازآن برخوردار می‌شوند.

افرادی که در کویت کار می کنند، دارای ۳۰ روز مرخصی قانونی و همراه باحقوق در سال هستند.

مقررات قوانین مرخصی

مقررات کاری در این کشور مشمول قوانین مرخصی دیگری نیز می‌شود. به‌عنوان نمونه؛ کارگری که دو سال مداوم در یک شرکت کار کند می‌تواند، درخواست مرخصی حج کند. کارفرما موظف است؛ مرخصی با حقوق برای وی در نظر بگیرد، مشروط بر اینکه قبلاً عمل حج و زیارت کعبه را انجام نداده باشد. همچنین در صورت فوت خویشاوندان نزدیک (والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند، نوه یا خواهر و برادر) کارگر حق دارد سه روز کامل مرخصی همراه با حقوق بگیرد. همچنین زن کارگر مسلمان، که شوهرش فوت‌شده باشد، خواهد توانست از چهار ماه و ده روز مرخصی همراه با حقوق استفاده کند.

تعطیلات رسمی در این کشور چند روز است؟

هنگام کار دراین کشور باید این نکته در نظر گرفته شود که کارگران و یا کارکنان در این کشور علاوه بر سی (۳۰) روز مرخصی با حقوق، دارای سیزده (۱۳) روز تعطیلی رسمی هستند. در بیشتر شرکت‌ها پنج شنبه و جمعه روز تعطیل است؛ اما در شرکت‌های بین‌المللی معمولاً شنبه و یکشنبه را به‌عنوان روز تعطیل انتخاب می‌کنند. البته ناگفته نماند، که برخی دیگر از این شرکت‌ها جمعه و شنبه را تعطیل اعلام می‌کنند؛ اما اغلب برای شرکت‌های بین‌المللی تعطیل کردن روز شنبه انتخاب محبوب‌تری است. زیرا روز شنبه اکثر شرکت‌های بین‌المللی دنیا تعطیل هستند. درنتیجه شرکت‌ها ازلحاظ اقتصادی ضرری به خاطر تعطیلی متحمل نمی‌شوند.

روزهای تعطیل رسمی در این کشور

در این کشور سیزده روز تعطیلی رسمی وجود دارد. در این سیزده روز حقوق کارگر محفوظ است. روزهای تعطیلی تعیین‌شده به‌قرار زیر است.

 • عید سعید هجرت: یک روز
 • معراج پیامبر (ص): یک روز
 • عید سعید فطر: سه روز
 • روز عرفات: یک روز
 • عید سعید قربان: سه روز
 • سالروز میلاد پیامبر: یک روز
 • روز ملی کویت که در ۲۵ فوریه است: یک روز
 • روز آزادی که در ۲۶ فوریه است: یک روز
 • سال نو مسیحی یا گرگوری (میلادی) که در یک ژانویه است: یک روز

در صورتی که به درخواست کارفرما، کارگر در یکی از این ایام تعطیل به انجام کار بپردازد؛ کارفرما موظف است پاداشی دو برابر دستمزد کارگر به او پرداخت کرده و یک روز مرخصی همراه با حقوق به وی دهد.

جهت مطالعه ی مطلب قربانی های اول کرونا؛ پنج ارز برتر دنیا لطفا کلیک کنید.

نحوه‌ی محاسبه‌ی اضافه‌کاری در این کشور

چگونگی کار در این کشور بسته به خط‌ مشی شرکت‌های مختلف است. در این کشور ساعت کاری در هفته بین چهل (۴۰) الی (۴۸) ساعت است. ساعات شروع کار معمولاً از هشت و نیم (۸/۳۰) صبح تا پنج و نیم (۵/۳۰) بعدازظهر و یا از نه (۹) صبح تا شش (۶) بعدازظهر متغیر است. همچنین در ماه مبارک رمضان ساعت کاری این کشور از نه ساعت به شش ساعت کاهش می‌یابد. به‌علاوه کارگران پس از پنج ساعت کار می‌توانند، یک ساعت استراحت کنند. چنانچه کارگران بیشتر از چهل و هشت (۴۸) ساعت کار کنند؛ اضافه‌کاری محسوب می‌شود. همچنین دستمزد اضافه‌کاری با نرخ بیست و پنج (۲۵%) محاسبه می‌شود. ساعت اضافه‌کاری در این کشور نباید بیش از دو ساعت در روز باشد. بهتر است بدانید که ساعت کاری زنان در این کشور کمتر از ساعات کاری مردان است.

ساعات کاری در کویت ۴۸ ساعت درهفته است؛ چنانچه کارگر بیش از ۴۸ ساعت در هفته کار کنند، اضافه کاری محسوب می شود.

کار در کویت با شرایط ایده آل

همان‌طور که ملاحظه کردید. اشخاصی که مشغول کار در کشور کویت هستند، علاوه بر دریافت دستمزد بالا از قوانین حمایتی زیادی نیز برخوردارند. پاداش‌ها و مرخصی‌ها و دیگر مزایا می‌تواند، شرایط مناسبی را برای نیروی کار فراهم کند. شرایطی که ایده آل باشد. نظر شما چیست؟ آیا کار در کویت خواهد توانست در این برهه‌ی زمانی به سود نیروی کار باشد.؟! لطفاً ما را از نظرات صمیمانه‌ی خود محروم نکنید.

هر آنچه که لازم است در مورد مهاجرت به کشور کویت بدانید.

مقاله های مرتبط:

مهاجرت به سرمین گلادیاتورها؛ ایتالیا

فقط با یک ساک مهاجرت کن!

سنت کیتس و نویس پناهگاه مفسدان اقتصادی ایران!

مهاجرت به کلمبیا بهشت گمشده ی صد سال تنهایی!

مهاجرت به ۵ کشور دنیا؛ که شما را پولدار خواهد کرد

راه های تشخیص موسسات مهاجرتی قانونی از غیرقانونی و جعلی را بشناسید.

قدیمی ترین دانشگاه های جهان؛ حقایق جذاب شنیده نشده!

منابع:

al-bab

Salaryexplorer

Solidaritycenter

Justlanded

Cloudpay

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
104 نظرات
 1. Esmael bevrani می گوید

  من یک متخصص معدن هستم در امور تولید مصالح مثل بهره برداری از معادن سنگ. تولید مصالح ساختمانی به صورت کلان نصب ماشین آلات مربوطه. بازسازی ماشین آلات آن مثل دستگاه های سنگ شکن و استاندارد کردن کل مصالح. در کشورهای مخطلف کار کردم مثل کشور های آفریقایی و اسیای م همچنین در بزرگترین پروژه های ایران زمین کار کردم و حالا هم مشغول به کار هستم بعنوان مشاور تولید مصالح در یک پروژه سد سازی.

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز موفق باشید.البته با کار در کویت و مهارتی که دارید موفق تر خواهید شد انشالله.
   شما میتونید برای کسب اطلاع دقیق تر با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

   1. میلاد می گوید

    سلام و‌ وقت بخیر و خسته نباشید. بنده مهندسی عمران رو دارم با سابقه کار مرتبط ایلس ندارم. بده فامیل کویتی در خوده کویت داریم. ولی تا جایی که خبر دارم هیچ ویزایی به ایرانیا نمیدن. امکانش هست راهنمایی کنید؟ ممنون میشم. بنده علاقمند به مار و زندگی در کویت هستم

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام دوست عزیز
     برای گرفتن راهنمایی دقیق لطفا با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

     1. حسین می گوید

      سلام پایین ترین حقوق تو کویت چند دیناره

     2. بهنام می گوید

      درود…چرا سایت های دیگه حقوق کارگر در کویت را خییییلی پایین تراز این مبلغ ک شما فرمودین نوشتن؟؟

     3. آرینا صادقی می گوید

      سلام اطلاعات این محتوا براساس منابعی هست که در پایین صفحه درج شده است.همچنین مقدار حقوق محاسبه شده طبق اعلام وزارت کار کویت است. بنده مطلع نیستم اطلاعات سایر سایت ها از کدام منابع است. سپاسگزارم از ثبت نظراتتون.

   2. ارش می گوید

    سلام
    من در دانشگاه مدرک کارشناسی حسابداری گرفتم و اکنون بغیر از کشاورزی حرفه خاصی بلد نیستم لطفا راهنمایی بکنید که از چه طریق و با صرف چه مقدار هزینه میتوانم وارد بازار کار کویت شوم

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام دوست عزیز
     برای کسب مشاوره و راهنمایی لطفا با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

 2. سارا می گوید

  عالی ممنونم ?????

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام ممنونم.

 3. نهایت می گوید

  مرسی خانم صادقی از مطالب خوبتون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   سپاسگزارم دوست عزیز

   1. رضا می گوید

    سلام کار در کویت از قطر بهتره

 4. سارینا می گوید

  سلام وقت تون بخیر می خواستم بدونم هزینه ی زندگی در کویت با توجه به درآمد مردم (مهاجرین ایرانی )به صرفه هست یا نه؟؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   بله باتوجه به اینکه شما با دینار حقوق دریافت خواهید کرد، هزینه ها نسبت به درآمد کمتره به عنوان نمونه هزینه ی یک پرس غذادر بهترین رستوران کویت همراه با نوشیدنی فقط ۳ دینار است. این درحالی است که ما در این محتوا حداقل درآمد یک شخص رو محاسبه کردیم یعنی اگر افراد با یک مهارت و یا تخصص خاصی اقدام به مهاجرت کنند این مبلغ درآمد چند برابر خواهد شد. برای کسب اطلاعات دقیق تر می تونید با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

 5. حسینی می گوید

  سلام و عرض ادب خانم صادقی
  میشه بفرمایید آیا واقعا کویت ایرانی ها رو برای کار میپذیره یا خیر؟ برای اقدام واقعا شانس برای قبولی هست؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   بله حتما امکانش هست. با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید، کاملا راهنماییتون می کنند.

   1. محمد می گوید

    سلام می خواستم بدونم با مدرک دیپلم میشه در کویت آشنا پیدا کرد و در شرکت کار کنیم با حقوق ۱۰۰ دینار

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام
     حقوق هادر کویت متغیرند، اما همان‌طور که در مطلب مشاهده کردید ما میزان حقوق نیروی کار ساده را محاسبه کرده بودیم. بنابراین چنانچه خواهان کار در این کشور باشید دستیابی به چنین حقوقی دور از ذهن نیست.

     1. محمد می گوید

      باید زبان بلد باشیم تا در این کشور کار کنیم بعد کویت به ایرانیا اقامت کاری می دند چند ساله است

     2. آرینا صادقی می گوید

      سلام
      تسلط بر زبان به کاری که می خواهید انجام بدهید بستگی دارد. معمولا ویزای کار در ابتدا یک ساله یا دو ساله است.

  2. آرینا صادقی می گوید

   سلام حتما میپذیره با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید. راهنماییتون می کنند

 6. محمد می گوید

  سلام تا اونجایی که میدونم کشور کویت در حال حاضر وضعیت دیپلماتیک خوبی با ایران نداره …و برای کار در کویت حتما باید تخصص خاص با سابقه زیاد داشته باشیم….شمار راهی رو بلد هستین که نیروی کار بگیره؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   به روابط دولت ها کاری نداریم. حتما راهی برای کار کردن در کویت برای نیروی ساده و یا ماهر وجود داره لطفا برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

   1. محمد می گوید

    سلام بعد چه طور باید کار در کویت را پیدا کرد با حقوق خوب

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام
     افراد می توانند از طریق موسسات کاریابی معتبر و وب سایت های رسمی کاریابی اقدام به کاریابی کنند.

     1. محمد می گوید

      سلام بعد اگه به گارگر ساده روزی ۶۰ الی ۷۰ دینار بدند به پول ایران میشه روزی ۳ تا ۴ میلیون

     2. آرینا صادقی می گوید

      با محاسبه ی نرخ امروز دینار کویت تقریبا بیش از ۳ میلیون تومن خواهد شد.

 7. حمید می گوید

  درود بر شما بنده کارم ماشین آلات ساختمانی هست و میخواستم بدونم شرایط پر کویت به چه صورته پر خصوص حرفه بنده؟لازم به ذکر هست که ۲۰سال سابقه کار دارم

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   چنانچه شما با توجه به حرفه ای که دارید قصد کار کردن در کویت رو دارید بهتره با مشاوره GO2TR تماس بگیرد تا مطابق با شرایطتون بهترین اطلاعات رو دریافت کنید.

 8. نوید بحرینی می گوید

  سلام روزبخیر… کلا درمورد کارگران بود!شرایط کار برا مهندسین برق چجوره و اینکه چه شرایطی باید داشته باشیم که استخدام بشیم!؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست من
   بله در مقاله عرض کردم که دو نوع شغل رو که کمترین درآمد رو دارند مورد بررسی قرار دادیم. مشاغلی مثل مهندسی، پرستاری، معلمی و… دریافتی بسیار بالاتری خواهند داشت. شما برای کسب اطلاعات دقیقتر بهتره با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

   1. محمد می گوید

    سلام بعد کار در عربستان بهتره یا کویت از نظر حقوق

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام
     بستگی دارد که ازچه لحاظ به موضوع نگاه کنید. ولی به لحاظ درآمدی کارگر ساده در عربستان ماهیانه ۸۰۰ دلار درآمد دارد. البته این رقم برای کارگر داخلی صدق میکند.

   2. محمد می گوید

    سلام الان هر دینار کویت چنده

  2. porya می گوید

   سلام خیلی مطلب خوبی بود میخواستم ببینم شرایط زبان هم میخواد ؟
   و اینکه واسه کسانی که معماری خوندن چطوریه ؟

   1. آرینا صادقی می گوید

    سلام دوست عزیز
    شما برای کسب اطلاع دقیق تر با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

 9. Tofigh می گوید

  سلام خانم صادقی
  خواستم ببینم که کشور کویت آرایشگر مرد میپذیره
  بعد اگه چه کار هایی باید انجام داد??

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   بله حتما امکان مهاجرت کاری برای شما هم وجودداره لطفا با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید. شرایط رو کامل خدمتتون توضیح خواهند داد.

   1. رضا می گوید

    سلام بعد زندگی در کویت سخت نیست خرج زندگی بالاست نسبت به ایران بالاتره

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام
     درآمد چندین برابر هزینه ی زندگی در این کشور است.

     1. مرتضی می گوید

      سلام بعد اقامت میشه گرفت در این کشور بعد خونه ماشین بعد میدند اقامت چند ساله است

     2. آرینا صادقی می گوید

      سلام دوست من بعد از چند سال اقامت کاری میتونید اقامت دایم بگیرید.

 10. فاطمه می گوید

  سلام رشته طراحی لباس درامدی داره ؟؟؟
  هزینه مهاجرت تقریبی ممنون میشم بگین

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام عزیزم
   برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه ی تخصصی که دارید بهتره با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید حتما دقیق راهنمایی خواهید شد.

   1. حسین می گوید

    سلام با مدرک دیپلم کار پیدا میشه در کویت روزی ۲۰۰ دینار

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام دوست من با مدرک دیپلم هم میشه به عنوان نیروی کار ساده مشغول به کار شد.

     1. حسین می گوید

      سلام با این مدرک دیپلم میشه کاری پیدا کرد روزی ۲۰۰ دینار هست

     2. رضا می گوید

      سلام با مدرک دیپلم باید تو کویت کارگری کنیم

 11. Reza می گوید

  سلام متوسط حقوق پزشک در کویت چقدره؟؟
  و آیا میشه مهاجرت کاری ۱ الی ۲ دوساله گرفت؟؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست من
   لطفا اطلاعات کامل رو از مشاوره های GO2TR بگیرید.

 12. منصور می گوید

  درود.خسته نباشيد.من خودم ساكن كويت هستم.اگرواقعن اين حقوقهايي كه ميگيدصحت داردمتعلق به كدوم شركتهاهستند.موردديگه اي كه وجودداره ويزاي كاركويت هست كه به سختي به ايرانيهاميدندواگربشه دراوردهزينش باپارتي خيلي بالاست.

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   تمام مطالبی که در این محتوا ذکر شده براساس منابع معتبر هستند. منابعی که در پایان محتوا ثبت شده است. این منابع مقدار حقوق مشاغل مختلف رو ذکر کرده است. ما مسولیتی در قبال معرفی شرکت نداریم اما بهتره اینکه از داخل ایران شرکت رو انتخاب کنید و با ارسال مدارک از اونها پذیرش بگیرید در این صورت در آینده برای اخذ ویزا و دریافت حقوق طبق قانون کار کویت مشکلی نخواهید داشت. البته باز هم تاکید می کنم اطلاعاتی که در این کامنت برای شما گذاشتم خیلی سطحی است شما برای کسب اطلاعات دقیق و روشن میتونید با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

 13. حسینی می گوید

  خیلی ممنونم. حتما

  1. آرینا صادقی می گوید

   موفق و شاد کام باشید.

 14. Miad os می گوید

  خیلی ممنون بابت مطالب مفید

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست من
   ممنون از ثبت نظراتتون.

 15. سیفعلی فیکری(فکری) می گوید

  سلام؛گئجه ز خئیر.
  ببخشید ، کار رانندگی سنگین و پایه یک و موتورسیکلت،
  و همچنین کار کمک بهیار بیمارستان در کویت موجوده ؟!

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام برای کسب اطلاعات دقیق با مشاوره های گو تو تی آر تماس بگیرید.

 16. سیفعلی فیکری(فکری) می گوید

  خیلی ممنون از لطفتون.
  شب خوش و بخیر!

  1. آرینا صادقی می گوید

   خواهش می کنم. شب شما هم خوش

 17. یونس می گوید

  سلام چطور میشه به کویت برای کار رفت الان که کویت به ایرانی ها ویزای کار نمیده

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز برای کسب اطلاعات دقیق با مشاوره های GO2TR تماس بگیرد. حتما راهنماییتون می کنند.

 18. حسام می گوید

  در مورد مباحث مربوط به کسی که لیسانس مهندسی کامپیوتر داره اطلاعاتی داری؟!
  از نظر حقوق
  نیاز به این رشته و…

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات دقیق لطفا با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید حتما شما رو راهنمایی خواهند کرد.

 19. سید سهراب نوذرپور می گوید

  سلام و درود بر شما
  ضمن روز بخیر و سپاس ، من دکتر دندانپزشکم و بعد از ۳۰ سال کار اواخر امسال (۱۳۹۹ ) بازنشسته میشوم
  دوست دارم بعد از این در کشور کویت به شغل و کار درمان دندانپزشکی ادامه دهم .
  لطفا از نظر قوانین و مقررات کویت مرا راهنمایی کنید

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام بزرگوار
   لطفا برای کسب اطلاعات دقیق با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید. حتما راهکارهای مناسب رو در اختیارتون خواهند گذاشت.

   1. رضا می گوید

    سلام بعد برای کار با حقوق بالا کدام کشور خوبه از همه بهتر کویته

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام در حال حاضر کویت نیروی کار در کویت درآمد خوبی دارند.همچنین قوانین کار مشخصی برای نیروی های کار خارجی دارند.

     1. رضا می گوید

      بعد اگه خواستیم بریم باید زبان بلد باشیم یا نه

     2. آرینا صادقی می گوید

      سلام
      به کاری که می خواهید انجام بدهید بستگی دارد. البته بهتره زبان را تاحد رفع نیازهای روزمره بلد باشید.

     3. محمد می گوید

      سلام میشه رفت تو خود کویت کار پیدا کرد یا باید از ایران اقدام کنیم

     4. آرینا صادقی می گوید

      سلام
      به تخصص و رشته‌ی شما بستگی داره بهتره از مشاوره های GO2TR راهنمایی بگیرد؛ تا با توجه به شرایط و موقعیت خاص خودتون راهنمایی بشید. ممنون از ثبت نظراتتون.

 20. علی می گوید

  سلام من فوتبال بازی کردم در تیم های پایه ایران، در مورد ورزش چیزی نگفتین ممنون میشم بگین چه راهی وجود داره.

  1. آرینا صادقی می گوید

   سام دوست عزیز
   بله بنده فقط در مورد حداقل حقوق دریافتی نوشته ام اما به این نکته اشاره شده که با ارتقا مرتبه ی شغلی درآمد ها هم افزایش پیدا خواهد کرد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایطی که دارید بهتره با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید حتما به صورت جزئی و دقیق شما رو راهنمایی خواهند کرد.

   1. سیدمهدی حسینی می گوید

    سلام سنگکارساختمان هستم ایابرای من کاری هست درکشورکویت خانم صادقی من خیلی مشتاقم دراین کشورفعالیت داشته باشم لطفاراهنمایی کنید

    1. آرینا صادقی می گوید

     سلام
     حتما برای کار کردن شما در کویت هم راهی هست لطفا با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید. دقیق راهنماییتون خواهند کرد.

 21. حمیدرضاسنجرانی می گوید

  سلام
  بنده کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی باحدود۲۰سال سابقه کاردربیمارستان دولتی وآزمایشگاه خصوصی رادارم.شرایط کار درکشورهای حوزه خلیج فارس رامیخواستم بدونم.

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام قربان
   برای کسب اطلاعات دقیق با توجه به موقعیتی که دارید،لطفا با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید، حتما به صورت کامل و اصولی راهنماییتون می کنند.

 22. علیرضا می گوید

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم شما در زمینه کاریابی در کویت یا اراِیه پیشنهاد کار فعالیتی دارید؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   نه ما در این زمینه فعالیتی نداریم.

 23. سیدمهدی حسینی می گوید

  باسلام وخسته نباشیدخدمت شمابنده سنگ کارساختمان هستم اگه امکان داره من درکشورکویت فعالیت داشته باشم ممنون میشم

  1. تحریریه می گوید

   سلام برای این مورد می تونین با مشاوران موسسه مهاجرتی گوتوتی آر تماس بگیرید تا از اطلاعات به روز باخبر شوید.

 24. سیدحسن هاشمی می گوید

  سلام خسته نباشید من سیدحسن هاشمی هستم اتباع افغانستانی مقیم ایران جویای کار کارگرساده هستم وازپس هرکارسختی برمیآیم لطفا رهنمایم کنید

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما شرایط و توانایی هاتون رو با مشاوره های گو تو تی آر در میان بگذارید حتما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

 25. ارسلان عبدالرحمنی می گوید

  سلام من بازنشسته هستم با ۵۸ سال سن نقاش تابلو با تکنیک رنگ و روغن می خواستم بدونم چطوری تابلوهامو در کشور کویت بفروشم متشکرم

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   ما خدماتی در زمینه ی فروش محصولات نداریم. ولی چنانچه قصد مهاجرت به کویت رو دارید و از این طریق می خواهید محصولاتتون رو به فروش برسونید. میتونید با مشاورهای GO2TR تماس بگیرید و اطلاعات لازم رو ازشون دریافت کنید. سپاس فراوان از ثبت نظرتون.

 26. رسول ممی پور می گوید

  سلام و عرض ادب بنده لیسانس تربیت بدنی دارم و مدرک Bمربیگری کنفدراسیون فوتبال آسیا با سابقه ۱۲ سال مربیگری در ایران میخواستم بدونم از طریق این تخصص هم میتونم مهاجرت داشته باشم به کشور کویت

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   بله حتما امکانش هست. لطفا بامشاوره های GO2TR تماس بگیرید. اطلاعان تخصصی رو دراختیارتون میزارن. ممنون از ثبت نظرتون.

 27. دگر باشی می گوید

  غلام هم میخوان

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست من منظور شما رو نفهیدم.

 28. حامد می گوید

  سلام ایا افقانستانی ها هم‌میتوانن برای کار به کویت‌مهاجرت کنن؟؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   بله حتما میتوانند با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید راهنماییتون خواهند کرد.

 29. ح،علیزاده می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید برای کاردر هرزمینه در کویت چه زبانی باید مسلط باشیم؟ممنون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست من
   به کاری که میخواهید انجام دهید بستگی دارد. لطفا برای کسب اطلاعات لازم با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

 30. وحید می گوید

  سلام . آیا میشه به عنوان کارگر ساده به کویت رفت؟من در کشت و صنعت کارون شغل دفع آفات رو داشتم و مدت یک سال هم نگهبان یک گاوداری بزرگ بودم.
  لطفا پاسخ من رو همینجا بدید نه اینکه بگین لطفا با مشاورانgtrt تماس بگیرید🙏🏻❤️

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست من
   بله حتما میتونید به عنوان نیروی کار ساده ویزای کاری کویت رو اخذ کنید.

 31. ابوالفضل حسینی می گوید

  سلام من میخواستم بدونم من که ۱۷ سال دارم میتوانم برای کار درکویت بروم در ضمن من افغانی هستم ودر ایرانم ممنون میشم جوابم را بدید

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست من
   به طور کلی هر پسر زیر ۱۸ سال با داشتن رضایت و اجازه والدین خود می‌تواند مراحل دریافت گذرنامه را طی کرده و شرایط مهاجرت را داشته باشد. برای اطلاع یافتن از نوع ویزایی که برای مهاجرت باید اخذ کنید لطفا با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید. ممنونم از ثبت نظرتون.

 32. ali می گوید

  عرض سلام و وقت بخیر. من مدت ۱۰ سال تکنسین و پشتیبانی آی تی در یک شرکت بزرگ خصوصی سابقه کار دارم. مدرک زبان ندارم . چطور میتونم برای کار به کویت برم ؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام شما می‌تونید از طریق تخصصی که دارید به این کشور مهاجرت کاری داشته باشید. برای کسب اطلاعات دقیق لطفا با مشاورهای ‌GO2TR تماس بگیرید.

 33. بهنام می گوید

  درود…تا چ اندازه این حقوق کاردرکویت صحت داره؟؟آیا صدرصد حقوقش ماهانه بالای صدمیلیونه؟؟تشکر

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   این مقدار حقوق اعلام شده در این محتوا براساس اعلام وزارت کار کشور کویت است. ممنون از ثبت نظرتون.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021